English version
Witamy w czwartek, 7.07.2022 o
PAI - Poligraficzna Agencja Informacyjna 
 

Zakłady Artystyczne ART wraz z partnerami na targach 4 Print Week – Złoty Medal MTP, promocja rozwiązań i liczne rozmowy biznesowe
 
Warszawa, 15.10.2018
Zakłady Artystyczne ART wraz ze swoimi partnerami - GL Optic i firmą OKI - zaprezentowały swoją ofertę podczas niedawno zakończonych w Poznaniu targów 4 Print Week. Wystawa dla firmy zakończyła się sukcesem, a najnowsze prezentowane tam rozwiązanie GL Optic - GL Spectrolux (precyzyjny i szybki – jak podkreśla jego producent - miernik światła) został nagrodzony podczas tego wydarzenia Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich. Impreza była także okazją do promocji nowej marki Zakładów Artystycznych ART – ART Led. Pod tym szyldem firma oferuje nowe lampy LED, które dedykowane są rynkom poligraficznemu oraz medycznemu; mogą także znaleźć zastosowane w oświetleniach pomieszczeń, biur, hal produkcyjnych i innych.

Sławomir Wojtaś

GL Optic to marka, pod którą firma Just-Normlicht – jeden ze światowych liderów w produkcji znormalizowanych technologii oświetleniowych dla grafiki i przemysłu fotograficznego - dostarcza od   kilku lat kompletną linię rozwiązań, przeznaczonych do precyzyjnego, spektralnego pomiaru światła. Zakłady Artystyczne ART są dystrybutorem tych urządzeń na polskim rynku. „Nasza współpraca z sukcesami trwa już od 18-tu lat i przez ten czas odnotowaliśmy wiele wdrożeń oferowanych przez nas rozwiązań w branży poligraficznej i nie tylko, a także byliśmy obecni wspólnie na wielu imprezach targowych na całym świecie – mówi Sławomir Wojtaś, właściciel Zakładów Artystycznych ART. -  Tym razem po raz pierwszy zaprezentowaliśmy nasz najnowszy produkt i od razu otrzymał on tak prestiżowe wyróżnienie, jakim jest Złoty Medal MTP. To obecnie jedna z najbardziej rozpoznawalnych i prestiżowych nagród na polskim rynku, przyznawana przez złożone ze specjalistów branży poligraficznej jury konkursowe, które ocenia produkty pod względem innowacyjności oraz zastosowanych w nich najwyższej klasy technologii. Tym bardziej cieszy nas fakt, że nasze rozwiązanie znalazło w ich oczach uznanie, co dowodzi jego innowacyjności”.

Nagrodzone urządzenie – GL Spectrolux – jest, jak podkreśla producent, odpowiedzią na oczekiwania współczesnego rynku. Tradycyjne systemy oświetleniowe coraz częściej zastępowane są bowiem energooszczędnym oświetleniem, bazującym na technologii LED. „Do oceny jakości takiego oświetlenia – mówi Mikołaj Przybyła, prezes GL Optic - potrzebny jest odpowiedni sprzęt pomiarowy. Nasza firma stworzyła więc szybkie i precyzyjne rozwiązanie, które znajduje zastosowanie w wielu branżach. Mogą z niego korzystać drukarnie (mamy tu już za sobą wdrożenia), przygotowalnie DTP, pracownie graficzne i fotograficzne oraz wiele innych firm i osób, które profesjonalnie zajmują się pracą z kolorem. Nasze rozwiązania znajdują zastosowanie również do pomiaru oświetlenia specjalistycznego chociażby w branży medycznej, komunikacyjnej i transportowej, architektonicznej, artystycznej, przy tablicach informacyjnych i do kontroli światła dla roślin i zwierząt”. „Dzięki GL Spectrolux – dodaje Sławomir Wojtaś - użytkownik może dokładnie i rzetelnie zbadać fotometryczne i kolorymetryczne właściwości systemu oświetleniowego. Ponieważ branża poligraficzna jest tą, w której oświetlenie jest jednym z parametrów decydujących o powodzeniu realizacji zlecenia, bardzo nas cieszy, że podczas targów odnotowaliśmy wiele wizyt drukarzy zainteresowanych tym produktem. Rozpoczęliśmy też wiele rozmów handlowych, nie tylko z przedstawicielami branży poligraficznej, dlatego nasz udział w targach uważamy za udany”.

Wszechstronność cechuje też zupełnie nowe produkty w ofercie Zakładów Artystycznych ART - promowane pod marką ARTLED lampy LED. „Nasza firma od wielu lat dostarcza na rynek nowe technologie – mówi Sławomir Wojtaś. - Ponieważ rośnie zapotrzebowanie na światło LED zarówno w branży poligraficznej, z którą jesteśmy związani od lat, jak również w wielu innych branżach – głównie ze względu na rosnące ceny energii - jesteśmy przekonani, że wyprodukowane przez nas lampy podbiją wkrótce rynek. Prognostykiem tego było duże nimi zainteresowanie podczas targów 4 Print Week”.

Oprócz wyżej wymienionych produktów goście odwiedzający stoisko Zakładów Artystycznych ART  mogli zobaczyć także stanowisko kontroli druku firmy Just-Normlicht – Virtual Proof Station. „To zupełnie nowy system oparty również na lamach LED – mówi Sławomir Wojtaś. - Na świecie to już znane i cenione rozwiązanie; również w Polsce odnotowaliśmy kilka instalacji. Jesteśmy przekonani, że ta liczba będzie stale rosła”.

Firma OKI – partner Zakładów Artystycznych ART zaprezentowała z kolei maszyny drukujące OKI Pro9542 dn – kolorową drukarkę A3 z białym kolorem dodatkowym, optymalną – jak podaje producent – do wydruków na ciemniejszych nośnikach, a także Pro9541 dn – drukarkę kolorową A3 z dodatkiem białego lub przezroczystego koloru dodatkowego. Goście mogli tu również zobaczyć przystawkę do produkcji kopert, a także urządzenie do nacinania papieru, wycinania określonych kształtów, dedykowane niewielkim nakładom.  „Warto podkreślić – podsumowuje Sławomir Wojtaś – że urządzenia OKI, których działanie oparte jest na listwach LED o dożywotniej gwarancji, zapewniają użytkownikom doskonałą jakość druku, wysoką prędkość drukowania, niższe koszty eksploatacji, pełną elastyczność obsługi nośników oraz unikalną opcję drukowania z piątym kolorem, która pozwala uzyskiwać spektakularne efekty. Dzięki tym maszynom można drukować na żądanie, wykorzystując pełną gamę kolorów dodatkowych – w tym kolor biały na ciemniejszym tle lub pełną gamę kolorów procesowych z dodatkiem bieli lub przezroczystego połysku. Drukarki OKI PRO dedykowane są dla projektantów kreatywnych, dla których najważniejszy jest pomysł (projekt), który można szybko zrealizować tanim kosztem. Cieszy nas, że urządzenia te spotkały się z zainteresowaniem odwiedzających nas gości”.  
 

 

------------ koniec informacji -----------

 

Dodatkowe informacje na temat firmy Zakłady Artystyczne Art:
Sławomir Wojtaś, Zakłady Artystyczne Art Sp. z o.o.
Ul. Zakopiańska 34/10A, 80-139 Gdańsk
Tel:+48 58 302 11 75,
Fax: +48 58 303 25 33
E-mail: art@art.com.pl
http://www.art.com.pl

Poligraficzna Agencja Informacyjna
Magda.Dudanowicz@pai.info.pl, + 48 694 473 650
Slawek.Sokolowski@pai.info.pl, + 48 694 473 651
http://www.pai.info.pl
Copyright ©2004-2022 by Printnet s.c. :: Made by WebFabrika