English version
Witamy we wtorek, 7.07.2020 o
PAI - Poligraficzna Agencja Informacyjna 
 

Informacje prasowe

 • Stora Enso: bezpieczne opakowania na żywność ważniejsze niż kiedykolwiek
  W ciągu zaledwie kilku miesięcy, a nawet tygodni koronawirus zmienił styl życia wielu osób, zmuszając ich do przedefiniowania wielu kwestii, wcześniej uważanych za naturalne. W tym kontekście Stora Enso deklaruje stałe podejmowanie wysiłków i działań, zmierzających do zapewnienia ochrony konsumentom m.in. poprzez dostarczanie na rynek bezpiecznych materiałów opakowaniowych. Wiele z nich – jak podkreśla firma – jest wykorzystywanych przez „wrażliwe” branże: medyczną, środków higieny osobistej czy spożywczą. więcej »

 • Stora Enso z wyróżnieniem „Platinum” w rankingu stworzonym przez EcoVadis
  Stora Enso poinformowała o uzyskaniu najwyższej oceny („Platinum”) i zdobyciu 82 punktów na 100 możliwych w dorocznym rankingu globalnych dostawców, którzy najlepiej realizują politykę zrównoważonego rozwoju, przygotowywanym przez EcoVadis. Ta międzynarodowa platforma wspiera przedsiębiorstwa oceniając dostawców pod kątem wdrażanych przez nich praktyk etycznych oraz oddziaływania na środowisko naturalne i społeczeństwo. więcej »

 • Lody Ingman firmy Unilever w opakowaniach bazujących na proekologicznym kartonie Stora Enso
  Stora Enso poinformowała, że w marcu br. jeden z jej klientów – Unilever Finland wprowadził na rynek nowe 1-litrowe opakowania, zaprojektowane z myślą o lodach Ingman. Są one produkowane z wykorzystaniem w pełni odnawialnego i odzyskiwalnego kartonu – Performa Cream, do którego wykonania Stora Enso zastosowała m.in. powłokę barierową PE Green, bazującą na surowcach roślinnych. więcej »

 • Karton Natura Life firmy Stora Enso z proekologicznym certyfikatem Nordic Swan Ecolabel
  Stora Enso poinformowała, że produkowany przez nią w pełni odnawialny, brązowy karton Natura Life, przeznaczony do produkcji opakowań na napoje, otrzymał prestiżowy certyfikat Nordic Swan Ecolabel. Popularna, zwłaszcza w krajach skandynawskich, tzw. „ekoetykieta” potwierdza, że wykonane na bazie Natura Life opakowania są przyjazne dla środowiska i wytwarzane zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. więcej »

 • Stora Enso i Valio testują biokompozytowe wieczka do pojemników na żywność
  Stora Enso, we współpracy z koncernem spożywczym Valio rozdystrybuowały 10 tys. bazujących na drewnie biokompozytowych wieczek na pojemniki z żywnością. Inicjatywa ma ograniczyć marnotrawienie jedzenia. Wieczka, które po zużyciu nadają się do ponownego wykorzystania, stanowią jednocześnie część akcji promującej nową aplikację, dedykowaną opakowaniom spożywczym bazującym na biokompozytach. Ich dystrybucja miała miejsce w styczniu br. w pokazowych punktach sprzedaży produktów Valio w Finlandii. więcej »

 Copyright ©2004-2020 by Printnet s.c. :: Made by WebFabrika