English version
Witamy w sobotę, 25.03.2023 o
PAI - Poligraficzna Agencja Informacyjna 
 

Informacje prasowe

 • Koenig & Bauer Celmacch na targach CCE International 2023: kompleksowa oferta dla rynku tektury falistej
  Wśród wystawców zbliżających się targów CCE International w Monachium (14-16 marca) znajdzie się po raz pierwszy – powstała w lipcu ub.r. – firma Koenig & Bauer Celmacch. Na stoisku nr 2710 będzie promować swoje bogate portfolio z zakresu rozwiązań do zadrukowywania i sztancowania tektury falistej. Z myślą o zwiedzających z naszego kraju, na stoisku będą przedstawiciele Koenig & Bauer (CEE). więcej »

 • Colours Factory zwiększa potencjał w obszarze wysokonakładowej produkcji opakowań: inwestycja w nową składarko-sklejarkę Omega Allpro 90 marki Koenig & Bauer
  Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu swoich klientów, oczekujących kompleksowej obsługi w zakresie materiałów promocyjnych i sprzedażowych, drukarnia Colours Factory rozbudowała w ostatnim czasie swoją ofertę o wysokonakładowe opakowania klejone, wykonane z kartonu i tektury. Firma poczyniła również niezbędne inwestycje z tym związane – jednym z jej kluczowych zakupów była nowa składarko-sklejarka. Po przeanalizowaniu dostępnych ofert rynkowych, kierownictwo Colours Factory zdecydowało się na rozwiązanie firmy Koenig & Bauer. W efekcie rozpoczęła tu pracę maszyna Omega Allpro 90, która – jak podkreśla Marek Kruszka, dyrektor ds. produkcji – zautomatyzowała i znacząco usprawniła proces opakowań kartonowych i tekturowych. więcej »

 • O rozwiązaniach Koenig & Bauer dedykowanych produkcji opakowań tekturowych podczas konferencji „Tektura falista – najnowsze technologie”
  Oferta firmy Koenig & Bauer jest sukcesywnie rozbudowywana o kolejne rozwiązania dedykowane branży opakowań tekturowych. Są wśród nich zarówno maszyny drukujące w technikach offsetowej, fleksograficznej i cyfrowej, jak też maszyny introligatorskie: składarko-sklejarki oraz sztance. Im właśnie była poświęcona prezentacja Pawła Krasowskiego – Product & Marketing Managera w firmie Koenig & Bauer (CEE) podczas konferencji „Tektura falista – najnowsze technologie”. Spotkanie, organizowane dorocznie przez wydawnictwo Polski Drukarz, odbyło się w dniach 9-10 września br. w Szczyrku. Firma Koenig & Bauer po raz kolejny znalazła się w gronie jego współorganizatorów. więcej »

 • Spotkanie prasowe Koenig & Bauer (CEE) w Radebeul: podsumowanie 10 lat sukcesów w regionie Europy Środkowo-Wschodniej
  Setki sprzedanych maszyn, dziesiątki nowo pozyskanych klientów, trzy główne nagrody dla „Przedstawicielstwa roku”, systematyczna rozbudowa portfolio firmy (w zakresie druku offsetowego, fleksograficznego i cyfrowego oraz rozwiązań postpress), stałe wzmacnianie struktur handlowych i serwisowych, aktywny udział w wydarzeniach branżowych – to najkrótsze podsumowanie działalności Koenig & Bauer (CEE) na przestrzeni minionych dziesięciu lat. Przedstawicielstwo niemieckiego producenta, obsługujące region Polski, Czech i Słowacji, stale też umacnia w nim swoje udziały rynkowe w obszarze arkuszowych maszyn offsetowych oraz introligatorskich. W roku 2021 wyniosły one – jak przekazała firma podczas specjalnego „jubileuszowego” spotkania prasowego, zorganizowanego w siedzibie Koenig & Bauer w Radebeul – 40% w przypadku arkuszowych maszyn offsetowych i 20% – rozwiązań postpress. Poza uzyskaniem informacji podsumowujących działalność Koenig & Bauer (CEE) w minionej dekadzie oraz prezentujących obecne portfolio niemieckiego producenta, dziennikarze z Polski, Czech i Słowacji mieli okazję zwiedzić jedno z trzech uruchomionych niedawno Centrów Kompetencji (dedykowanego produkcji opakowań) oraz hali montażowej maszyn arkuszowych z serii Rapida. więcej »

 • AMK Group wdraża innowacyjny na skalę światową projekt technologiczny: zaawansowane zabezpieczanie produktów drukowanych przed podrabianiem
  Drukarnia AMK Group Rękawek, Kondraciuk Sp.j. realizuje projekt inwestycyjny (częściowo finansowany ze środków unijnych), związany z wprowadzeniem na rynek wysoko przetworzonych opakowań, zabezpieczonych przed podrabianiem. Wykorzystywana w nim będzie opracowana we własnym zakresie technologia, bazująca na specjalnych komponentach i dodatkach stosowanych podczas procesu produkcji, chroniących finalny produkt i gwarantujących jego oryginalność. Opakowania będą drukowane na nowej, wyłonionej w przetargu arkuszowej maszynie offsetowej. Jej wyposażenie kontrolujące procesy druku i uszlachetniania jest – jak podkreśla kierownictwo AMK Group – jednym z najbardziej zaawansowanych na świecie. więcej »

 Copyright ©2004-2023 by Printnet s.c. :: Made by WebFabrika