English version
Witamy w niedzielę, 20.10.2019 o
PAI - Poligraficzna Agencja Informacyjna 
 

Informacje prasowe

 • Sukces firmy Stora Enso i jej klientów w konkursie European Carton Excellence Awards 2019
  19 września br. na Malcie miała miejsce uroczystość wręczenia nagród w konkursie European Carton Excellence Awards, organizowanym przez Europejskie Stowarzyszenie Producentów Kartonu (ECMA). Jego tegoroczna edycja okazała się sukcesem Stora Enso i wielu jej klientów, którzy zdobyli trzy „Nagrody Specjalne” i cztery „Nagrody Złote”. W wyróżnionych pracach wykorzystali oni produkowane przez Stora Enso kartony: Ensocoat, Tambrite, CKB oraz Cupforma. więcej »

 • Annica Bresky nowym prezesem i CEO koncernu Stora Enso
  Decyzją Rady Dyrektorów koncernu Stora Enso, z dniem 1 grudnia br. Annica Bresky obejmie w firmie stanowisko prezesa i CEO. Do tego czasu funkcję tę będzie nadal pełnić CEO Karl-Henrik Sundström. Annica Bresky ma 44 lata, obecnie kieruje działem Stora Enso Consumer Board. więcej »

 • Sport i ekologia: Stora Enso sponsorem Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym Oberstdorf 2021
  Stora Enso znalazła się w gronie sponsorów Mistrzostw Świata w Ńarciarstwie Klasycznym w 2021 roku, tym razem organizowanych w Oberstdorfie w Niemczech. Opierając się na doświadczeniach związanych z udziałem w trzech wcześniejszych edycjach tego wydarzenia, firma odda do dyspozycji sportowców i gości swoje innowacyjne produkty do serwowania napojów i jedzenia, nadające się w całości do powtórnego przetworzenia. Ma to zwiększyć świadomość korzyści płynących z użycia produktów wykonanych z surowców odnawialnych i przerabialnych, co jest również – poza czysto sportowym wymiarem – celem komitetu organizacyjnego mistrzostw. więcej »

 • Odnawialne, odzyskiwalne, kompostowalne: nowe opakowanie lodów Carte d’Or bazuje na kartonie Cupforma Natura firmy Stora Enso
  Jak informuje Stora Enso, w ostatnim czasie karton Cupforma Natura z jej oferty znalazł zastosowanie przy stworzeniu proekologicznego opakowania na lody marki Carte d’Or. Firma Unilever – ich producent – podjęła decyzję o jego wprowadzeniu na włoski rynek. Stora Enso podkreśla, że karton wykorzystany w opakowaniu powstaje w oparciu o odnawialne włókna (w związku z czym ma certyfikat PEFC), posiada też biodegradowalną powłokę barierową. Dzięki temu opakowanie po zużyciu może być poddane recyklingowi bądź kompostowaniu w dedykowanych, istniejących ciągach przemysłowych. więcej »

 • Stora Enso wprowadza na rynek karton New Natura wzbogacony o celulozę mikrofibrylowaną MFC
  Stora Enso poinformowała o wzbogaceniu nowego kartonu – New Natura, przeznaczonego na rynek opakowań do napojów, o warstwę wykonaną z celulozy mikrofibrylowanej (MFC). Jak podkreśla producent, zwiększa ona jego wytrzymałość i redukuje wagę opakowania. Dotychczas była ona stosowana w kartonach na mleko; obecnie jest oferowana pozostałym klientom Stora Enso, poszukującym rozwiązań umożliwiających produkcję opakowań lżejszych, a zarazem proekologicznych. więcej »

 Copyright ©2004-2019 by Printnet s.c. :: Made by WebFabrika