English version
Witamy w niedzielę, 4.12.2022 o
PAI - Poligraficzna Agencja Informacyjna 
 

Screen Truepress Jet520HD z oferty firmy Reprograf w drukarni Totem.com.pl: instalacja uznana za wzorcową przez producenta maszyny i klienta
 
Warszawa, 25.06.2018
Firma Screen, producent maszyny Truepress Jet520HD, uznał przeprowadzoną przez firmę Reprograf jej instalację w drukarni Totem.com.pl, za wykonaną perfekcyjnie i w związku z tym uznano ją za wzorcową. Podobnie ocenił ją sam klient. System otworzył przed nim nowe możliwości w zakresie realizacji zleceń na nieobsługiwanych przez drukarnię wcześniej mediach powlekanych, bez konieczności uszlachetniania lub stosowania specjalnych papierów inkjetowych. Przejął też zlecenia ze starszych technologicznie urządzeń tonerowych, które dotychczas użytkowała.

Michał Rejnowski

„Nasze zakupy zawsze realizujemy w przemyślany sposób – mówi Michał Rejnowski, prezes Totem.com.pl. - poprzedzony głęboką analizą, wybierając do tego odpowiednich partnerów. Naszym priorytetem jest bowiem nieustanne  zwiększanie konkurencyjności rynkowej, co wiąże się ze stałym podnoszeniem jakości i poszerzaniem oferty. W ostatnim czasie zauważyliśmy potrzebę posiadania systemu drukującego, który zapewniłby nam wysokiej jakości druk kolorowy z roli na papierach powlekanych. Rozpoczęliśmy więc poszukiwania maszyny, która spełniłaby nasze oczekiwania.  Wybór konkretnego rozwiązania został poprzedzony wielomiesięcznym okresem testów. Sprawdzaliśmy maszyny proponowane przez różnych dostawców. Skupiliśmy się na aspektach jakościowych i kosztowych - kluczowych z punktu widzenia zarówno potrzeb naszych klientów, jak i planów rozwojowych Totemu”.

Wybór drukarni padł ostatecznie na maszynę Screen Truepress Jet520HD z oferty firmy Reprograf i był odpowiedzią na wszystkie oczekiwania drukarni. „Jesteśmy bardzo dumni z faktu, że obsługa ze strony naszej firmy w zakresie instalacji tej maszyny w drukarni Totem.com.pl została oceniona na najwyższym poziomie zarówno przez samą drukarnię jak również przez producenta maszyny, firmę Screen – mówi Andrzej Płatek, wiceprezes Reprograf SA. - Poświęcono jej nawet film, który cały ten proces przedstawia jako wzorcowy”.

„Spośród różnych ofert - kontynuuje Michał Rejnowski – to właśnie maszyna Truepress Jet520HD okazała się dla nas optymalna. Testy jakościowe przeprowadzone na wielu mediach potwierdziły jej wysoką, bezkonkurencyjną jakość druku na tle innych tego typu rozwiązań i okazały się kluczowe dla naszego wyboru. Wynika to z faktu, że realizowane w tym urządzeniu produkty otwierają przed nami możliwość znacznego poszerzenia portfolio. Proces reprodukcji odbywa się wprawdzie w podobny sposób jak u konkurencji, jednak przewagą maszyny Screen jest brak dodatkowego przygotowania podłoża powlekanego przez drukiem. Jeśli chodzi o obsługę samej maszyny, trzeba przyznać, że jest ona intuicyjna i prosta. Nie wymaga od operatora skomplikowanych czynności zarówno na etapie przygotowania maszyny, jak i jej pracy. Istotną zaletą systemu jest możliwość druku z różną rozdzielczością przy różnych prędkościach maszyny. Podobnie wysoko oceniamy obsługę firmy Reprograf. Dostawa systemu, jego instalacja i uruchomienie przebiegły bardzo sprawnie, bezproblemowo i szybko”.

Totem.com.pl to dziełowa drukarnia cyfrowa, jedna z najnowocześniejszych w Polsce i najbardziej innowacyjnych w Europie. Trzykrotnie została nagrodzona tytułem najlepszej drukarni w organizowanym przez miesięcznik „Wydawca” Rankingu Polskich Drukarń Dziełowych ,,Wydawcy Wybierają Drukarnie” w kategorii ,,Drukarnie Cyfrowe”. Specjalizuje się w produkcji książek w niskich i średnich nakładach, w każdym rodzaju oprawy. Ideą tego zakładu jest oferowanie klientom innowacyjnych rozwiązań technologicznych i organizacyjnych, dzięki którym wydawcy mogą drukować szybko i efektywnie niskie nakłady książek w najwyższej jakości. Totem.com.pl produkuje 3,5 mln egzemplarzy książek rocznie. Ponad 60% wydrukowanych woluminów wysyłanych jest za granicę, m.in. do Wielkiej Brytanii, Niemiec, Szwecji, Danii, Norwegii i Holandii. Zdaniem prezesa firmy, tak duża produkcja zobowiązuje do nieustannych inwestycji.

Dostarczona do drukarni Totem.com.pl maszyna Screen Truepress Jet520HD drukuje przy użyciu nowej generacji atramentów, zapewniających szeroki gamut kolorystyczny. „Bezpośrednim impulsem do zakupu maszyny – mówi Michał Rejnowski – była potrzeba posiadania systemu, który zapewniłby nam wysokiej jakości druk kolorowy z roli na papierach powlekanych. Do tej pory bowiem nie mogliśmy realizować tego typu zleceń, a rynek w coraz większym stopniu wykazywał zapotrzebowanie na realizację takich prac i było to konieczne dla naszego modelu biznesowego”. Drukarnia działa w oparciu o model B2B. Swoją ofertę kieruje do różnego rodzaju wydawnictw, szczególnie tych, które realizują krótkie serie wydawnicze lub w swojej filozofii biznesu przyjęły produkcję w transzach (w zależności od potrzeb rynku). Z jej usług korzystają także te firmy, które przed zamówieniem właściwego nakładu sondują sprzedaż, w pierwszym nakładzie ograniczając się do niskonakładowego druku cyfrowego. Dostarczona do drukarni Totem.com.pl maszyna Screen Truepress Jet520HD wpasowała się więc w aktualne potrzeby tej firmy, ale drukarnia nie poprzestaje na tym zakupie. „Nadal chcemy rozwijać nasz park maszynowy – mówi Michał Rejnowski - Sukcesywnie zastępujemy starsze systemy drukujące najnowszymi rozwiązaniami. Stawiamy na druk inkjetowy. Nie boimy się innowacji, a naszym głównym celem jest osiągnięcie najwyższej jakości druku. Wiemy, że druk cyfrowy nie tylko jest w stanie dorównać jakością offsetowi, ale nawet ją przewyższyć. Dowodem na to są ostatnie instalacje w naszej firmie. Pozostajemy drukarnią dziełową, ale rozbudowujemy naszą ofertę o rozwiązania multimedialne, czyli innowacyjne aplikacje, które w powiązaniu z drukiem cyfrowym wprowadzają nową jakość na rynku wydawniczym - rozszerzoną rzeczywistość (Augmented Reality). Co to oznacza? Chcemy przygotowywać książki w sposób multimedialny, czyli ich tradycyjną, statyczną formę wzbogacać o atrakcyjne, powiązane z nią treści udostępniane przez Internet. Rozwiązanie polega na tym, że urządzenie mobilne czytelnika, takie jak np. smartfon lub tablet, rozpoznaje treść książki i wyświetla na ekranie nałożone na nią elementy, np. wirtualne obiekty 3D, filmy, wykresy”.

 

------------ koniec informacji -----------

 

Dodatkowe informacje na temat firmy Reprograf:
Reprograf SA
Ul. Wolska 88, 01-141 Warszawa
Tel:+48 22 539 40 00
Fax: +48 22 539 40 10
E-mail: info@reprograf.com.pl

Poligraficzna Agencja Informacyjna
Magda.Dudanowicz@pai.info.pl, + 48 694 473 650
Slawek.Sokolowski@pai.info.pl, + 48 694 473 651
http://www.pai.info.pl
Copyright ©2004-2022 by Printnet s.c. :: Made by WebFabrika