English version
Witamy w środę, 21.08.2019 o
PAI - Poligraficzna Agencja Informacyjna 
 

Spektrofotometr i1Pro 2 firmy X-Rite z nagrodą iF
 
Warszawa, 16.01.2013
Firma X-Rite Inc., światowy lider w dziedzinie zaawansowanych rozwiązań w zakresie zarządzania barwą, jej pomiaru i komunikacji wizualnej, poinformowała, że stworzony przez nią spektrofotometr i1Pro 2 otrzymał prestiżową, międzynarodową nagrodę 2013 iF Product Design Award. Zaprojektowany na nowo w ubiegłym roku, spektrofotometr stanowi część profesjonalnego pakietu rozwiązań do zarządzania barwą i1.

Przez 60 lat nagrody iF, przyznawane za design produktów, stały się rozpoznawalnym i niezwykle cenionym wyróżnieniem międzynarodowym, zaś symbol iF oznacza dziś rozwiązania charakteryzujące się niezwykłymi osiągnięciami pod względem projektu. Spektrofotometr X-Rite i1Pro 2 został wybrany z grona ponad 3 tysięcy produktów zgłoszonych w najnowszej edycji konkursu przez firmy z całego świata. Po uzyskaniu w ubiegłym roku innej międzynarodowej nagrody – Red Dot Design Award – jest to już drugie prestiżowe wyróżnienie branżowe dla urządzenia i1Pro 2.
Przy ocenie zgłoszonych produktów jury konkursowe wzięło pod uwagę następujące kryteria: jakość projektu, wykończenie, dobór materiałów, poziom innowacji, wpływ na środowisko naturalne, funkcjonalność, ergonomię, aspekty wizualne, bezpieczeństwo, wartość marki oraz uniwersalność projektu.
Nagrodzony spektrofotometr stanowi część oferowanych przez X-Rite pakietów i1 Basic Pro 2 oraz i1 Publish Pro 2, bazujących na zaawansowanej, nowej technologii i oprogramowaniu. Spektrofotometr drugiej generacji i1Pro 2 to – zdaniem producenta – najbardziej dokładne i przyszłościowe narzędzie do profilowania dostępne dziś na rynku, uwzględniające trzy warunki pomiarów w ramach jednego urządzenia. Chodzi o najczęściej stosowane oświetlenie M0 (standardowy iluminant A), stosowane od niedawna oświetlenie M1 (iluminant D50) oraz M2 (znany też pod nazwą UV-cut). 
„Jesteśmy zaszczyceni faktem otrzymania nagrody iF za nasz nowo zaprojektowany spektrofotometr i1Pro 2 – mówi Frank Maeder, menedżer produktu X-Rite odpowiedzialny za rozwiązania z serii i1. – Nagrodzone za wysoką jakość designu, urządzenie i1Pro 2 dostarcza profesjonalistom z dziedziny koloru z całego świata narzędzi, pozwalających na uzyskanie niezwykle ważnych standardów kolorystycznych. Autorami designu są współpracujący z nami, niezwykle utalentowani projektanci – Guido Franzke i Detlef Fischer z firmy formmodul”.
Certyfikat potwierdzający otrzymanie nagrody iF zostanie wręczony przedstawicielom XiRite i formmodul podczas uroczystego wieczoru, organizowanego 22 lutego br. w muzeum „BMW Welt” w Monachium i odbywającego się w ramach „Munich Creative Business Week”. Spektrofotometr i1Pro 2 będzie również częścią specjalnej ekspozycji podczas targów CeBit w Hanowerze (5-9 marca br.), a nieco później – zostanie wystawiony w muzeum designu IF, znajdującego się w nowej portowej dzielnicy Hamburga. Urządzenie będzie można jednocześnie zobaczyć na internetowej ekspozycji iF (dostępnej pod adresem http://ehxibition.ifdesign.de/index_en">http://ehxibition.ifdesign.de/index_en) oraz w wydanej przez organizację iF specjalnej księdze, prezentującej nagrodzone rozwiązania.

Bazujący na sukcesie spektrofotometru X-Rite i1Pro (który stał się w ciągu ostatniej dekady standardem branżowym) nowy i wzbogacony model i1Pro 2 został zaprojektowany na nowo w taki sposób, by zapewnić użytkownikom jeszcze wyższy poziom dokładności pomiarów, wszechstronności, ergonomii i funkcjonalności. W połączeniu z niedawno wprowadzonym na rynek oprogramowaniem do profilowania i1Profiler v 1.4, będącym owocem bogatych doświadczeń firmy X-Rite, nowy pakiet i1Pro 2 składa się z czterech różnych produktów. Wychodzą one naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom firm z segmentów fotografii cyfrowej, prepressu, druku cyfrowego i wydawniczego. Jak zapewnia producent, każdy z nich stanowi wyjątkową wartość w niezwykle atrakcyjnej cenie.

Nowy spektrofotometr oferuje m.in. nowe rozwiązanie iluminantu, pozwalające na uzyskanie trzech standardowych warunków oświetlenia (ISO 13655 M0: Tungsten; ISO 13655 M1: D50 oraz ISO 13655 M2: UV-cut) oraz optyczną kompensację jasności (OBC), bez konieczności wymiany filtra czy zastosowania dodatkowego urządzenia.
Rozbudowana funkcja kompensacji wpływu wybielaczy optycznych pozwala na bardziej dokładne profilowanie(przy użyciu trybów Tungsten oraz UV/LED) w oparciu o współcześnie stosowane podłoża drukowe. Dzięki niej użytkownicy mogą w bardziej wiarygodny sposób przewidzieć wygląd barw wydrukowanych na podłożu zawierającym wybielacze optyczne, biorąc pod uwagę różne warunki oświetlenia - wszystko przy użyciu jednego, ręcznego urządzenia.
Wbudowany czujnik detekcji pozycji umożliwia precyzyjny proces skanowania nawet w przypadku specjalnych podłoży i drukarek, oferujących niską rozdzielczość. Pozwala bowiem na pomiar pasków kolorystycznych o rozmiarze minimalnym 7 mm w trybie ręcznym, zapewniając jednocześnie podwójny pomiar w warunkach OBC, M1 i M2. Nowa dioda LED informuje użytkownika o przebiegu procesu pomiaru i dostarcza informacji o statusie urządzenia, znacznie poprawiając komfort pracy. Nowy, ergonomiczny projekt spektrofotometru zwiększa funkcjonalność, elastyczność, czystość, bezpieczeństwo i poprawia warunki przechowywania i1Pro 2.
Firma X-Rite zadbała także o wyższą stabilność temperatury i wyższy poziom jasności, poprawiające pomiary w świetle emitowanym. W efekcie urządzenie pozwala na niezwykle dokładną kalibrację i profilowanie monitorów i projektorów. Wbudowana, nowa technologia kalibracji opartej na długościach fali pozwala na przeprowadzenie samodiagnozy optycznego odchylenia w odniesieniu do czujnika podczas kalibracji bieli (dodatkowo dostępne są funkcje automatycznej korekty i powiadomień).
Jak zapewnia producent, konserwacja i ochrona nowego spektrofotometru jest łatwiejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Podobnie rzecz się ma z bezpieczeństwem samej inwestycji. Samoczyszcząca szybka chroniąca układ pomiarowy i pokrywa systemu kalibracji zapewniają dodatkową ochronę przez kurzem i brudem.

Nowe rozwiązania do zarządzania barwą i1Pro 2 są dostępne poprzez internetowy sklep firmy X-Rite (dla rynku północnomaerykańskiego) oraz za pośrednictwem globalnej sieci resellerów i autoryzowanych dystrybutorów firmy X-Rite. Więcej informacji na temat nowych produktów firmy X-Rite można znaleźć na stronach internetowych http://www.xrite.com">http://www.xrite.com i http://www.XritePhoto.com">http://www.XritePhoto.com.

 

 

------------ koniec informacji -----------

 

Dodatkowe informacje na temat produktów firmy X-Rite:
Małgorzata Lososová Ungrádová, X-Rite Inc.
Branch Office Eastern Europe
Palánek 374/1a
682-01 Vyškov, Czechy
Tel: + 420 283 883 113
Kom. + 420 602 554 145
E-mail: MalgorzataLososova@xrite.com
http://www.xrite.com

Poligraficzna Agencja Informacyjna
Slawek.Sokolowski@pai.info.pl, + 48 694 473 651
Magda.Dudanowicz@pai.info.pl, + 48 694 473 650
http://www.pai.info.pl
Copyright ©2004-2019 by Printnet s.c. :: Made by WebFabrika