English version
Witamy w środę, 5.10.2022 o
PAI - Poligraficzna Agencja Informacyjna 
 

Informacje prasowe

 • Varioman f:line – oficjalna premiera nowej maszyny offsetowej manroland web systems dedykowanej produkcji opakowań giętkich
  W dniach 27 lutego – 1 marca br. w siedzibie manroland web systems w Augsburgu odbywało się Forum Technologiczne, zorganizowane z okazji – jak anonsował wydarzenie sam producent – „kroku milowego” w historii firmy: wejścia na rynek produkcji opakowań giętkich w technice offsetu zwojowego. Podczas spotkania, w którym wzięło udział ok. 150 osób (w tym przedstawiciele drukarń opakowaniowych, partnerzy handlowi i technologiczni, konsultanci branżowi oraz reprezentanci mediów), oficjalnie pokazano też po raz pierwszy maszynę dedykowaną temu segmentowi rynkowemu – Varioman f:line. Forum obfitowało w liczne prezentacje, przygotowane zarówno przez przedstawicieli manroland web systems, jak też jej partnerów technologicznych – dostawców sprzętu i systemów peryferyjnych, rozwiązań kontrolno-pomiarowych, materiałów eksploatacyjnych oraz oprogramowania. więcej »

 • Forum Technologiczne manroland web systems: prezentacje nowej maszyny offsetowej Varioman do produkcji opakowań giętkich
  Firma manroland web systems, jeden ze światowych liderów w zakresie produkcji zwojowych maszyn coldsetowych i heatsetowych skierowanych na rynki gazetowy i akcydensowy, podjęła strategiczną decyzję o wejściu na zupełnie nowy dla niej obszar: produkcji opakowań giętkich w technice offsetowej. W związku z tym w jej portfolio pojawiła się zwojowa maszyna Varioman, wyposażona w zespoły offsetowe, uzupełnione o moduły pozwalające na dodatkowe uszlachetnianie. W dniach 27-28 lutego br. w siedzibie manroland web systems w Augsburgu zorganizowane zostanie Forum Technologiczne, w ramach którego będzie ona miała swoją oficjalną światową premierę. Z myślą o klientach z naszego kraju, zainteresowanych tym nowym rozwiązaniem, w wydarzeniu weźmie udział Jarosław Kotfis, odpowiedzialny za rozwój działalności manroland web systems na rynku polskim. więcej »

 • manroland web systems na targach World Publishing Expo 2013: elastyczność, prędkość, innowacyjność produkcji gazetowej
  Na wystawie World Publishing Expo 2013 w Berlinie firma manroland web systems zaprezentowała szereg innowacyjnych produktów i rozwiązań, które mogą zwiększyć elastyczność, wydajność i innowacyjność produkcji prasowej. Targi stały się też okazją do zaanonsowania współpracy niemieckiego producenta z firmą S.E.M. (dotyczącej kompleksowych usług serwisowych i konserwacyjnych) oraz do poinformowania o kilku znaczących kontraktach na dostawę zwojowych maszyn drukujących i rozwiązań w zakresie cyfrowego postpressu. Poza własnym stoiskiem, firma była obecna w ramach specjalnej przestrzeni wystawienniczej Media Port, gdzie promowała swoją ofertę w obszarze tzw. cyfrowej obróbki po druku. więcej »

 • manroland web systems partnerem Océ Commercial Printing Business Days w Poing
  W dniach 30 września – 2 października w Poing k. Monachium odbywało się spotkanie Océ Commercial Printing Business Days, zorganizowane przez firmę Océ wspólnie z jej partnerami technologicznymi. Wśród nich znalazła się firma manroland web systems, którą z Océ wiąże strategiczny sojusz w zakresie tworzenia zintegrowanych rozwiązań dla druku cyfrowego. Przedstawiciel manroland web systems – Alwin Stadler, odpowiedzialny w firmie za rozwój biznesu cyfrowego – wziął też udział w towarzyszącej imprezie konferencji, na której wystąpił z prezentacją zatytułowaną „Nowe możliwości za sprawą rozwiązań do druku cyfrowego”. Część gości przybywających do Bawarii wzięła też udział w organizowanym w tym samym czasie tradycyjnym Oktoberfest w Monachium, które było okazją do rozmów i integracji w mniej formalnej atmosferze. więcej »

 • Firma manroland web systems wchodzi na rynek cyfrowej obróbki gazet, książek i akcydensów
  W dniach 19-21 marca w siedzibie firmy manroland web systems w Augsburgu odbywały się prezentacje nowych rozwiązań z jej portfolio, dedykowanych na rynek cyfrowej produkcji gazet, książek i akcydensów. W spotkaniach, które obejmowały część teoretyczną oraz pokazy pracujących linii produkcyjnych, wzięła udział niemal setka klientów. Część z nich to uczestnicy odbywającej się w tym samym czasie imprezy International Inkjet Days, zorganizowanej przez firmę Océ w niedalekim Poing. Właśnie Océ jest strategicznym partnerem manroland web systems przy tworzeniu zintegrowanych rozwiązań, obejmujących workflow, cyfrowe maszyny drukujące oraz elementy systemu postpress. więcej »

 Copyright ©2004-2022 by Printnet s.c. :: Made by WebFabrika