English version
Witamy w środę, 25.11.2020 o
PAI - Poligraficzna Agencja Informacyjna 
 

Informacje prasowe

 • Stora Enso po raz kolejny wśród sponsorów głównych konkursu Art of Packaging
  12. października br. w Poznaniu odbyło się uroczyste wręczenie nagród w dorocznym konkursie na opakowanie roku – Art of Packaging, organizowanym przez wydawnictwo European Media Group. Wśród sponsorów głównych tego wydarzenia od lat pozostaje Stora Enso, która patronuje także wybranym kategoriom. Podobnie jak w ubiegłym roku, firma objęła patronat nad dwiema kategoriami: „Opakowanie luxury & nature” (w edycji „Debiuty”) oraz „Opakowanie premium” (w edycji „Professional”). więcej »

 • Stora Enso sponsorem Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym w Planicy (2023) i w Trondheim (2025)
  Stora Enso poinformowała o kontynuowaniu współpracy z organizatorami Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym, jakie odbędą się w Planicy (Słowenia) w 2023 oraz w Trondheim (Norwegia) w 2025 roku. Będzie to już piąte i szóste z rzędu globalne wydarzenie organizowane przez FIS, w którym skandynawski koncern weźmie udział w roli sponsora rzeczowego. Firma wspiera też najbliższą edycję mistrzostw, które odbędą się jeszcze w tym roku w Oberstdorfie (Niemcy). Wcześniej wystąpiła w roli sponsora głównego podczas edycji tej imprezy, zorganizowanej w Falun (Szwecja, 2015) oraz jako sponsor rzeczowy – w Lahti (Finlandia, 2017) i Seefeld (Austria, 2019). więcej »

 • Wyniki finansowe Stora Enso za 3. kwartał 2020: stabilna działalność w pełnym wyzwań otoczeniu biznesowym
  Stora Enso poinformowała o wynikach finansowych za 3. kwartał br. W specjalnym komunikacie do inwestorów i akcjonariuszy Annica Bresky – CEO koncernu podkreśla, że pomimo pełnego wyzwań otoczenia biznesowego firma działa w sposób stabilny, koncentrując swoją uwagę w dużej mierze na utrzymaniu właściwych przepływów gotówkowych z działalności operacyjnej (ich wartość osiągnęła w 3. kwartale br. poziom 399 mln euro) i ochronie zyskowności. Zysk operacyjny EBIT za minione trzy miesiące zamknął się kwotą 175 mln euro, zaś marża zysku EBIT wyniosła 8,4%. więcej »

 • Stora Enso inwestuje w zakłady Forshaga z myślą o rozwoju proekologicznych rozwiązań barierowych
  Stora Enso poinformowała o przeznaczeniu ok. 10 mln euro na rozwój technologii barier dyspersyjnych w jej zakładach Forshaga (Szwecja). Inwestycja ta stanowi część realizowanego przez firmę tzw. planu innowacyjności, a jej celem jest stworzenie i produkcja tektury posiadającej właściwości barierowe, a przy tym łatwiejszej w recyklingu, generującej niższy ślad węglowy i kompostowalnej w warunkach przemysłowych. Stora Enso zakłada, że nowy sprzęt, związany z powyższą inwestycją, zacznie być użytkowany w 2. kwartale 2021 roku. więcej »

 • Konkurs Recreate Packaging 2021 firmy Stora Enso na projekt odnawialnego i odzyskiwalnego opakowania: propozycja dla projektantów i grafików z całego świata
  Stora Enso poinformowała o kolejnej edycji konkursu Recreate Packaging, w pierwszych edycjach skierowanego do projektantów opakowań oraz studentów uczelni kształcących w tym kierunku, a w obecnej formule – do wszystkich zainteresowanych tematyką innowacyjnego designu. Tym razem jego tematem przewodnim (zgodnie z hasłem Design Circular 2021) jest rozwiązanie opakowaniowe, bazujące na materiałach odnawialnych i zbieżne z celami gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ). Zgłoszenia do Recreate Packaging 2021 przyjmowane są do 20 października br. poprzez stronę internetową: recreatepackaging.com. Konkurs ma charakter międzynarodowy, a wśród laureatów jego poprzednich edycji były również osoby z Polski, nagradzane zarówno przez jury, jak też w głosowaniu publiczności. więcej »

 Copyright ©2004-2020 by Printnet s.c. :: Made by WebFabrika