English version
Witamy w poniedziałek, 26.10.2020 o
PAI - Poligraficzna Agencja Informacyjna 
 

manroland web systems partnerem Océ Commercial Printing Business Days w Poing
 
Warszawa, 05.10.2013
W dniach 30 września – 2 października w Poing k. Monachium odbywało się spotkanie Océ Commercial Printing Business Days, zorganizowane przez firmę Océ wspólnie z jej partnerami technologicznymi. Wśród nich znalazła się firma manroland web systems, którą z Océ wiąże strategiczny sojusz w zakresie tworzenia zintegrowanych rozwiązań dla druku cyfrowego. Przedstawiciel manroland web systems – Alwin Stadler, odpowiedzialny w firmie za rozwój biznesu cyfrowego – wziął też udział w towarzyszącej imprezie konferencji, na której wystąpił z prezentacją zatytułowaną „Nowe możliwości za sprawą rozwiązań do druku cyfrowego”. Część gości przybywających do Bawarii wzięła też udział w organizowanym w tym samym czasie tradycyjnym Oktoberfest w Monachium, które było okazją do rozmów i integracji w mniej formalnej atmosferze.

Jarosław Kotfis - odpowiedzialny za sprzedaż rozwiązań manroland web systems w Polsce (z lewej) i Ulrich Pfefferer - menedżer sprzedaży w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

W czasie trzydniowego spotkania firma manroland web systems promowała stworzone przez siebie rozwiązania w zakresie tzw. cyfrowej obróbki po druku.

Podczas konferencji firmę manroland web systems reprezentował Alwin Stadler, odpowiedzialny w niej za rozwój biznesu cyfrowego.

W ostatnim czasie złamywak FoldLine zakupiła włoska drukarnia Rotolito Lombarda.

Ostatniego dnia imprezy w Poing poinformowano o pierwszym kontrakcie na dostawę kilku linii FormerLine do chińskiej firmy Hucais Group.

Trzydniowe spotkanie w Poing, w którym wzięli udział goście z całego świata (także z Polski), poświęcone było szeroko rozumianym rozwiązaniom do druku akcydensowego, bazującym na cyfrowej technologii drukowania. Jak zwykle impreza była wspierana przez licznych partnerów technologicznych Océ, wśród których nie mogło zabraknąć firmy manroland web systems. Obaj dostawcy już w 2011 roku podpisali strategiczną umowę o współpracy przy tworzeniu zintegrowanych rozwiązań, składających się m.in. z maszyn cyfrowych Océ i systemów postpress produkowanych przez manroland web systems. Dla drugiej z wymienionych firm, znanej przede wszystkim z wysokiej klasy zwojowych maszyn offsetowych, rynek tzw. cyfrowej obróbki po druku jest dość nowym obszarem działania. Spotkanie w Poing było zatem kolejną okazją do prezentacji tej części oferty manroland web systems.
Firma była obecna na wystawie w ramach specjalnej przestrzeni dla partnerów technologicznych, gdzie odbywały się spotkania z jej obecnymi i potencjalnymi klientami. Tu na panelu ekranowym prezentowane były rozwiązania manroland web systems w zakresie cyfrowego postpressu. Podczas konferencji stanowiącej integralną część Océ Commercial Printing Business Days szczegółowo omówił je Alwin Stadler.

Swoje wystąpienie rozpoczął od krótkiego omówienia DigiLink – stworzonej przez firmę manroland web systems platformy, umożliwiającej integrację produkcji cyfrowej i offsetowej. Uwzględnia ona połączenie w ramach jednego workflow systemów produkcyjnych Prisma (stworzonego przez Océ) i printnetwork Bridge (którego twórcą jest manroland web systems).
Następnie zaprezentowane zostały pierwsze dostępne w wersji rynkowej i już dostarczane do klientów, rozwiązania manroland web systems dla cyfrowej obróbki po druku. Pierwsze z nich to VPF-211 (Variable Pin Folder), którego najważniejszym elementem jest automatyczny złamywak FoldLine. Skierowane jest ono głównie do drukarń gazetowych, jednak może być też wykorzystywane do produkcji broszur, składek książkowych czy ulotek. Rozwiązanie to pracuje z prędkością dostosowaną do wydajności maszyny zwojowej (300 m/min.) i pozwala na obsługę wstęgi papieru o szerokości do 1060 mm. Dzięki temu może być stosowane do produkcji gazet zarówno w układzie 96- jak i 48-stronicowym (broadsheet).
Jak podkreślał Alwin Stadler, złamywak FoldLine to rozwiązanie w pełni przemysłowe, umożliwiające zmianę zlecenia „w locie” (bez zatrzymywania produkcji), pozwalające na tworzenie wydań regionalnych, także z wykorzystaniem personalizacji. Jego kluczową cechą jest zmienna długość odcięcia, pozwalająca na błyskawiczną zmianę realizowanych formatów. Stwarza ono zatem nowe możliwości nie tylko pod względem zawartości merytorycznej, ale też publikowanych reklam. Stosując interfejs printnetwork Bridge, można je konfigurować z maszynami innych producentów, m.in. z urządzeniami do układania w stos RIMA czy systemem wkładkowania EasySert firmy Ferag. Tym samym złamywak FoldLine staje się elementem produkcji hybrydowej, uwzględniającej technologię konwencjonalną (offsetową) i cyfrową. To zaś – jak mówił Alwin Stadler – oznacza nowe możliwości zarobkowe dla typowych drukarń gazetowych, które realizując tradycyjną produkcję gazetową na nocnej zmianie, w ciągu dnia mogą wykorzystywać swój park maszynowy do realizacji zleceń o charakterze komercyjnym.
Podczas spotkania poinformowano o wdrożeniu nowego rozwiązania we włoskiej drukarni Rotolito Lombarda. Firma manroland web systems dostarczyła tu złamywak FoldLine, który w pierwszym etapie będzie pracował w trybie offline. Jak poinformował Alwin Stadler, w listopadzie planowana jest jego rozbudowa o kolejne elementy umożliwiające szycie, perforację i klejenie, a następnie – połączenie go inline z cyfrową maszyną drukującą.

O innym, ważnym kontrakcie manroland web systems poinformowano w oficjalnym komunikacie prasowym ostatniego dnia spotkania w Poing. Chińska firma Hucais Group zdecydowała się na zakup linii VFF-2 FormerLine dedykowanych na rynek produkcji dziełowej. Pierwsza z nich zostanie dostarczona jeszcze w tym roku, kolejne – w nadchodzących dwóch latach. Prezentując to zaawansowane rozwiązanie podczas konferencji, Alwin Stadler zwracał szczególną uwagę na jego przemysłowy charakter, sterowanie za pośrednictwem modułów JDF/JMF, krótki czas narządzania (4 minuty) i możliwość zmiany zleceń „w locie”. Urządzenie złamujące VFF-2 jest usytuowane między cyfrową maszyną drukującą, z której wychodzi wstęga zadrukowywanego papieru, a tworzącymi ciąg dalszy linii produkcyjnej maszynami do cięcia (o zróżnicowanej szerokości) oraz zbierania składek w urządzeniu VBC-2 Collator. To ostatnie odpowiada za gromadzenie składek w stos, klejenie i tworzenie gotowego bloku książkowego. Jak podkreślał Alwin Stadler, poza typową produkcją dziełową, VFF-2 FormerLine można wykorzystywać także do złamywania arkuszy (przygotowywanych do zszywania), ulotek, druków mailingowych czy broszur kierowanych następnie do oklejarki.

Mówi Jarosław Kotfis, odpowiedzialny za sprzedaż rozwiązań manroland web systems na rynku polskim: „Na zaproszenie do Poing odpowiedzieli również klienci z Polski, co nas bardzo cieszy. Oznacza to bowiem, że firma manroland web systems zaczyna być postrzegana nie tylko jako producent najwyższej klasy maszyn zwojowych, ale też dostawca profesjonalnych systemów dla cyfrowego postpressu. Jestem przekonany, że pojawienie się takich rozwiązań jak FoldLine czy linia FormerLine w naszym kraju to tylko kwestia czasu. Cyfrowa rewolucja nie omija żadnego obszaru rynku, a możliwość zintegrowania w jednej linii rozwiązań offsetowych i cyfrowych czyni naszą ofertę jeszcze bardziej atrakcyjną. Impreza w Poing okazała się bardzo interesująca dla naszych polskich klientów, a dodatkową atrakcją był fakt, że w tym samym czasie w Monachium odbywał się tradycyjny Oktoberfest. Mamy nadzieję, że podczas kolejnych tego typu spotkań branżowych, organizowanych i wspieranych przez manroland web systems, grupa odwiedzających je polskich drukarzy będzie jeszcze większa”.
 

 

------------ koniec informacji -----------

 

Dodatkowe informacje na temat rozwiązań firmy manroland web systems:
Jarosław Kotfis, Kontrakt Jarosław Kotfis
Tel. kom.: +48 661 950 415
E-mail: jaroslaw.kotfis@manroland-web.com
http://www.manroland-web.com

Poligraficzna Agencja Informacyjna
Slawek.Sokolowski@pai.info.pl, + 48 694 473 651
Magda.Dudanowicz@pai.info.pl, + 48 694 473 650
http://www.pai.info.pl
Copyright ©2004-2020 by Printnet s.c. :: Made by WebFabrika