English version
Witamy we wtorek, 19.10.2021 o
PAI - Poligraficzna Agencja Informacyjna 
 

Informacje prasowe

 • Stora Enso w 2. kwartale 2021: kontynuacja trendu wzrostowego, solidny wynik finansowy
  Wzrost przychodów ze sprzedaży o 22,6%, zysk operacyjny EBIT do poziomu 364 mln euro i marży zysku EBIT do 14% - to kluczowe informacje finansowe przekazane przez Stora Enso w kontekście wyników koncernu za 2. kwartał 2021 r. Jak podkreśla kierownictwo firmy, jest to efekt właściwej polityki cenowej i zwiększonych dostaw, zrealizowanych przede wszystkim przez działy Biomaterials, Wood Products i Packaging Materials. Stora Enso poinformowała też o kolejnych krokach związanych z jej strategią. Prognozy na kolejny kwartał i pozostałą część roku zakładają utrzymanie wysokiego popytu na wszystkie produkty oferowane przez Stora Enso (poza papierami). Zysk operacyjny EBIT w całym roku ma – w założeniach kierownictwa – przewyższyć ten z 2020. więcej »

 • Stora Enso oficjalnie zainaugurowała działalność zmodernizowanych zakładów w Oulu
  20 maja br. odbyła się – z udziałem premier Finlandii Sanny Marin – wirtualna uroczystość, oficjalnie inaugurująca działalność zakładów w Oulu po ich modernizacji i zmianach w realizowanej tu produkcji. Dotychczas wytwarzane tu papiery zastąpiła wysokiej jakości tektura opakowaniowa typu kraft. Jak podkreśla Stora Enso, jest to już drugi przypadek zakończonej sukcesem konwersji jej zakładów papierniczych. Wcześniej podobną drogę przeszła fabryka w Varkaus, która w zmienionej formule rozpoczęła działalność w 2016 roku. więcej »

 • Stora Enso sprzedaje zakłady papiernicze Sachsen
  Stora Enso podpisała umowę o sprzedaży papierni Sachsen w Eilenburgu (Niemcy) szwajcarskiej firmie rodzinnej Model Group. Roczne moce produkcyjne zakładu wynoszą 310 tys. ton specjalistycznych podłoży gazetowych, wytwarzanych z papieru pochodzącego z recyklingu. więcej »

 • Stora Enso i Gasum uroczyście zainaugurowały produkcję ciekłego biogazu (LBG) w zakładach papierniczo-celulozowych Nymölla
  27 kwietnia br., podczas specjalnego „wirtualnego” spotkania, zaanonsowano wspólne przedsięwzięcie Stora Enso i koncernu energetycznego Gasum. W zakładach papierniczo-celulozowych w Nymölla (Szwecja), należących do Stora Enso, zbudowano od podstaw fabrykę Gasum wytwarzającą ciekły biogaz (LBG) z wód przemysłowych, pozostałych po procesie produkcji papieru. Owo odnawialne paliwo jest coraz powszechniej wykorzystywane w branży transportu drogowego, ale zainteresowanie nim coraz częściej zgłaszają także inne gałęzie przemysłu np. transport morski. Projekt wpisuje się w kompleksową strategię skandynawskiego koncernu, zakładającą coraz większą koncentrację na rozwiązaniach odnawialnych i inwestowanie w nowe, przyszłościowe obszary przemysłowe. więcej »

 • Wyniki finansowe Stora Enso za 1. kwartał 2021: wzrost przychodów ze sprzedaży, poprawa zysku operacyjnego EBIT, zwiększone przepływy gotówkowe
  Stora Enso poinformowała o swoich wynikach finansowych za 1. kwartał 2021 r. W porównaniu z analogicznym okresem ub.r. firma zwiększyła o 3,1% przychody ze sprzedaży, poprawie uległ również zysk operacyjny EBIT (wyniósł on 328 mln euro) oraz marża zysku EBIT (14,1%). Stora Enso odnotowała również wyższy poziom przepływów gotówkowych, które zamknęły się kwotą 185 mln euro. Poinformowano o podjęciu kolejnych kroków, mających poprawić rentowność całej grupy i skoncentrować jej działalność na przyszłościowych segmentach rynkowych. Wobec odradzającej się gospodarki globalnej i zwiększonego popytu na produkty oferowane przez Stora Enso, kierownictwo koncernu zakłada, że zysk operacyjny w całym roku 2021 będzie na poziomie wyższym niż ten odnotowany w ub.r. więcej »

 Copyright ©2004-2021 by Printnet s.c. :: Made by WebFabrika