English version
Witamy w poniedziałek, 21.09.2020 o
PAI - Poligraficzna Agencja Informacyjna 
 

Informacje prasowe

 • MJP Drukarnia znacząco redukuje ilość zużycia IPA dzięki wdrożeniu bezalkoholowej chemii ABC/Allied Pressroom Products
  MJP Drukarnia Sp. z o.o. z Poznania to kolejne polskie przedsiębiorstwo, które zdecydowało się na kompleksowe wdrożenie bezalkoholowej, proekologicznej chemii drukarskiej produkowanej przez ABC/Allied Pressroom Products Europe w jej warszawskiej fabryce. Od niedawna w trzech maszynach offsetowych używanych przez ten zakład poligraficzny jest wykorzystywany bufor All Star Fount. Jak zapewnia kierownictwo MJP Drukarni, jego wdrożenie pozwoliło na 50% redukcję alkoholu izpopropylowego (IPA), wykorzystywanego w realizowanej tu produkcji, bazującej na druku offsetowym. więcej »

 • ABC Allied Pressroom Products w obliczu epidemii koronawirusa: rosnące zainteresowanie buforem All Star Fount, redukującym IPA w druku offsetowym; zwiększone stany magazynowe i moce produkcyjne
  Firma ABC/Allied Pressroom Products Europe poinformowała, że znacząco wzrasta zainteresowanie jej proekologicznym (posiadającym m.in. „ekoetykiety” Nordic Swan Ecolabel i Blaue Engel, atest LM ze strony Smithers Pira oraz certyfikat FOGRA) buforem All Star Fount. Jak podaje producent, umożliwia on znaczącą redukcję, a nawet całkowitą eliminację alkoholu z roztworu nawilżającego stosowanego w maszynach arkuszowych i zwojowych, bazujących na tej technice drukowania. Konrad Lewandowski z firmy ABC/Allied Pressroom Products Europe podkreśla, że w związku z rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa i jednoczesnymi brakami w dostawach alkoholu izpopropylowego (IPA), wykorzystywanymi w druku offsetowym, firma znacząco zwiększyła stany magazynowe surowców wykorzystywanych przez jej warszawski zakład produkcyjny, co ma zabezpieczyć ciągłość dostaw wytwarzanych tu środków chemicznych. Zaznacza przy tym, że All Star Fount może być antidotum nie tylko w kontekście obecnej sytuacji rynkowej, ale też atrakcyjną alternatywą na przyszłość, umożliwiającą bardziej stabilną, bezpieczną dla pracowników drukarni oraz środowiska naturalnego produkcję poligraficzną. więcej »

 • Kompleksowe wdrożenie bezalkoholowej chemii ABC/Allied Pressroom Products Europe w drukarni Colonel z Krakowa
  Drukarnia Colonel z Krakowa, specjalizująca się w produkcji dziełowej, dołączyła do grona polskich zakładów poligraficznych, kompleksowo stosujących w druku offsetowym bezalkoholową chemię ABC/Allied Pressroom Products Europe. Bufor All Star Fount z jej oferty umożliwił znaczącą – jak zapewnia Marcin Ciałowicz, prezes drukarni – redukcję zużycia alkoholu we wszystkich maszynach wykorzystywanych przez firmę. Przełożyło się to na korzyści ekonomiczne i stabilniejszy proces drukowania. Współpraca, zapoczątkowana w czerwcu br., zaowocowała także implementacją kolejnych rozwiązań marki ABC/Allied, wytwarzanych w jej warszawskim zakładzie produkcyjnym. więcej »

 • ABC/Allied Pressroom Products Europe wprowadza do oferty Turbo Dry – nową suszkę do farb offsetowych
  W ostatnim czasie w ofercie ABC/Allied Pressroom Products Europe pojawił się nowy środek chemiczny – Turbo Dry, który – zdaniem producenta – znacząco usprawnia procesy poligraficzne, realizowane z udziałem techniki offsetowej. Jest to suszka do farb, która – jak zapewnia firma – przy odpowiednim dozowaniu skraca czas schnięcia druków nawet o połowę i może być stosowana ze wszystkimi konwencjonalnymi farbami offsetowymi. Turbo Dry jest już dostępna w ofercie ABC/Allied Pressroom Products Europe i jej lokalnych dystrybutorów. więcej »

 • ABC/Allied Pressroom Products Europe podsumowuje rok ważnych dla firmy zmian
  W minionym roku w firmie ABC/Allied Pressroom Products Europe nastąpił szereg strategicznych dla jej działalności zmian, związanych w dużej mierze z przejęciem obsługi wielu rynków zamorskich. Warszawski zakład produkcyjny zwiększył w związku z tym swoje moce wytwórcze, inwestując w nowy sprzęt i zatrudniając dodatkowe osoby. Jak zapewnia Konrad Lewandowski – współwłaściciel ABC/Allied Pressroom Products Europe , firma zwiększyła też po raz kolejny swoje udziały rynkowe w Polsce, zarówno w obszarze druku offsetowego, jak i fleksograficznego. więcej »

 Copyright ©2004-2020 by Printnet s.c. :: Made by WebFabrika