English version
Witamy w niedzielę, 4.12.2022 o
PAI - Poligraficzna Agencja Informacyjna 
 

Sukces Zakładów Artystyczny ART na targach RemaDays Warsaw 2014 – nowości rynkowe i zainteresowanie gości
 
Warszawa, 11.02.2014
Sukcesem zakończyła się prezentacja Zakładów Artystycznych ART podczas trwających od 5 do 7 lutego br. w Warszawie Targów Reklamy i Poligrafii RemaDays Warsaw. Firma zaprezentowała tam dwie rynkowe nowości – najnowszą, wielokrotnie już nagradzaną drukarkę OKI ES 9541, umożliwiającą wydruki z wykorzystaniem piątego, białego lub bezbarwnego tonera oraz prezentowany po raz pierwszy w Polsce system Duplo Docucutter DC-646 Pro do cięcia wzdłużnego, obcinania i bigowania. Na stoisku prezentowane były również papiery oraz inne nośniki do druku cyfrowego z oferty firmy Antalis, a także standaryzowane systemy oświetleniowe JUST Normlicht.

„Specjalnym pomysłem naszej firmy na prezentację podczas targów RemaDays Warsaw, którym zainteresowaliśmy odwiedzających imprezę gości, był przygotowany przez nas na tę okazję wyjątkowy kalendarz – mówi Sławomir Wojtaś, właściciel Zakładów Artystycznych ART. – Każda karta kalendarza wydrukowana była na różnorakich papierach firmy Antalis w najnowszej drukarce OKI, której jesteśmy dystrybutorem, a która prezentowana była również „na żywo” podczas targów. Dzięki temu mogliśmy unaocznić odwiedzającym możliwości urządzenia, które w znaczącym stopniu wyprzedza konkurencyjne rozwiązania; przede wszystkim za sprawą możliwości drukowania cyfrowego wykraczającego poza cztery kolory. To zupełnie nowy standard druku w tej technologii, stąd tak duże zainteresowanie prezentowaną przez nas maszyną. Jest ona przeznaczona na rynek graficzny i zapewnia nie tylko nadzwyczajną jakość drukowania, większą jego prędkość, pełną elastyczność w zakresie doboru kolorów, ale również niższy koszt inwestycji, a co za tym idzie szybszy jej zwrot. Jest to możliwe przede wszystkim ze względu na wartość dodaną, jaką może wprowadzić do wydruków to urządzenie. Nasz kalendarz, prezentujący szerokie możliwości maszyny i jednocześnie będący odważnym artystycznym projektem, dowodzi jak ciekawe może być połączenie możliwości urządzenia drukującego – w tym wypadku innowacyjnej drukarki OKI i kreacji projektanta danej pracy.  Był on wydrukowany w pełnej gamie kolorów podstawowych z dodatkowym piątym białym i przezroczystym błyszczącym. Idea kalendarza zakładała, by na każdej karcie miesiąca zaprezentować inny papier, ale również folię z oferty naszego partnera – firmy Antalis - oraz szerokie możliwości drukarki. I to – podsumowując targi – udało nam się w 100%. Zainteresowanie maszyną przerosło nasze oczekiwania i już wkrótce trafi ona do pierwszych użytkowników w Polsce.”

Dzięki zastosowaniu w drukarce OKI ES 9541 technologii drukowania LED zapewnia ona wysoką jakość wydruków oraz ponadstandardową elastyczność w doborze nośnika (w tym o gramaturze do 360 g/m2 w przypadku druku jednostronnego i 320 g/m2 – dla druku dwustronnego i formatach od A6 do SRA3 oraz dla banerów długości do 1,3 m). Maszyna oferuje także wysoką prędkość drukowania – do 50 stron na minutę. Materiały eksploatacyjne do tego urządzenia – co podkreśla Sławomir Wojtaś – są dostępne w przystępnych cenach, więc koszt posiadania takiej maszyny jest stosunkowo niski. Dodatkowo urządzenie jest energooszczędne, co przynosi kolejne oszczędności jego użytkownikom. Urządzenie dedykowane jest do produkcji materiałów promocyjnych, wersji próbnych opakowań, papeterii, broszur marketingowych (zarówno większych partii, jak i pojedynczych sztuk na żądanie), wizytówek, grafiki do punktów sprzedaży czy grafiki okiennej i szeregu innych. Można w nim również zadrukowywać przezroczystą folię. Możliwe jest tu również zadrukowywanie całego arkusza lub jego fragmentu w kolorze białym, lakierowanie wydruków, zwiększenie intensywności barw i dzięki temu stworzenie ciekawego efektu wizualnego dla danego projektu. Dodatkową jego wartością jest fakt, że może się to odbywać w krótkim czasie na miejscu – w firmie drukującej lub punkcie kopiowania – na żądanie klienta pragnącego otrzymać gotowy produkt w bardzo krótkim czasie. „Wszystko to sprawia, że drukarka OKI, której jesteśmy dystrybutorem, otwiera zupełnie nowy standard – zarówno dla grafika, projektującego daną pracę, ale również posiadacza samego urządzenia, który może zaoferować swoim klientom zupełnie nowe i ciekawe produkty w przystępnych cenach” – podsumowuje Sławomir Wojtaś.

Kolejną nowością prezentowaną na stoisku Zakładów Artystycznych ART podczas targów Rema Days Warsaw, która cieszyła się dużym zainteresowaniem gości, była prezentowana po raz pierwszy w Polsce maszyna Duplo Docuccuter DC-646 Pro. Urządzenie  umożliwia bigowanie, cięcie wzdłużne, poprzeczne, perforację fragmentaryczną w jednym przebiegu. „Jest ono odpowiedzią na potrzeby rynku - mówi Sławomir Wojtaś. – a zwłaszcza producentów wydruków cyfrowych, którzy coraz częściej poszukują urządzeń, sprawnie obsługujących krótkie serie i zróżnicowane prace. Ponieważ nasza firma – obecna od ponad 20 lat na rynku – zawsze stara się oferować innowacyjne rozwiązania, nie mogło zabraknąć w naszej targowej prezentacji również zupełnie nowego urządzenia naszego partnera, którego jesteśmy dealerem od kilku lat. Warto podkreślić, że była to pierwsza prezentacja tej maszyny w naszym kraju.”

Firma Zakłady Artystyczne ART zaprezentowała także podczas targów standaryzowane systemy oświetleniowe JUST Normlicht - światowego lidera w produkcji urządzeń do kontroli koloru oraz rozwiązań w zakresie kalibracji i profilowania dla przemysłu graficznego (którego jest wieloletnim reprezentantem na rynku polskim) – oraz papiery firmy Antalis. Warto wspomnieć, że Zakłady Artystyczne ART oferują również na polskim rynki produkty: Adobe, EIZO, X-Rite, Wacom. Informacje na temat wszystkich oferowanych przez ART produktów można znaleźć na stronach internetowych http://www.art24.pl">www.art24.pl oraz http://www.oki5.pl">www.oki5.pl.

 

------------ koniec informacji -----------

 

Dodatkowe informacje na temat firmy Zakłady Artystyczne Art:
Sławomir Wojtaś, Zakłady Artystyczne Art Sp. z o.o.
Ul. Zakopiańska 34/10A, 80-139 Gdańsk
Tel:+48 58 302 11 75,
Fax: +48 58 303 25 33
E-mail: art@art.com.pl
http://www.art.com.pl

Poligraficzna Agencja Informacyjna
Magda.Dudanowicz@pai.info.pl, + 48 694 473 650
Slawek.Sokolowski@pai.info.pl, + 48 694 473 651
http://www.pai.info.pl
Copyright ©2004-2022 by Printnet s.c. :: Made by WebFabrika