English version
Witamy w niedzielę, 18.04.2021 o
PAI - Poligraficzna Agencja Informacyjna 
 

Informacje prasowe

 • Mark Andy organizuje kolejne branżowe webinaria dla studentów z całego świata
  Tradycją stały się już organizowane przez Mark Andy spotkania dla studentów. W tym roku będą one miały charakter webinariów, kolejnych już organizowanych przez tę firmę. Skierowane są do studiujących z całego świata, kształcących się na kierunkach związanych z branżą poligraficzną i pokrewnymi. Odbędą się one w dwóch terminach. Z myślą o studentach z naszego kraju 23 kwietnia br. o godz. 10.00 będzie miało miejsce spotkanie w języku polskim. 26 kwietnia br. o godz. 14.30 odbędzie się z kolei webinarium w języku angielskim. Rejestracji na oba spotkania można dokonać na stronach: http://info.markandy.com/student-education-2021 więcej »

 • Mazowieckie Zakłady Graficzne: ponad milion etykiet dziennie z nową maszyną Mark Andy Performance Series P7
  W 1. kwartale ub.r. w Mazowieckich Zakładach Graficznych (MZGraf) zrealizowana została strategiczna inwestycja w kontekście dalszego rozwoju tego istniejącego od ponad 30 lat przedsiębiorstwa poligraficznego. Park sprzętowy drukarni w części związanej z techniką fleksograficzną został wzbogacony o nową 17-calową maszynę Performance Series P7 firmy Mark Andy. Została ona zakontraktowana częściowo ze środków unijnych, w ramach kompleksowego projektu wdrożenia nowego typu etykiet shrink sleeve, uwzględniających specjalny rodzaj klejenia. Jak zapewnia Jarosław Zaczek – dyrektor MZGraf i jeden ze współwłaścicieli firmy (rozmowę z którym można obejrzeć na kanale Mark Andy w serwisie YouTube https://www.youtube.com/watch?v=0gmTcdxBnC8) – już z perspektywy kilku miesięcy można mówić o sukcesie całego przedsięwzięcia, zaś potencjał maszyny pozwala drukarni na produkcję ponad miliona etykiet w ciągu jednego dnia. więcej »

 • Spojrzenie na produkcję inkjetową okiem operatora maszyny – webinaria firmy Mark Andy
  Kolejne webinaria, jakie zorganizowała firma Mark Andy poświęcone były rozwiązaniom hybrydowym, bazującym na technice inkjetowej – ich możliwościom i korzyściom. Tym razem organizatorzy przedstawili aspekty tego rodzaju produkcji z jednej strony z punktu widzenia samej inwestycji w technologię cyfrową, ale także z perspektywy operatorów, którzy zajmują się lub mieliby zajmować się tego rodzajem maszyn. Odbyły się one 17 marca br. w dwóch sesjach: pierwsza w języku polskim, druga w angielskim. Gościem specjalnym wydarzenia (w obu odsłonach) był Marek Dziewanowski, współwłaściciel i prezes zarządu jednego z polskich użytkowników maszyny Digital Series HD – drukarni Orion Znakowanie Towarów. Tym wszystkim, którym nie udało się wziąć udziału w webinarium firma Mark Andy udostępni jego nagranie. Zainteresowani proszeni są o przesłanie informacji na adres: Lena.Chmielewska@markandy.com. więcej »

 • Maszyna Digital Pro 3 firmy Mark Andy w drukarni cyfrowej PrintPoint: produkcja etykiet nowym pomysłem na biznes
  Cyfrowa drukarnia PrintPoint z Czech to kolejny w Europie Środkowo-Wschodniej użytkownik rolowej maszyny hybrydowej, bazującej na technologii tonerowej – Digital Pro 3 firmy Mark Andy. Inwestycja w to rozwiązanie związana była z wprowadzeniem do oferty etykiet oraz opakowań kartonowych jako zupełnie nowego rodzaju asortymentu tej drukarni. Jan Svejda – CEO w firmie PrintPoint zakłada, że po pierwszym roku jej użytkowania udział etykiet w całych obrotach drukarni wyniesie ok. 5%, a nowy zakup przyczyni się jednocześnie do wzrostu o 8% zamówień na inne produkty poligraficzne, zlecane zarówno przez nowych, jak i obecnych klientów. więcej »

 • Personalizacja w druku cyfrowym etykiet: prezentacje rozwiązań Mark Andy i Global Graphics
  Personalizacja etykiet w druku cyfrowym i tkwiący w niej potencjał były tematem przewodnim kolejnego webinarium, jakie zorganizowała z myślą o swoich obecnych i potencjalnych klientach firma Mark Andy. Tym razem jej partnerem był producent oprogramowania dla branży poligraficznej, stosowanego m.in. przy drukowaniu zmiennych danych (VDP) – Global Graphics. Poza prezentacjami rozwiązań obu dostawców – maszyny hybrydowej Digital Pro 3 oraz oprogramowania Stepz, uczestnicy spotkania online mieli okazję wysłuchać doświadczeń z personalizowanym drukiem cyfrowym ze strony dwóch użytkowników maszyn Mark Andy (w przypadku których udział prac z VDP wynosi 20-40% całego wolumenu zleceń). Webinarium zakończyła sesja pytań i odpowiedzi, w której wzięli udział wszyscy prelegenci i goście specjalni wydarzenia. więcej »

 Copyright ©2004-2021 by Printnet s.c. :: Made by WebFabrika