English version
Witamy w środę, 20.10.2021 o
PAI - Poligraficzna Agencja Informacyjna 
 

Informacje prasowe

 • Edica wieloletnim użytkownikiem chemii do druku offsetowego marki ABC/Allied
  Drukarnia Edica z Poznania od wielu lat specjalizuje się w produkcji wysoko uszlachetnionych kalendarzy i notesów książkowych oraz książek (głównie w oprawie twardej), dostarczając je do licznych zleceniodawców z Polski i zagranicy. Firma stale się rozwija, inwestuje w kolejne rozwiązania automatyzujące procesy oraz zwiększające wydajność i jakość. Jak podkreśla właściciel i prezes drukarni – Przemysław Gębala – podstawą jej sukcesów i stabilnego działania są w dużej mierze bliskie, wieloletnie relacje z klientami, jak również z dostawcami. Wśród tych ostatnich od niemal dekady znajduje się ABC/Allied Pressroom Products Europe – producent chemii poligraficznej, w szerokim stopniu wykorzystywanej przez drukarnię Edica. więcej »

 • Kompleksowe wdrożenie bezalkoholowej chemii ABC/Allied w drukarni Kuman-Art
  W ostatnim czasie w drukarni Kuman-Art z Kielc, specjalizującej się produkcji reklamowej, miało miejsce wdrożenie bezalkoholowego bufora All Star Fount z oferty ABC/Allied Pressroom Products Europe. Jest to kolejny już środek chemiczny marki ABC/Allied, używany przez to przedsiębiorstwo poligraficzne. Od kilku lat firma z powodzeniem korzysta z takich jej rozwiązań jak: A+B Cleaner – środek do mycia układu wodnego, MRC 88 – środek do mycia wałków gumowych, DynaClean – środek do czyszczenia wałków farbowych, Turbo Dry – suszka do farb offsetowych czy Blast – środek do mycia i regeneracji obciągów gumowych. więcej »

 • MJP Drukarnia znacząco redukuje ilość zużycia IPA dzięki wdrożeniu bezalkoholowej chemii ABC/Allied Pressroom Products
  MJP Drukarnia Sp. z o.o. z Poznania to kolejne polskie przedsiębiorstwo, które zdecydowało się na kompleksowe wdrożenie bezalkoholowej, proekologicznej chemii drukarskiej produkowanej przez ABC/Allied Pressroom Products Europe w jej warszawskiej fabryce. Od niedawna w trzech maszynach offsetowych używanych przez ten zakład poligraficzny jest wykorzystywany bufor All Star Fount. Jak zapewnia kierownictwo MJP Drukarni, jego wdrożenie pozwoliło na 50% redukcję alkoholu izpopropylowego (IPA), wykorzystywanego w realizowanej tu produkcji, bazującej na druku offsetowym. więcej »

 • ABC Allied Pressroom Products w obliczu epidemii koronawirusa: rosnące zainteresowanie buforem All Star Fount, redukującym IPA w druku offsetowym; zwiększone stany magazynowe i moce produkcyjne
  Firma ABC/Allied Pressroom Products Europe poinformowała, że znacząco wzrasta zainteresowanie jej proekologicznym (posiadającym m.in. „ekoetykiety” Nordic Swan Ecolabel i Blaue Engel, atest LM ze strony Smithers Pira oraz certyfikat FOGRA) buforem All Star Fount. Jak podaje producent, umożliwia on znaczącą redukcję, a nawet całkowitą eliminację alkoholu z roztworu nawilżającego stosowanego w maszynach arkuszowych i zwojowych, bazujących na tej technice drukowania. Konrad Lewandowski z firmy ABC/Allied Pressroom Products Europe podkreśla, że w związku z rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa i jednoczesnymi brakami w dostawach alkoholu izpopropylowego (IPA), wykorzystywanymi w druku offsetowym, firma znacząco zwiększyła stany magazynowe surowców wykorzystywanych przez jej warszawski zakład produkcyjny, co ma zabezpieczyć ciągłość dostaw wytwarzanych tu środków chemicznych. Zaznacza przy tym, że All Star Fount może być antidotum nie tylko w kontekście obecnej sytuacji rynkowej, ale też atrakcyjną alternatywą na przyszłość, umożliwiającą bardziej stabilną, bezpieczną dla pracowników drukarni oraz środowiska naturalnego produkcję poligraficzną. więcej »

 • Kompleksowe wdrożenie bezalkoholowej chemii ABC/Allied Pressroom Products Europe w drukarni Colonel z Krakowa
  Drukarnia Colonel z Krakowa, specjalizująca się w produkcji dziełowej, dołączyła do grona polskich zakładów poligraficznych, kompleksowo stosujących w druku offsetowym bezalkoholową chemię ABC/Allied Pressroom Products Europe. Bufor All Star Fount z jej oferty umożliwił znaczącą – jak zapewnia Marcin Ciałowicz, prezes drukarni – redukcję zużycia alkoholu we wszystkich maszynach wykorzystywanych przez firmę. Przełożyło się to na korzyści ekonomiczne i stabilniejszy proces drukowania. Współpraca, zapoczątkowana w czerwcu br., zaowocowała także implementacją kolejnych rozwiązań marki ABC/Allied, wytwarzanych w jej warszawskim zakładzie produkcyjnym. więcej »

 Copyright ©2004-2021 by Printnet s.c. :: Made by WebFabrika