English version
Witamy w sobotę, 27.11.2021 o
PAI - Poligraficzna Agencja Informacyjna 
 

Omet podsumowuje udane targi drupa 2016
 
Warszawa, 17.08.2016
Tysiące zwiedzających z całego świata, setki nowych kontaktów biznesowych, siedem zakontraktowanych podczas wystawy maszyn, cieszące się dużym zainteresowaniem innowacyjne rozwiązania w zakresie druku wąskowstęgowego, współpraca z Landa Digital Printing w obszarze tzw. nanometalografii – to najkrótsze podsumowanie obecności firmy Omet na targach drupa 2016. Z jej efektów zadowoleni są również przedstawiciele WRH Global Polska – wyłącznego przedstawiciela marki Omet w naszym kraju.

Z myślą o klientach z naszego kraju na stoisku firmy Omet byli obecni przedstawiciele WRH Global Polska sp. z o.o.: Adam Ambrożkiewicz - odpowiedzialny w niej za sprzedaż rozwiązań Omet oraz Jacek Bucholc - dyrektor zarządzający.

Na stoisku firmy Landa Digital Printing maszyna XFlex X6 była prezentowana w wersji wyposażonej w agregat metalizujący w technologii nano.

Mówi Adam Ambrożkiewicz, odpowiedzialny za sprzedaż rozwiązań Omet na obszarze Polski oraz kompleksową opiekę nad ich rodzimymi użytkownikami: „Stoisko firmy Omet odwiedzili praktycznie wszyscy najważniejsi gracze na polskim rynku wąskowstęgowej produkcji opakowań i etykiet. Bardzo nas to cieszy, zwłaszcza w kontekście ważnego kontraktu, podpisanego tuż przed targami z jedną z największych drukarń w naszym kraju, reprezentującą ten segment rynkowy. Informacja ta przyczyniła się do jeszcze większego zainteresowania rozwiązaniami Omet. Odwiedzający stoisko goście z Polski byli pod dużym wrażeniem ich innowacyjności i kompleksowości”.
Kluczowym rozwiązaniem przygotowanym z myślą o targach drupa 2016 była maszyna Varyflex V2 Offset 850, przeznaczona do mało- i średnionakładowej produkcji opakowań, wykonanych na bazie różnych podłoży: od niezwykle cienkiej, 12-mikronowej folii, a kończąc na grubym kartonie. Jej prezentacje, odbywające się trzy razy dziennie, za każdym razem wzbudzały bardzo duże zainteresowanie. Jak podkreśla firma Omet w podsumowaniu targów, szczególne wrażenie na ich uczestnikach robiły bardzo szybkie przejście od jednego zlecenia do kolejnego, możliwe dzięki nowemu systemowi zmiany tulei formowych, oraz zastosowany tu po raz pierwszy, innowacyjny system suszenia w technologii EB, umożliwiający produkcję z prędkością do 400 m/min. Warto też podkreślić jego zgodność z przemysłowymi normami w zakresie bezpośredniego kontaktu opakowania z żywnością.
Drugie prezentowane na stoisku Omet rozwiązanie to iFLEX – anonsowana przez producenta jako najbardziej wydajna maszyna fleksograficzna, przeznaczona na rynek etykiet, spośród demonstrowanych na targach drupa 2016. Wyposażona została m.in. w dziesięć zespołów drukujących (wcześniej dostępna była w konfiguracji składającej się maksymalnie z ośmiu agregatów), laserowy system wstępnego pasowania iLIGHT (jako pierwsze rozwiązanie tego typu na rynku produkcji wąskowstęgowej realizowanej w technice fleksograficznej) oraz system iVISION, umożliwiający jednoprzebiegową kontrolę wstęgi za pomocą kamer umieszczonych na każdym zespole drukującym. Jak zapewnia Omet, odwiedzający stoisko firmy goście byli pod dużym wrażeniem jej elastyczności, wydajności, jakości, stabilności drukowania, a także niewielkiej ilości odpadów generowanych podczas narządu i produkcji.
Na targach drupa 2016 zademonstrowana została jeszcze jedna maszyna z oferty włoskiego producenta – XFlex X6. Jej pokazy odbywały się na stoisku firmy Landa Digital Printing, z którą Omet współpracuje w zakresie tzw. nanometalografii, tj. nanoszenia specjalnych efektów metalicznych (w technologii nano) na podłoże wcześniej zadrukowane w zespołach fleksograficznych, offsetowych, sitodrukowych bądź cyfrowych. W efekcie w znanej z rynku maszynie XFlex X6 za zespołem fleksograficzym aplikującym podkład zainstalowany został dedykowany agregat aplikujący nano cząsteczki. Dzięki temu – jak zapewnia Landa – wyeliminowano odpady generowane w tradycyjnym procesie uszlachetniania z zastosowaniem folii, a to w rezultacie znacząco obniża koszty metalizacji. Efekt finalny nadruku prezentowany był licznie odwiedzającym stoisko firmy Landa gościom.
Mówi Jacek Bucholc, dyrektor zarządzający WRH Global Polska: „Firma Omet po raz kolejny stała się aktywnym uczestnikiem swego rodzaju rewolucji rynkowej. Zastosowanie technologii sleeve w offsecie, suszenie w technologii EB oraz nanometalografia to niewątpliwie nowe kierunki w rozwoju produkcji opakowań. Zainteresowanie tymi rozwiązaniami świadczy o ich wysokiej innowacyjności i wszechstronności. Dla nas szczególnym powodem do satysfakcji jest rosnące zainteresowanie maszynami Omet ze strony polskich drukarń i zwiększająca się z roku na rok liczba ich użytkowników. Liczymy, iż innowacyjność tych rozwiązań przyczyni się niebawem do powiększenia grona użytkowników wśród polskich zakładów, specjalizujących się w produkcji opakowań i etykiet”.

 

------------ koniec informacji -----------

 

Dodatkowe informacje na temat produktów firmy WRH Global Polska sp. z o.o.:
Zofia Kisielińska, WRH Global Polska sp. z o.o.
Ul. Kurantów 34, 02-873 Warszawa
Tel:+48 22 331 39 80
Fax: +48 22 331 39 70
E-mail: zofia.kisielinska@wrh-global-polska.com
http://www.wrh-global-polska.com

Poligraficzna Agencja Informacyjna
Magda.Dudanowicz@pai.info.pl, + 48 694 473 650
Slawek.Sokolowski@pai.info.pl, + 48 694 473 651
http://www.pai.info.pl
Copyright ©2004-2021 by Printnet s.c. :: Made by WebFabrika