English version
Witamy w środę, 22.05.2024 o
PAI - Poligraficzna Agencja Informacyjna 
 

Informacje prasowe

 • Linia do oprawy prostej Vareo i trójnóż InfiniTrim firmy Müller Martini w drukarni cyfrowej OSDW Azymut: pierwszy taki „tandem” w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej
  Miniony rok był dla drukarni cyfrowej OSDW Azymut z Łodzi, należącej do jednego z liderów na krajowym rynku dystrybucji książek, okresem wzmożonych inwestycji w nowe rozwiązania. Ich celem była automatyzacja procesów wytwórczych, zwiększenie wydajności i podniesienie jakości realizowanej produkcji dziełowej. Wśród innowacyjnych maszyn, jakie rozpoczęły tu pracę, znalazły się m.in. dwa w pełni zautomatyzowane urządzenia Müller Martini, dedykowane wytwarzaniu książek w technologii cyfrowej: linia do oprawy prostej Vareo oraz trójnóż InfiniTrim. Jak podkreśla dostawca, Azymut jest pierwszym w Polsce, jak też w tej części Europy Środkowo-Wschodniej, użytkownikiem konfiguracji uwzględniającej oba te rozwiązania. więcej »

 • Linia do oprawy twardej Müller Martini Diamant MC 60: nowoczesna technologia w drukarni Wydawnictwa Jedność
  Wydawnictwo Jedność z Kielc to wieloletni użytkownik rozwiązań stworzonych przez firmę Müller Martini. W ostatnim czasie rozpoczęła tu pracę kolejna maszyna tego producenta – nowoczesna, zaawansowana linia do oprawy twardej Diamant MC 60. Po tej inwestycji niemal wszystkie procesy w zakresie oprawy książek wykonywane przez należącą do wydawnictwa drukarnię bazują na rozwiązaniach Müller Martini. więcej »

 • Livonia Print: jak odnieść sukces na trudnym rynku produkcji dziełowej
  Livonia Print z siedzibą w Rydze to jeden z największych zakładów poligraficznych na Łotwie i w całym regionie Europy Środkowej, specjalizujących się w produkcji dziełowej. To także firma, która odnotowuje na swoim koncie sukcesy mimo trudnej sytuacji rynkowej. Działająca od 2007 roku, konsekwentnie realizuje przyjętą strategię, koncentrując się na produkcji wysokojakościowych książek, głównie w oprawie twardej. Jej odbiorcami są wydawcy dziełowi, przede wszystkim skandynawscy. Równie bliskie relacje Livonia Print zbudowała z dwoma strategicznymi partnerami technologicznymi, wśród których od początku jej działania jest firma Müller Martini. więcej »

 • Müller Martini na targach LabelExpo 2011: prezentacje rozwiązań w zakresie drukowania etykiet i opakowań
  Podczas odbywających się niedawno targów LabelExpo 2011 w Brukseli stoisko Müller Martini odwiedziła – biorąc pod uwagę wszystkie dotychczasowe edycje tej wystawy, w których firma wzięła udział – rekordowa liczba gości. Ich największe zainteresowanie wzbudzał zespół drukujący maszyny VSOP (wykorzystującej technologię zmiennoformatowych tulei) oraz przykłady produktów, do jakich jest stosowana ta maszyna. więcej »

 • Presto E90: nowoczesna technologia szycia drutem firmy Müller Martini w Centrum Usług Drukarskich
  Centrum Usług Drukarskich z Rudy Śląskiej to jeden z najdynamiczniej rozwijających się zakładów poligraficznych w regionie górnośląskim. W ostatnich miesiącach firma zrealizowała znaczące inwestycje w zakresie obróbki po druku, niemal w całości modernizując swój park introligatorski. Wśród zakupionych rozwiązań, znalazła się m.in. nowoczesna linia do szycia drutem Müller Martini Presto E90. Zakup ten został zrealizowany w ramach projektu współfinansowanego ze środków UE z Europejskiego Funduszu Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 i jest kontynuacją wcześniej rozpoczętych inwestycji (do których należy zakup maszyny drukującej w formacie B1). Pozwolił on na znaczne przyspieszenie procesów związanych z oprawą zeszytową, która jest wykorzystywana przy sporej części zleceń wykonywanych przez firmę CUD. więcej »

 Copyright ©2004-2024 by Printnet s.c. :: Made by WebFabrika