English version
Witamy w poniedziałek, 1.03.2021 o
PAI - Poligraficzna Agencja Informacyjna 
 

Informacje prasowe

 • W zakładach Stora Enso w Oulu rusza produkcja kartonów opakowaniowych na bazie tektury typu kraft
  Stora Enso poinformowała o zakończeniu procesu przekształcania papierni w Oulu w zakład specjalizujący się w produkcji kartonów opakowaniowych. Działająca w ramach fabryki celulozownia rozpoczęła działalność w połowie stycznia br. Dotychczasowa maszyna papiernicza, przystosowana do produkcji tektury, jest obecnie na etapie rozruchu, który potrwa przez cały pierwszy kwartał br. Projekt konwersji zakładu w Oulu rozpoczął się w maju 2019 roku i został zrealizowany kosztem 350 mln euro. Stora Enso zakłada, że zmodyfikowana maszyna osiągnie pełne moce produkcyjne przed końcem br. więcej »

 • Wyniki finansowe Stora Enso za 4. kwartał 2020: stabilność utrzymana dzięki aktywnym działaniom
  Stora Enso poinformowała o wynikach finansowych za ostatnie trzy miesiące ub.r. oraz za cały rok 2020. W komunikacie skierowanym do udziałowców i akcjonariuszy, Annica Bresky - CEO skandynawskiego koncernu - podkreśla olbrzymie wyzwania, jakie towarzyszyły firmie w tym okresie. Jak dodaje, nie przeszkodziły one uzyskać Stora Enso zadowalającego wyniku finansowego, będącego wynikiem szeregu działań wewnętrznych, podejmowanych przez kierownictwo koncernu. więcej »

 • EcoFishBox – proekologiczne opakowanie firmy Stora Enso na świeże oraz przetworzone wyroby rybne zyskuje na popularności
  Stora Enso informuje, że EcoFishBox – proekologiczne opakowanie na świeże ryby i przetworzone produkty rybne, pozostające w jej ofercie od dłuższego czasu, wciąż zyskuje na popularności. Firma podkreśla, że do jego wdrożenia przez kolejnych klientów przyczynia się jego odnawialność, wychodząca naprzeciw ich oczekiwaniom. Coraz częściej poszukują oni bowiem rozwiązań przyjaznych środowisku i zbieżnych z założeniami gospodarki o obiegu zamkniętym. EcoFishBox, jako opakowanie bazujące na włóknach drzewnych, spełnia - zdaniem producenta - te założenia. więcej »

 • Stora Enso z nagrodą Worldstar 2021 za projekt proekologicznego opakowania na pelet
  Stora Enso poinformowała, że stworzone przez nią proekologiczne opakowanie na pelet uzyskało prestiżową nagrodę Worldstar w ramach edycji za rok 2021. Jak podkreśla skandynawski koncern, odnawialne i odzyskiwalne opakowanie zostało zaprojektowane z myślą o intensywnym użytkowaniu w transporcie i magazynowaniu peletu drzewnego, przeznaczonego do ogrzewania. W zamierzeniach twórców ma ono być proekologiczną alternatywą dla stosowanych obecnie standardowych, worków wykonanych z plastiku. więcej »

 • WBCDS po raz kolejny wyróżnia raport Stora Enso nt. korporacyjnej polityki zrównoważonego rozwoju
  Stora Enso poinformowała, że jej korporacyjny raport nt. realizowanej przez firmę polityki zrównoważonego rozwoju (Sustainability Report 2019) trzeci rok z rzędu znalazł się w pierwszej dziesiątce tego typu sprawozdań. Są one oceniane przez Światową Radę Biznesu na rzecz Zrównoważonego Rozwoju (World Business Council for Sustainable Development – WBCSD). więcej »

 Copyright ©2004-2021 by Printnet s.c. :: Made by WebFabrika