English version
Witamy w poniedziałek, 11.12.2023 o
PAI - Poligraficzna Agencja Informacyjna 
 

Informacje prasowe

 • Stora Enso świętuje otwarcie Wisdome Stockholm – innowacyjnego budynku wykonanego m.in. z jej materiałów bazujących na drewnie
  Wisdome Stockholm to nowa przestrzeń dla doświadczeń naukowych, usytuowana na dziedzińcu Narodowego Muzeum Nauki i Technologii w Sztokholmie. Budynek, w którym się znajduje zaprojektowano z myślą o zastosowaniu tu konstrukcji drewnianych m.in. do wykonania pomieszczeń w kształcie łuku, o powierzchni 1325 m2. Stora Enso była głównym partnerem i dostawcą elementów budowlanych bazujących na drewnie, jakie znalazły tu zastosowanie. Oficjalne otwarcie Wisdome Stockholm miało miejsce 5 grudnia br., zaś od 9 grudnia budynek będzie otwarty dla wszystkich. więcej »

 • Matrix Pack we współpracy ze Stora Enso rozszerza ofertę w obszarze produktów bazujących na włóknach formowanych
  Matrix Pack – jeden z czołowych w skali świata dostawców bazujących na włóknach produktów i rozwiązań opakowaniowych do żywności, nawiązał współpracę ze Stora Enso w obszarze oferowanej przez nią usługi Fiber as a Service (FaaS). Jej celem jest przyspieszenie działań Matrix Pack związanych z jeszcze szybszym wprowadzeniem na rynek jej produktów wykorzystujących włókna formowane. Fiber as a Service to usługa Stora Enso, która ma być wsparciem dla producentów i przetwórców opakowań w kontekście rozbudowywania ich portfolio, a także kompleksowego wsparcia działalności: od aspektów edukacyjnych, poprzez odpowiednie narzędzia, receptury, na współpracy z szeroką grupą dostawców skończywszy. więcej »

 • Stora Enso na czele rankingu Financial Times Diversity Leaders Index
  Stora Enso znalazła się na 1. miejscu rankingu Financial Times Diversity Leaders Index. Zestawienie, dorocznie publikowane przez Financial Times i firmę Statista, uwzględnia 850 europejskich przedsiębiorstw z różnych branż, wyróżnionych za skuteczne wdrażanie zasad DEI (równość szans, różnorodność i włączenie społeczne). Metodologia rankingu uwzględnia opinie ponad 100 tys. ankietowanych pracowników, zatrudnionych w firmach znajdujących się w różnych częściach Europy. więcej »

 • Stora Enso uruchamia program ReMatCh: z myślą o zwiększeniu cyrkularności włókien i pokrytych warstwą polimerową materiałów barierowych
  Stora Enso poinformowała o zainicjowaniu, dzięki funduszom pozyskanym w ramach Business Finland, programu ReMatCh (Recycled Material Challenge). Obejmie on również czołowych graczy z segmentu opakowań oraz instytuty badawczo-naukowe w nim działające. Jego celem jest szeroko rozumiane zwiększenie cyrkularności włókien i materiałów barierowych, używanych do produkcji opakowań. ReMatCh ma – zdaniem Stora Enso – stanowić platformę do wymiany idei i kompetencji pomiędzy poszczególnymi jego partnerami, których owocem będą rozwój nowych materiałów, wdrażanie innowacyjnych modeli biznesowych, sprawniejszy recykling itd. Tego typu współpraca, jak podkreśla firma, odgrywa bowiem kluczową rolę w kontekście rozwoju całej polityki zrównoważonego rozwoju. Stora Enso wskazuje, że powinna ona obejmować dostawców podłoży, producentów i przetwórców opakowań, właścicieli marek i przedstawicieli sieci handlu detalicznego, a więc podmioty funkcjonujące zarówno w ramach łańcucha dostaw dla branży opakowaniowej, jak i poza nim. więcej »

 • 60 lat Kristiinankaupunki – najmniejszego zakładu Stora Enso, specjalizującego się w produkcji opakowań z tektury falistej
  Kristiinankaupunki to najmniejszy z licznych, rozsianych po wielu krajach, zakładów produkcyjnych należących do Stora Enso. Fabryka, znajdująca się w fińskiej wsi Tiukka, specjalizuje się w produkcji opakowań z tektury falistej, wykorzystywanych – głównie lokalnie – m.in. do pakowania warzyw. Zakład, który obchodził w ub.r. 60-lecie istnienia, ma długą i ciekawą – jak podkreśla Stora Enso – historię. Został bowiem powołany do życia, by sprawić, aby lokalna młodzież nie emigrowała do Szwecji w poszukiwaniu pracy. więcej »

 Copyright ©2004-2023 by Printnet s.c. :: Made by WebFabrika