English version
Witamy w poniedziałek, 21.09.2020 o
PAI - Poligraficzna Agencja Informacyjna 
 

Informacje prasowe

 • Karton Cupforma Natura firmy Stora Enso podstawą dla nowych, proekologicznych opakowań na płatki marki Fazer
  W maju br. fiński koncern spożywczy Fazer wprowadził na rynek nowe wersje swoich przekąsek owsianych – Fazer Aito i Fazer Yosa, oferowanych w proekologicznych opakowaniach, bazujących na kartonie Stora Enso Cupforma Natura. Jak zapewnia jego producent, ilość plastiku niezbędnego do wykonania kubków na snacki została dzięki temu zredukowana o ponad 50%, a same opakowania stały się bardziej przyjazne dla środowiska naturalnego. Co więcej, zredukowany został tzw. ślad węglowy generowany przy ich produkcji, użytkowaniu i utylizacji. Jak wynika z wyliczeń GaBi Packaging Calculator dla produktów marki Fazer/Thinkstep AG z listopada 2019 roku, w przypadku kubków na 200-gramowe snacki Fazer Yosa, redukcja dwutlenku węgla w całym ich cyklu życia wyniosła 56%. więcej »

 • Wyniki finansowe Stora Enso za 2. kwartał 2020: stabilny poziom zyskowności i przepływów gotówkowych
  Stora Enso poinformowała o wynikach finansowych za 2. kwartał 2020 r. Jak podaje firma w specjalnym komunikacie do inwestorów i akcjonariuszy, globalna sytuacja związana z pandemią Covid-19 przełożyła się na spadek jej przychodów ze sprzedaży i zysku operacyjnego EBIT w porównaniu z analogicznym okresem ub.r. Marża zysku brutto w minionym kwartale wyniosła 8,4%. Firma odnotowała przepływy gotówkowe rzędu 363 mln euro, zaś dostępność środków finansowych, zapewniających bieżącą płynność, osiągnęła poziom 2,1 mld euro. więcej »

 • Stora Enso i Stadion Olimpijski w Helsinkach: proekologiczne partnerstwo promujące gospodarkę o obiegu zamkniętym (GOZ)
  Stora Enso podpisała ze Stadionem Olimpijskim w Helsinkach porozumienie o współpracy, którego celem jest wprowadzanie proekologicznych i obniżających tzw. ślad węglowy działań, realizowanych na tym obiekcie sportowym. W tym celu w możliwie największym stopniu, podczas organizowanych tu wydarzeń, wykorzystywane będą materiały odnawialne oraz rozwiązania spełniające założenia gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ). Stora Enso bada obecnie możliwości ponownego wykorzystania różnych produktów, jak również recyklingu zużytych materiałów, by zapewnić wysokiej jakości włóknom drzewnym „drugie życie” poprzez zastosowanie ich w nowych wyrobach, dostępnych na stadionie podczas organizowanych tam wydarzeń. więcej »

 • Zakłady Stora Enso w Langerbrugge: nowe „życie” kubków papierowych, wyższa proekologiczność produkcji papierów magazynowych
  Zakłady Stora Enso w belgijskim Langerbrugge to jedna z największych papierni w Europie, rocznie wytwarzająca ok. 540 tys. ton papierów pochodzących z recyklingu. Od pewnego czasu prowadzone tu były testy uwzględniające wykorzystanie zużytych kubków papierowych do produkcji papierów magazynowych. Jak informuje Stora Enso, zakończyły się one sukcesem, a nowy, bardziej proekologiczny proces ich wytwarzana ma obniżyć poziom generowanego w związku z tym śladu węglowego o 50%. więcej »

 • Stora Enso: bezpieczne opakowania na żywność ważniejsze niż kiedykolwiek
  W ciągu zaledwie kilku miesięcy, a nawet tygodni koronawirus zmienił styl życia wielu osób, zmuszając ich do przedefiniowania wielu kwestii, wcześniej uważanych za naturalne. W tym kontekście Stora Enso deklaruje stałe podejmowanie wysiłków i działań, zmierzających do zapewnienia ochrony konsumentom m.in. poprzez dostarczanie na rynek bezpiecznych materiałów opakowaniowych. Wiele z nich – jak podkreśla firma – jest wykorzystywanych przez „wrażliwe” branże: medyczną, środków higieny osobistej czy spożywczą. więcej »

 Copyright ©2004-2020 by Printnet s.c. :: Made by WebFabrika