English version
Witamy w niedzielę, 20.10.2019 o
PAI - Poligraficzna Agencja Informacyjna 
 

Informacje prasowe

 • Sun Chemical podsumowuje targi Labelexpo Europe: cyfrowy workflow oraz nowe rozwiązania do produkcji etykiet i opakowań w technologii wąskowstęgowej
  Podczas niedawnych targów Labelexpo Europe w Brukseli firma Sun Chemical zademonstrowała swoje bogate portfolio rozwiązań, dedykowanych produkcji etykiet i opakowań w technologii wąskowstęgowej. Podczas odbywających się trzy razy dziennie przez wszystkie dni wystawowe prezentacji na stoisku firmy, duży nacisk położono na promocję SunColorBox – wszechstronnego narzędzia do zarządzania barwą, mającego zapewnić w pełni cyfrową komunikację kolorystyczną pomiędzy dostawcą farb a ich użytkownikiem. Firma zaanonsowała też nowość w swojej ofercie, będącą jednocześnie – co podkreślano podczas targów – rozwiązaniem unikalnym: system koncentratów do produkcji farb fleksograficznych UV. SolarVerse, bo tak brzmi jego nazwa, charakteryzuje się wysoką pigmentacją i niską lepkością, a jego użytkownikom przynosi – jak zapewnia Sun Chemical – znaczące oszczędności finansowe i czasowe. Firma dużo miejsca poświęciła też promocji swoich rozwiązań zgodnych z polityką zrównoważonego rozwoju, bazujących zarówno na technologii konwencjonalnej jak i cyfrowej. więcej »

 • DIC Corporation przejmuje dział produkcji pigmentów od firmy BASF
  DIC Corporation (spółka macierzysta Sun Chemical) podpisała wiążące porozumienie o przejęciu od firmy BASF jej globalnego biznesu, związanego z produkcją pigmentów (funkcjonującego pod nazwą BASF Colors & Effects – BCE). Transakcja ta rozszerzy portfolio DIC jako światowego producenta pigmentów, znajdujących zastosowanie m.in. przy wytwarzaniu monitorów elektronicznych, kosmetyków, powłok, tworzyw sztucznych, farb oraz przy aplikacjach specjalnych. Ma przyczynić się również do umocnienia pozycji DIC w kontekście stale rozbudowywanej i różnorodnej oferty koncernu, uwzględniającej wszechstronne rozwiązania dla różnych rynków zbytu. więcej »

 • Współpraca Sun Chemical i Epple: globalna dostępność farb do bezpośredniego kontaktu z żywnością
  Sun Chemical poinformował o podpisaniu umowy na zasadach wyłączności z niemieckim producentem farb graficznych – Epple Druckfarben. Porozumienie zakłada, że obie firmy podejmą wspólne działania w celu zapewnienia globalnej dostępności wytwarzanych przez Epple offsetowych farb z serii BoFood Organic, przeznaczonych do bezpośredniego kontaktu z żywnością. więcej »

 • Farby offsetowe SunPak FSP firmy Sun Chemical z certyfikatem potwierdzającym proekologiczność
  Firma Sun Chemical poinformowała, że jej flagowy produkt do drukowania opakowań w technice offsetowej – farba SunPak FSP (bazująca na odnawialnych biosurowcach), uzyskała certyfikat Beta Analytic. Potwierdza on jej proekologiczność, zarówno w kontekście zgodności z obowiązującymi przepisami, jak też ze standardami polityki zrównoważonego rozwoju. Jak podkreśla producent, seria ta cieszy się niezwykłą popularnością na całym świecie – tylko na rynku europejskim jej sprzedaż z roku na rok osiąga dwucyfrowy wskaźnik wzrostu. więcej »

 • Nowe rozwiązania Sun Chemical do druku wąskowstęgowego zadebiutują na targach Labelexpo Europe 2019
  Podczas targów Labelexpo Europe, odbywających się w Brukseli w dniach 24-27 września br., firma Sun Chemical zaprezentuje na swoim stoisku (nr E45 w pawilonie 5) kompleksowe portfolio rozwiązań skierowanych na rynek druku opakowań i etykiet w technologii wąskowstęgowej. Znajdzie się wśród nich m.in. pierwszy na rynku system koncentratów do produkcji farb fleksograficznych UV, kompatybilny ze standardowymi systemami dozowania stosowanymi w tej technice drukowania. Podczas wystawy Sun Chemical w dużej mierze będzie skupiał się na promocji rozwiązań zgodnych z polityką zrównoważonego rozwoju. Jak podkreśla firma, ekologia jest w coraz większym stopniu fundamentem jej działań w obszarze innowacji i rozwoju produktowego i ma wzmacniać pozycję przedsiębiorstwa jako największego na świecie dostawcy farb graficznych i pigmentów. Z myślą o klientach z naszego kraju na stoisku targowym będą obecni przedstawiciele polskiego oddziału Sun Chemical. więcej »

 Copyright ©2004-2019 by Printnet s.c. :: Made by WebFabrika