English version
Witamy w niedzielę, 4.12.2022 o
PAI - Poligraficzna Agencja Informacyjna 
 

Trzy zaawansowane systemy 100% inspekcji firmy AVT w drukarni CheMeS M.Szperliński
 
Warszawa, 04.07.2016
Podczas niedawno zakończonych targów drupa 2016 firma Advanced Vision Technologies (AVT) sfinalizowała kontrakt na dostawę trzech zaawansowanych systemów inspekcji Helios S do drukarni CheMeS M.Szperliński z Sadów k. Poznania – jednego z największych polskich zakładów poligraficznych, specjalizujących się w produkcji opakowań, etykiet i materiałów typu „shrink sleeve” w technologii wąskowstęgowej. Ich wdrożenie zaplanowane jest na sierpień br., kiedy to w drukarni rozpoczną pracę dwie nowe linie produkcyjne, bazujące m.in. na 12-zespołowych maszynach drukujących oraz urządzeniach konfekcjonujących. Systemy Helios S zostaną zainstalowane na każdej z maszyn drukujących oraz na nowo zakupionej przewijarce. Druga, już działająca, zostanie sprzężona z oprogramowaniem do inspekcji poprzez moduł AVT WorkFlow Link.

Zakupione przez firmę CheMeS systemy Helios S do 100% inspekcji druku to jedne ze sztandarowych rozwiązań AVT dedykowanych na rynek produkcji etykiet i opakowań.

CheMeS to zatrudniająca ok. 150 osób rodzinna firma, od niemal ćwierćwiecza działająca na rynku opakowań i etykiet, produkowanych w technologii wąskiej wstęgi. Jej park sprzętowy składa się obecnie z czternastu linii produkcyjnych, w skład których wchodzą m.in. wieloagregatowe maszyny drukujące oraz liczne rozwiązania do wykańczania i konfekcjonowania. Firma obsługuje wielu klientów z rynku polskiego, jednak gros jej kontrahentów stanowią odbiorcy zagraniczni. „Działamy w całej Europie – przyznaje Maciej Szperliński, prezes zarządu drukarni CheMeS – współpracując ze zleceniodawcami oczekującymi najwyższej jakości opakowań i etykiet. Pracujemy w systemie czterozmianowym przez siedem dni tygodnia, a mimo to nasze moce wytwórcze są już w pełni wykorzystane. Stąd decyzja o zakupie dwóch wysokowydajnych linii produkcyjnych oraz urządzeń do wykańczania, wspieranych przez zaawansowane rozwiązanie do inspekcji AVT”.

„Dwa systemy Helios S zostaną zainstalowane w każdej z nowych maszyn drukujących, wychwytując ewentualne defekty – o wielkości nawet 85 mikronów – powstałe w procesie drukowania – tłumaczy Artur Cajler, regionalny szef sprzedaży AVT w Polsce, Czechach i Słowacji.– Ponadto w jednej z obecnie działających przewijarek zostanie wdrożony moduł WorkFlow Link. Do niego z dwóch nowych maszyn drukujących automatycznie będą docierały informacje – w postaci „wirtualnej roli” – o ewentualnych błędach. Dzięki temu wadliwe użytki będzie można sprawnie i szybko eliminować z partii towaru przeznaczonej dla końcowego odbiorcy. Trzeci system Helios S zostanie wbudowany w nowo zakupionej przez klienta przewijarce, kontrolując prace wykonane w pozostałych maszynach drukujących. Dzięki temu powstanie kompleksowe rozwiązanie, umożliwiające bardzo szczegółową, 100% inspekcję opakowań i etykiet produkowanych w obydwu liniach w trybie in-line, a także w pozostałych liniach w trybie off-line. Systemy Helios S są również wyposażone w dodatkowe opcje, m.in. pozwalające na porównywanie dostarczonego przez klienta pliku PDF z wykonanym zleceniem czy też na synchronizację z systemem zarządzania produkcją MIS. O wierność barwną realizowanej produkcji zadba działający w przestrzeni kolorystycznej DeltaE moduł I?Eal”.
„Przy podejmowaniu decyzji o zakupie tego rodzaju zaawansowanych rozwiązań zależało nam na zachowaniu wysokiej jakości finalnych wydruków, usprawnieniu procesu wytwórczego, poprawie wydajności oraz zwiększeniu bezpieczeństwa realizowanej produkcji. Jednym słowem na wdrożeniu produkcji całkowicie wolnej od błędów – dodaje Maciej Szperliński. – Po rozważaniu ofert rynkowych uznaliśmy, że rozwiązanie zaproponowane przez firmę AVT w pełni odpowiada naszym oczekiwaniom i potrzebom, także w kontekście nietypowej produkcji, jaką chcemy wykonywać w nowych maszynach, uwzględniającej hologramy, kody kreskowe czy zmienne dane. Zdecydowaliśmy się na wiodącego dostawcę, który cieszy się dużą renomą i uznaniem, mającym za sobą wiele zakończonych sukcesem wdrożeń w kraju i za granicą”.

Nowe linie produkcyjne będą pracowały w rozbudowywanej hali produkcyjnej, której otwarcie zaplanowano na lipiec br. „Dzięki temu nasza powierzchnia użytkowa zwiększy się ponad dwukrotnie – do 15 tys. m2. Tym samym potwierdzimy naszą pozycję lidera w polskiej poligrafii, jako największej pod względem potencjału produkcyjnego polskiej drukarni, specjalizującej się w wąskowstęgowej produkcji opakowań, etykiet jak również nowego produktu, który niedługo przedstawimy. Mamy nadzieję, że nowe inwestycje, zarówno w infrastrukturę jak też rozwiązania sprzętowe oraz software’owe spotkają się z uznaniem naszych klientów i pozwolą na jeszcze sprawniejszą ich obsługę. Oficjalne uruchomienie nowych linii planujemy na miesiące letnie. Sądzę, że niedługo potem będziemy mogli podzielić się naszymi pierwszymi doświadczeniami z tym nowoczesnym rozwiązaniem produkcyjnym” – podsumowuje Maciej Szperliński.
„Cieszymy się z faktu, że nasze rozwiązanie znalazło uznanie w oczach tak znanej firmy działającej na rynku opakowań i etykiet, jaką jest CheMeS. To bardzo prestiżowa instalacja, obejmująca trzy zaawansowane systemy inspekcji oraz specjalistyczne oprogramowanie. Mamy nadzieję, że będą one gwarancją niezawodnej i wysokowydajnej produkcji, jaka będzie realizowana w nowych liniach wytwórczych” – podsumowuje Artur Cajler.

 

 

------------ koniec informacji -----------

 

Dodatkowe informacje na temat firmy AVT:
Artur Cajler, Sales Manager, Central-Eastern Europe AVT Ltd
Tel. kom.: +48 883 303 227
E-mail: arturc@avt-inc.com
http://www.avt-inc.com

Poligraficzna Agencja Informacyjna
Slawek.Sokolowski@pai.info.pl, + 48 694 473 651
Magda.Dudanowicz@pai.info.pl, + 48 694 473 650
http://www.pai.info.pl
Copyright ©2004-2022 by Printnet s.c. :: Made by WebFabrika