English version
Witamy w sobotę, 23.02.2019 o
PAI - Poligraficzna Agencja Informacyjna 
 

Informacje prasowe

 • API wprowadza na rynek nową serię laminatów holograficznych nie zawierających plastiku
  API Group poinformowała o rozszerzeniu produkowanych przez firmę rozwiązań z rodziny Transmet o 12 nowych wzorów, uwzględniających różnego rodzaju hologramy. Są one dedykowane właścicielom marek oraz producentom, którym zależy na wyróżnieniu opakowań swoich produktów na półce sklepowej. więcej »

 • API Folie Polska: podsumowanie roku 2018 i plany na rok 2019
  Miniony rok był dla API Folie Polska kolejnym, jak podaje kierownictwo firmy, ważnym okresem w jej dotychczasowej działalności. Zakres kompetencji przedsiębiorstwa – po przekształceniach w API Group – został rozszerzony o konfekcjonowanie i dystrybucję folii pigmentowych do klientów z wybranych krajów Europy Zachodniej. Jego obroty w skali globalnej wzrosły, także za sprawą pozyskania nowych odbiorców z Polski, o ok. 20%. Park maszynowy zakładu API Folie Polska w podwarszawskim Piasecznie został rozbudowany o kolejne urządzenia do cięcia folii. Na rok 2019 zaplanowane są dalsze inwestycje sprzętowe, firma przewiduje też systematyczny wzrost udziałów rynkowych. Jak zapowiada Katarzyna Kozińska – dyrektor zarządzająca API Folie Polska, jednym z największych wyzwań będzie rozpowszechnienie w naszym kraju wytwarzanych przez API laminatów (tj. kartonów wzbogaconych o folię metalizowaną lub holograficzną), stanowiących jeden ze strategicznych segmentów firmę działalności biznesowej. więcej »

 • API Group przenosi centrum dystrybucyjne w Amsterdamie w okolice lotniska Schiphol
  API Group poinformowała o przeniesieniu swojego zakładu dystrybucyjnego, działającego w ramach holenderskiego oddziału firmy, do ośrodka SEGRO Park Amsterdam Airport (SPAA), zlokalizowanego przy lotnisku Schiphol w Amsterdamie. Głównym celem, jaki przyświecał firmie w tej zmianie, była lepsza obsługa jej regionalnych klientów z Europy, możliwa dzięki stworzeniu dedykowanego ośrodka uwzględniającego część magazynową oraz biurową. Dostarczane będą stąd folie produkowane w holenderskim zakładzie API, przejętym przed dwoma laty w ramach akwizycji Amsterdam Metallized Products (AMP). więcej »

 • API Group na jesiennych wydarzeniach branżowych: prezentacja innowacyjnych rozwiązań do produkcji opakowań i etykiet
  Firma API Folie Polska wzięła aktywny udział w dwóch odbywających się w ostatnim czasie konferencjach branżowych, podczas których zaprezentowała swoje rozwiązania, dedykowane produkcji opakowań i etykiet – „Inkredible Printing World” oraz „Etykiety samoprzylepne – najnowsze technologie”. Pierwsze ze spotkań było też okazją do przedstawienia wyników badań rynkowych zleconych przez API Group, dotyczących opakowań premium i ich wpływu na decyzje zakupowe podejmowane przez konsumentów. Powyższe prezentacje wygłosiła Katarzyna Kozińska – dyrektor zarządzająca API Folie Polska. więcej »

 • Wydawnictwo API Trends Folio 2019/2020 zadebiutowało na targach Luxe Pack Monaco
  Podczas targów Luxe Pack Monaco, odbywających się w dniach 1-3 października br. i skierowanych do osób i firm działających na rynku opakowań luksusowych, miała miejsce światowa premiera API Trends Folio 2019/2020. Jest to kolejna edycja wydawnictwa, poświęconego najnowszym trendom w branży opakowaniowej. Na stoisku firmy był też promowany Transmet – niezawierający folii laminat, znajdujący zastosowanie w produkcji opakowań klasy premium. więcej »

 Copyright ©2004-2019 by Printnet s.c. :: Made by WebFabrika