English version
Witamy w czwartek, 6.10.2022 o
PAI - Poligraficzna Agencja Informacyjna 
 

Informacje prasowe

 • O rozwiązaniach Koenig & Bauer dedykowanych produkcji opakowań tekturowych podczas konferencji „Tektura falista – najnowsze technologie”
  Oferta firmy Koenig & Bauer jest sukcesywnie rozbudowywana o kolejne rozwiązania dedykowane branży opakowań tekturowych. Są wśród nich zarówno maszyny drukujące w technikach offsetowej, fleksograficznej i cyfrowej, jak też maszyny introligatorskie: składarko-sklejarki oraz sztance. Im właśnie była poświęcona prezentacja Pawła Krasowskiego – Product & Marketing Managera w firmie Koenig & Bauer (CEE) podczas konferencji „Tektura falista – najnowsze technologie”. Spotkanie, organizowane dorocznie przez wydawnictwo Polski Drukarz, odbyło się w dniach 9-10 września br. w Szczyrku. Firma Koenig & Bauer po raz kolejny znalazła się w gronie jego współorganizatorów. więcej »

 • Spotkanie prasowe Koenig & Bauer (CEE) w Radebeul: podsumowanie 10 lat sukcesów w regionie Europy Środkowo-Wschodniej
  Setki sprzedanych maszyn, dziesiątki nowo pozyskanych klientów, trzy główne nagrody dla „Przedstawicielstwa roku”, systematyczna rozbudowa portfolio firmy (w zakresie druku offsetowego, fleksograficznego i cyfrowego oraz rozwiązań postpress), stałe wzmacnianie struktur handlowych i serwisowych, aktywny udział w wydarzeniach branżowych – to najkrótsze podsumowanie działalności Koenig & Bauer (CEE) na przestrzeni minionych dziesięciu lat. Przedstawicielstwo niemieckiego producenta, obsługujące region Polski, Czech i Słowacji, stale też umacnia w nim swoje udziały rynkowe w obszarze arkuszowych maszyn offsetowych oraz introligatorskich. W roku 2021 wyniosły one – jak przekazała firma podczas specjalnego „jubileuszowego” spotkania prasowego, zorganizowanego w siedzibie Koenig & Bauer w Radebeul – 40% w przypadku arkuszowych maszyn offsetowych i 20% – rozwiązań postpress. Poza uzyskaniem informacji podsumowujących działalność Koenig & Bauer (CEE) w minionej dekadzie oraz prezentujących obecne portfolio niemieckiego producenta, dziennikarze z Polski, Czech i Słowacji mieli okazję zwiedzić jedno z trzech uruchomionych niedawno Centrów Kompetencji (dedykowanego produkcji opakowań) oraz hali montażowej maszyn arkuszowych z serii Rapida. więcej »

 • AMK Group wdraża innowacyjny na skalę światową projekt technologiczny: zaawansowane zabezpieczanie produktów drukowanych przed podrabianiem
  Drukarnia AMK Group Rękawek, Kondraciuk Sp.j. realizuje projekt inwestycyjny (częściowo finansowany ze środków unijnych), związany z wprowadzeniem na rynek wysoko przetworzonych opakowań, zabezpieczonych przed podrabianiem. Wykorzystywana w nim będzie opracowana we własnym zakresie technologia, bazująca na specjalnych komponentach i dodatkach stosowanych podczas procesu produkcji, chroniących finalny produkt i gwarantujących jego oryginalność. Opakowania będą drukowane na nowej, wyłonionej w przetargu arkuszowej maszynie offsetowej. Jej wyposażenie kontrolujące procesy druku i uszlachetniania jest – jak podkreśla kierownictwo AMK Group – jednym z najbardziej zaawansowanych na świecie. więcej »

 • Drukarnia COMgraph rozbudowuje park sprzętowy o nową składarko-sklejarkę Omega Allpro 90 firmy Koenig & Bauer Duran
  Firma COMgraph ze Szczecina od pewnego już czasu w coraz większym stopniu koncentruje swoją działalność na produkcji opakowań kartonowych – obecnie stanowią one 65% realizowanego tu asortymentu, a co roku drukarnię opuszcza ok. 20 mln sztuk opakowań. W związku z tym firma sukcesywnie modernizuje i rozbudowuje swój park sprzętowy o kolejne, innowacyjne rozwiązania w zakresie drukowania i postpressu. Wśród tych ostatnich od października br. jest nowa składarko-sklejarka Omega Allpro 90 marki Koenig & Bauer Duran. Urządzenie zwiększyło potencjał wytwórczy firmy COMgraph w zakresie formowania i klejenia opakowań pudełkowych o 25%. Pomimo krótkiego „stażu” maszyny, Piotr Krzych – właściciel i prezes zarządu drukarni, bardzo sobie chwali pracę urządzenia, jak też obsługę handlową i posprzedażową zapewnianą przez jego dostawcę – Koenig & Bauer (CEE). więcej »

 • Przedstawiciele polskich drukarń akcydensowych z wizytą w firmie Koenig & Bauer
  19 listopada br. firma Koenig & Bauer zorganizowała w swojej siedzibie w Radebeul kolejny w tym roku Dzień Otwarty dla drukarń z Polski, tym reprezentujących segment akcydensowy. Główną atrakcją spotkania, na które złożyły się część konferencyjna i pokazy w Centrum Technologicznym, była pełnoformatowa maszyna arkuszowa – Rapida 106X i realizowana z jej udziałem produkcja autonomiczna. Poza nią, w centrum uwagi znalazły się rozwiązania oferowane przez Koenig & Bauer, umożliwiające kompleksowe zarządzanie zakładem poligraficznym. więcej »

 Copyright ©2004-2022 by Printnet s.c. :: Made by WebFabrika