English version
Witamy w sobotę, 25.03.2023 o
PAI - Poligraficzna Agencja Informacyjna 
 

Informacje prasowe

 • API Foilmakers, działania środowiskowe i „The Green Team” – zespół kierujący polityką zrównoważonego rozwoju realizowaną przez firmę
  Firma API Foilmakers - producent wysokojakościowych folii, stosowanych m.in. w branży poligraficznej i opakowaniowej, przykłada dużą wagę do kwestii związanych z ochroną środowiska. Uwzględniają one różne aspekty jej działalności: łańcuch dostaw, procesy wytwórcze, zarządzanie odpadami (także w kontekście możliwie łatwego i sprawnego recyklingu jej produktów), współpracę z klientami oraz obszar badawczo-rozwojowy. Za politykę zrównoważonego rozwoju API Foilmakers odpowiada powołany w ramach jej struktur, dedykowany zespół specjalistów („The Green Team”). Z działaniami firmy, obejmującymi różne kwestie środowiskowe, można zapoznać się odwiedzając specjalną zakładkę na stronie internetowej https://www.apifoilmakers.com/sustainability/ więcej »

 • Drukarnia Reflex Label Plus Keighley nominowana w konkursie FlexoTech 2022 za etykietę uszlachetnianą folią API Foilmakers `
  Jak poinformowała firma API Foilmakers, jeden z jej brytyjskich klientów – drukarnia Reflex Label Plus Keighley znalazła się wśród firm nominowanych do nagrody FlexoTech 2022 w kategorii „Najlepsze zastosowanie druku hybrydowego”. Zgłoszony przez nią produkt – etykieta na wino marki Anakena – został wykonany z udziałem folii metalizowanej do hot stampingu, cechującej się niezwykle wysokim poziomem matowości – 4229UMV-Plus. Dorocznie przyznawane przez magazyn FlexoTech nagrody, są – według organizatora konkursu – jednymi z najbardziej prestiżowych w branży fleksograficznej. Folia 4229UMV-Plus, która – jak podkreśla jej producent – stała się częścią sukcesu marki Anakena, jest dostępna m.in. w ofercie API Folie Polska – lokalnego oddziału API Foilmakers. Jej próbkę, jak też cały wzornik materiałów oferowanych przez firmę, można również zamówić przez specjalny formularz kontaktowy na stronie internetowej https://apifoilmakers.com/contact/ więcej »

 • Folia metalizowana 6261 Magenta w „Kolorze roku 2023 Pantone” już w ofercie API Foilmakers
  Firma API Foilmakers poinformowała o wprowadzeniu do swojej oferty 6261 Magenta – folii metalizowanej do hot stampingu. Jest ona wytwarzana w kolorze zgodnym z ogłoszonym w grudniu ub.r. „Pantone of the Year 2023” – Viva Magenta 18-750. Może znaleźć zastosowanie w wielu aplikacjach zarówno poligraficzno-reklamowych, jak i przemysłowych i jest już dostępna w portfolio API Folie Polska – lokalnego oddziału API Foilmakers, obsługującego klientów z naszego kraju i wybranych państw ościennych. więcej »

 • API Folie Polska członkiem Polskiej Izby Fleksografów
  Dla API Folie Polska miniony rok zakończył się ważnym akcentem – firma wstąpiła w szeregi Polskiej Izby Fleksografów (PIF). Jak zapewnia Katarzyna Kozińska – dyrektor zarządzająca, polski oddział API Foilmakers chce dzięki temu realizować misję, przyświecającą jego działalności – „Bliżej klienta”. Oferta firmy w dużym stopniu jest skierowana do branży poligraficznej i opakowaniowej, więc obecność w PIF pozwoli jej zintensyfikować codzienne kontakty z tą częścią rynku, a także brać aktywny udział w różnych przedsięwzięciach organizowanych przez Izbę. więcej »

 • Podsumowanie roku 2022 w firmie API Folie Polska: nowi klienci, nowe produkty, rosnące zainteresowanie kompleksowymi projektami wdrożeniowymi
  Firma API Folie Polska, lokalny oddział API Foilmakers – brytyjskiego producenta specjalistycznych folii, znajdujących zastosowanie m.in. w branży poligraficznej - zakończyła, jak podkreśla Katarzyna Kozińska, jej dyrektor zarządzająca, ubiegły rok pozytywnie. Pomimo niełatwej sytuacji gospodarczej i geopolitycznej, polska spółka – jak mówi - zrealizowała postawione przed nią cele. Firma pozyskała nowych klientów, także z branży poligraficznej. Znalazły się wśród nich m.in. znaczące drukarnie, specjalizujące się w produkcji etykiet i opakowań. Część z nich podjęła z API Folie Polska kompleksową współpracę, uwzględniającą – poza sprzedażą i dostawą folii – także pełen zakres działań związanych z odpowiednim doborem materiału, pomocą przy jego wdrożeniu, ale też ze wsparciem w realizowanych procesach technologicznych, zwłaszcza w obszarze cold- i hot stampingu. Systematycznie zwiększa się także portfolio API Foilmakers, z którym można zapoznać się na niedawno zaktualizowanej stronie internetowej https://apifoilmakers.com/. Firma promowała je m.in. podczas 17. konferencji „Etykiety samoprzylepne – najnowsze technologie”. Miniony rok zwieńczyła ważnym akcentem w postaci zasilenia szeregów Polskiej Izby Fleksografów. więcej »

 Copyright ©2004-2023 by Printnet s.c. :: Made by WebFabrika