English version
Witamy w poniedziałek, 21.09.2020 o
PAI - Poligraficzna Agencja Informacyjna 
 

Karton Cupforma Natura firmy Stora Enso podstawą dla nowych, proekologicznych opakowań na płatki marki Fazer
 
Warszawa, 16.09.2020
W maju br. fiński koncern spożywczy Fazer wprowadził na rynek nowe wersje swoich przekąsek owsianych – Fazer Aito i Fazer Yosa, oferowanych w proekologicznych opakowaniach, bazujących na kartonie Stora Enso Cupforma Natura. Jak zapewnia jego producent, ilość plastiku niezbędnego do wykonania kubków na snacki została dzięki temu zredukowana o ponad 50%, a same opakowania stały się bardziej przyjazne dla środowiska naturalnego. Co więcej, zredukowany został tzw. ślad węglowy generowany przy ich produkcji, użytkowaniu i utylizacji. Jak wynika z wyliczeń GaBi Packaging Calculator dla produktów marki Fazer/Thinkstep AG z listopada 2019 roku, w przypadku kubków na 200-gramowe snacki Fazer Yosa, redukcja dwutlenku węgla w całym ich cyklu życia wyniosła 56%.

Fot.: Stora Enso

Wprowadzenie na rynek opakowań kartonowych jest zbieżne z polityką zrównoważonego rozwoju, prowadzoną przez koncern Fazer i wytyczonymi w związku z tym celami środowiskowymi, które sięgają roku 2030. Zakładają one m.in. redukcję emisji dwutlenku węgla o 50%. Fazer chce też obniżyć udział tworzyw sztucznych w swoich opakowaniach, jak też stopniowo wprowadzać ich odnawialne i odzyskiwalne warianty.
„Odpowiedzialność społeczna towarzyszy serii produktowej Aito od chwili pojawienia się jej na rynku. Snacki Fazer Aito i Fazer Yosa wytwarzane są przy zastosowaniu biopaliwa gazowego w naszych zakładach w Koria w Finlandii. Jest dla nas przy tym niezwykle ważne, by opakowania do obu serii były na tyle proekologiczne, na ile to możliwe, łatwe w recyklingu i wydajne pod względem logistycznym” – mówi Susanna Kallio, Brand & Category Director w firmie Fazer.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom konsumentów względem redukcji tworzyw sztucznych i wyższych poziomów recyklingu
Redukcja plastiku używanego w nowych opakowaniach jest możliwa dzięki zastosowaniu kartonu Cupforma Natura ze specjalną powłoką barierową. Trzy rodzaje snacków Fazer Aito (każdy o innym smaku) są też dostępne w litrowych opakowaniach wykonanych z kartonu Stora Enso dedykowanego produktom ciekłym. We współpracy ze Stora Enso, stworzone zostały też nowe kartonowe wielopaki z myślą o sprzedaży poszczególnych partii snacków. Zastąpiły one wcześniej używane plastikowe odpowiedniki.
„Konsumenci z radością przyjęli nowe, bardziej proekologiczne opakowania. Mamy też pozytywne ich reakcje związane ze zredukowaną ilością plastiku w nich zastosowanego. Nowe kubki są łatwiejsze w użytkowaniu, jak też w recyklingu: kubek można w całości umieścić w pojemniku na odpady kartonowe i papierowe, zaś aluminiowe wieczko – w dedykowanym odpadom metalowym” – mówi Susanna Kallio.

 

 

------------ koniec informacji -----------

 

Dodatkowe informacje na temat produktów Stora Enso:
Stora Enso Polska Sp. z o.o.
ul. Grzybowska 87
00-844 Warszawa
Tel. 0-22 378 85 55
Fax 0-22 378 85 54
E-mail: Ewa.Kubicka@storaenso.com
http://www.storaenso.com

Poligraficzna Agencja Informacyjna
Slawek.Sokolowski@pai.info.pl, + 48 694 473 651
Magda.Dudanowicz@pai.info.pl, + 48 694 473 650
http://www.pai.info.pl
Copyright ©2004-2020 by Printnet s.c. :: Made by WebFabrika