English version
Witamy w środę, 21.08.2019 o
PAI - Poligraficzna Agencja Informacyjna 
 

X-Rite wprowadza na rynek nową generację spektrofotometrów sferycznych Ci7800/7600
 
Warszawa, 10.03.2015
Firma X-Rite Incorporated poinformowała o wprowadzeniu na rynek nowej serii spektrofotometrów sferycznych, umożliwiających dokładny pomiar kolorystyczny w całym łańcuchu dostaw – od powstania projektu do wyprodukowania finalnego wyrobu. Flagowy jej przedstawiciel X-Rite Ci7800 oraz towarzyszący mu model Ci7600 reprezentują nową generację urządzeń pomiarowych, pozwalających użytkownikom na usprawnienie procesów kontroli barwnej i uzyskiwanie właściwych efektów kolorystycznych na wszystkich etapach powstawania danego produktu.

W kompleksowym, globalnym łańcuchu dostaw istnieje wiele miejsc, w których mogą pojawić się potencjalne błędy kolorystyczne. Uwaga ta dotyczy zarówno etapu projektowania, specyfikacji czy recepturowania, jak też samej produkcji, kompletowania surowców i części finalnego wyrobu. Cyfrowa komunikacja w zakresie standardów kolorystycznych oraz posiadanie dokładnego, niezawodnego narzędzia pomiarowego są zdaniem firmy X-Rite nieodzowne, by uniknąć błędów, kosztowych reklamacji, konieczności ponownego wytwarzania produktu oraz by przyspieszyć proces dostarczenia gotowego wyrobu na rynek.
„Nowe spektrofotometry X-Rite Ci7800 i Ci7600 zostały zaprojektowane, by pomóc ich użytkowników w codziennych wyzwaniach w obszarze zarządzania barwą – mówi Chris Winczewski, wiceprezes ds. marketingu produktowego w firmie X-Rite. – Oba urządzenia wyznaczają nowy standard w zakresie mierzenia, zarządzania i dostarczania danych kolorystycznych. Są to dwa najbardziej dokładne i niezawodne spektrofotometry sferyczne dostępne obecnie na rynku. Łatwiejsze w obsłudze i serwisowaniu, oferują możliwość śledzenia każdej pobranej próbki, zapewniając pełną zgodność kolorystyczną w całym łańcuchu dostaw”.

Dedykowane dla przedsiębiorstw z branż przetwórstwa tworzyw sztucznych , tekstylnej, motoryzacyjnej oraz farbiarskiej, spektrofotometry Ci7800 i Ci7600 można wykorzystywać w dowolnym systemie pomiarów i kontroli kolorystycznej, także uwzględniającym urządzenia firm trzecich. Wśród kluczowych funkcji i cech obu modeli warto wymienić:
- zaawansowane opcje audytu: wbudowana kamera wykonuje zdjęcia wszystkich dokonywanych pomiarów, dostarczając wizualny zapis każdej mierzonej próbki i umożliwiając szczegółowe śledzenie parametrów i ustawień w czasie dokonywania pomiaru. W efekcie uzyskuje się sprawny, zautomatyzowany i stabilny proces mierzenia i zarządzania barwą, który można z łatwością śledzić, wychwytując nieprawidłowe pomiary i wady. Specjalne czujniki mierzą temperaturę i wilgotność podczas całego procesu.
- automatyczne ustawianie urządzenia: Łatwe w obsłudze oprogramowanie usprawnia proces konfiguracji urządzenia, eliminując ewentualne błędy. W zapewnieniu stabilności pomiarów pomagają wcześniej wprowadzane przez użytkownika ustawienia.
- elastyczność pomiarów: urządzenia dostarczane są z maksymalnie pięcioma szczelinami oraz trzema filtrami UV. Taki zestaw pozwala na dokonywanie wszechstronnych pomiarów różnych rodzajów materiałów: nieprzezroczystych, transparentnych oraz półtransparentnych.
- zgodność z różnymi standardami: Zastosowanie nowych spektrofotometrów sprawia, że dane pomiarowe pozostają aktualne w różnych środowiskach produkcyjnych, w których urządzenia są wykorzystywane, niezależnie od formatu ich zapisu.

Światowa premiera spektrofotometrów Ci7800 i Ci7600 odbędzie się podczas międzynarodowych targów przemysłu przetwórstwa tworzyw sztucznych NPE 2015, jakie odbywać się będą w dniach 23-27 marca w Orlando na Florydzie. W Europie zostaną po raz pierwszy zaprezentowane na wystawie European Coatings Show 2015, która będzie miała miejsce w dniach 21-23 kwietnia w Norymberdze.


 

 

------------ koniec informacji -----------

 

Dodatkowe informacje na temat produktów firmy X-Rite:
Małgorzata Lososová Ungrádová, X-Rite Inc.
Branch Office Eastern Europe
Palánek 374/1a
682-01 Vyškov, Czechy
Tel: + 420 283 883 113
Kom. + 420 602 554 145
E-mail: MalgorzataLososova@xrite.com
http://www.xrite.com

Poligraficzna Agencja Informacyjna
Magda.Dudanowicz@pai.info.pl, + 48 694 473 650
Slawek.Sokolowski@pai.info.pl, + 48 694 473 651
http://www.pai.info.pl
Copyright ©2004-2019 by Printnet s.c. :: Made by WebFabrika