English version
Witamy w niedzielę, 4.12.2022 o
PAI - Poligraficzna Agencja Informacyjna 
 

Print Partner i Introma – teraz w jednym miejscu
 
Warszawa, 19.09.2018
Firma Print Partner z Radomia poinformowała, że stała się właścicielem marki Introma – nazwy tej firmy, znaku graficznego i jej logo. Przejęła też produkcję części zamiennych do maszyn tej spółki skarbu państwa, która od dłuższego czasu była w likwidacji. Print Partner zapowiada także wznowienie produkcji zszywarek – kluczowych maszyn, wytwarzanych przed laty w zakładach produkcyjnych Introma. Jak zapowiada firma pierwsze egzemplarze tych urządzeń będą gotowe na początku przyszłego roku.

Radek Fryczkowski

„Maszyny marki Introma – mówi Radek Fryczkowski, prezes firmy Print Partner – pracują obecnie w 87 krajach, a nazwa ta znana jest każdemu, kto miał jakikolwiek związek z polską poligrafią. Dlatego zależało nam na tym, aby ocalić tę znaną na całym świecie markę. W pierwszej kolejności postanowiliśmy, że będziemy kontynuować produkcję części zamiennych do maszyn Intromy, podjęliśmy też decyzję o wznowieniu produkcji zszywarek tego producenta; rozważamy także wznowienie produkcji innych maszyn tej marki”.

Firma Print Partner od wielu lat oferuje części zamienne, naprawy, remonty i przeglądy maszyn. „Jesteśmy jednym z największych w Polsce, niezależnym (nie będącym oddziałem czy spółką córką producenta maszyn) dostawcą części zamiennych i materiałów poligraficznych – kontynuuje Radek Fryczkowski. - Nasi klienci to przede wszystkim drukarnie i introligatornie. Są wśród nich zarówno małe firmy, jak również największe w Polsce zakłady produkcyjne, należące do znanych koncernów poligraficznych. Nasz dział eksportu obsługuje także wielu klientów zagranicznych. Są wśród nich firmy europejskie, ale też ze Zjednoczonych  Emiratów Arabskich, Peru, Nowej Zelandii, Kataru i wielu innych.  Od 2008 roku posiadamy też spółkę-córkę na Ukrainie, gdzie staliśmy się jednym z głównych dostawców części i materiałów poligraficznych”. Oferta firmy Print Partner zawiera obecnie ponad 30 tysięcy produktów. „Mamy również – mówi Radek Fryczkowski – jeden z największych w Polsce magazynów części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych, dedykowanych branży poligraficznej. Co istotne – niemal 80% naszych zamówień realizowanych jest bezpośrednio z magazynu. W naszej ofercie są m.in. materiały poligraficzne (obciągi, kontrbigi, rakle do myjek, nici i termonici, kapitałki itp.) oraz części zamienne do urządzeń do oprawy zeszytowej, niciarek, krajarek, a także maszyn drukujących różnych marek”.

Przejęcie produkcji części zamiennych do maszyn firmy Introma i rozpoczęcie produkcji zszywarek to – jak zaznacza Radek Fryczkowski – chęć ocalenia marki, ale przede wszystkim – zapewnienie dostępności części zamiennych do urządzeń, które pracują na całym świecie: „Jak na razie przejęliśmy magazyn części zamiennych Intromy i obecnie  wznawiamy produkcję części do maszyn tego producenta, których od pewnego czasu brakowało na rynku, a także zszywarek. Bazujemy z jednej strony na oryginalnej dokumentacji technicznej firmy Introma, ale jednocześnie staramy się podnosić ich jakość stosując nowoczesne technologie i materiały. Istotnym jest bowiem zapewnienie naszym klientom bezpieczeństwa. Priorytetem jest zapewnienie im ciągłej dostępności części zamiennych jak również serwisu maszyn, które pracują w ich zakładach. W wielu małych drukarniach maszyny Introma są bowiem rozwiązaniami kluczowymi dla całego cyklu produkcyjnego”.
Wznowienie produkcji części zamiennych marki Introma oraz zszywarek, a także – co planuje firma - produkowanych w przeszłości przez tę firmę innych maszyn, jest – jak podkreśla Radek Fryczkowski - poszerzeniem oferty Print Partner o brakujące ogniwo: „Od wielu lat pozostajemy liderem w zakresie części zamiennych do urządzeń do zszywania drutem, dlatego w naszej ofercie nie mogło zabraknąć również elementów dedykowanych maszynom Introma. Każdy, kto używa tego typu rozwiązań, będzie mógł teraz liczyć na nas jako dostawcę części zamiennych do swoich zszywarek, a także będzie mógł u nas kupić zupełnie nowe, wykonane przez nas tego rodzaju maszyny. Zamierzamy też dotrzeć do mniejszych drukarń i instytucji, których dotychczas nie obsługiwaliśmy. Ponieważ staliśmy się także właścicielem m.in. znaków towarowych Introma – naszym zdaniem najbardziej wartościowego polskiego logo w branży poligraficznej, z pewnością będzie nam łatwiej zrealizować ten cel”.

„Introma od jakiegoś czasu – mówi Radek Fryczkowski – znajdowała się w likwidacji i od kilku miesięcy nie realizowała żadnej produkcji. Przez najbliższy rok będziemy analizować rynek i od tego będą zależeć nasze dalsze decyzje”. Print Partner, jak zapewnia jej prezes, dokłada wszelkich starań, aby przejęcie produkcji firmy Introma było dla klientów praktycznie niezauważalne. „Wciąż – jak mówi – pozostają aktualne wszystkie adresy e-mail, strona www, numery telefonów kontaktowych (zarówno stacjonarnych jak również komórkowych), które teraz obsługuje Print Partner. Zasadniczą zmianą jest nazwa firmy oferującej te urządzenia na Print Partner i jej adres”.

 

 

------------ koniec informacji -----------

 

Ul. 11 listopada 85, 26-600 Radom
Tel:+48 (42) 636 60 58, (48) 363 09 74, (48) 360 70 08
Fax: +48 (48) 370 11 55
E-mail: introma@introma.eu; info@print-partner.eu

Poligraficzna Agencja Informacyjna
Magda.Dudanowicz@pai.info.pl, + 48 694 473 650
Slawek.Sokolowski@pai.info.pl, + 48 694 473 651
http://www.pai.info.pl
Copyright ©2004-2022 by Printnet s.c. :: Made by WebFabrika