English version
Witamy w środę, 21.08.2019 o
PAI - Poligraficzna Agencja Informacyjna 
 

X-Rite Pantone na targach Plastpol 2014: nowe rozwiązania kontrolno-pomiarowe dla branży tworzyw sztucznych
 
Warszawa, 12.06.2014
Wśród wystawców tegorocznej edycji targów Plastpol w Kielcach już po raz kolejny znalazła się firma X-Rite Pantone, obecna na stoisku swojego partnera handlowego – firmy Reprograf. Zaprezentowała ona szereg nowych rozwiązań kontrolno-pomiarowych, znajdujących zastosowanie przy produkcji i przetwórstwie tworzyw sztucznych. Targi były też okazją do spotkań z obecnymi i potencjalnymi klientami firmy X-Rite Pantone z Polski oraz zagranicy.

Przedstawiciele firmy Reprograf - partnera handlowego X-Rite Pantone - Leszek Bartkowiak (z lewej) i Daniel Cedzyński na stoisku targowym.

„Plastpol to najbardziej znane i prestiżowe targi branży tworzyw sztucznych na polskim rynku – mówi obecna przez cały ich okres Lucie Matuskova, pełniąca od niedawna funkcję menedżera sprzedaży produktów przemysłowych X-Rite Pantone na obszarze Polski – dlatego nie mogło nas tu zabraknąć. Są one znakomitym miejscem na spotkania z obecnymi klientami oraz innymi dostawcami, prezentującymi ostatnie osiągnięcia technologiczne, a popularność samej imprezy jest jednym z najważniejszych powodów naszej obecności w Kielcach. Targi Plastpol stwarzają też możliwość na pozyskanie potencjalnych klientów i rozpoczęcie nowych rozmów handlowych”.

Z myślą o zwiedzających firma X-Rite Pantone przygotowała kilka innowacyjnych rozwiązań. Mówi Lucie Matuskova: „Jednym z najchętniej oglądanych był wielokątowy spektrofotometr MA98, oferujący wyjątkowe możliwości i elastyczność w porównaniu z innymi urządzeniami, dostępnymi na rynku. Uwagę naszych gości przyciągało też bezdotykowe urządzenie, pozwalające na dokonywanie pomiarów na odległość – VS450. Stworzyliśmy je przede wszystkim z myślą o producentach farb i kosmetyków”.

Poza tym firma X-Rite Pantone promowała na targach m.in. nową linię wszechstronnych spektrofotometrów sferycznych Ci6x, rodzinę ręcznych urządzeń MA9x do mierzenia pod różnym kątem powłok i lakierów efektowych oraz SPL QC – referencyjną komorę świetlną umożliwiającą wzrokową kontrolę jakości. „Wśród odwiedzających nasze stoisko i pytających o poszczególne rozwiązania byli przede wszystkim przedstawiciele działów produkcyjnych i technicznych przedsiębiorstw z branż tworzyw sztucznych, farbiarskiej, ceramicznej a także studenci. Nie zabrakło producentów maszyn sitodrukowych czy przedstawicieli firm specjalizujących się w automatyzacji procesów wytwórczych. Większość z nich stanowili Polacy, choć na stoisku gościliśmy też osoby z zagranicy – te jednak reprezentowały głównie innych wystawców”.

Lucie Matuskova zaznacza, że większość rozmów prowadzonych na stoisku miała bardzo konkretny charakter: „Nasze doświadczenia pokazują, że kontrakty na targach podpisuje się niezwykle rzadko. Służą one raczej rozmowom z klientami, którzy oczekują – już po zakończeniu imprezy – prezentacji danego rozwiązania w warunkach produkcyjnych, w swoich zakładach. W ślad za rozmowami na targach mamy już zaaranżowanych kilka tego typu spotkań, więc wierzymy, że część z nich zakończy się wdrożeniem naszych rozwiązań”.

Poza prezentacją swoich innowacyjnych produktów, firma X-Rite Pantone przygotowała z myślą o gościach targowych dodatkową atrakcję. „Odwiedzający stoisko mogli wziąć udział w specjalnych testach na postrzeganie przez nich barw. Na zakończenie każdy otrzymywał certyfikat zawierający informację o indywidualnej percepcji kolorów. Sądząc po liczbie osób uczestniczących w testach, z pomysłem trafiliśmy w dziesiątkę” – podsumowuje Lucie Matuskova.

 

------------ koniec informacji -----------

 

Dodatkowe informacje na temat produktów firmy X-Rite:
Małgorzata Lososová Ungrádová, X-Rite Inc.
Branch Office Eastern Europe
Palánek 374/1a
682-01 Vyškov, Czechy
Tel: + 420 283 883 113
Kom. + 420 602 554 145
E-mail: MalgorzataLososova@xrite.com
http://www.xrite.com

Poligraficzna Agencja Informacyjna
Magda.Dudanowicz@pai.info.pl, + 48 694 473 650
Slawek.Sokolowski@pai.info.pl, + 48 694 473 651
http://www.pai.info.pl
Copyright ©2004-2019 by Printnet s.c. :: Made by WebFabrika