English version
Witamy w poniedziałek, 1.03.2021 o
PAI - Poligraficzna Agencja Informacyjna 
 

Mediadruckwerk jednym z pierwszych użytkowników maszyny Fujifilm Jet Press 750S
 
Warszawa, 10.12.2018
W połowie listopada br. w ofercie Fujifilm pojawiła się nowej generacji półformatowa maszyna inkjetowa – Jet Press 750S. Dostawca kompleksowych usług poligraficznych – firma Mediadruckwerk z Hamburga – stał się jej pierwszym użytkownikiem w Niemczech i jednym z pierwszych w Europie.

Fot.: Fujifilm

„Podobnie jak pozostałe drukarnie, obserwujemy nasilający się trend w kierunku coraz niższych nakładów zlecanych przez klientów, przy jednoczesnych oczekiwaniach jeszcze krótszych czasów realizacji – mówi Sven Kohlmeier, CEO firmy Mediadruckwerk. – Z tego względu już około 20 lat temu zaczęliśmy inwestować w maszyny cyfrowe. Od tego czasu technologia ta przeszła bardzo długą drogę, zarówno pod względem jakości jak i niezawodności sprzętu. Czujemy, że Jet Press 750S wyznaczy zupełnie nowe standardy dla całego rynku druku cyfrowego”.
Firma Mediadruckwerk rozpoczęła swoją działalność we wczesnych latach 80. ubiegłego wieku jako punkt kopiowania druków, zlokalizowany niedaleko uniwersytetu w Hamburgu. Obecnie jest to zatrudniające 60 osób przedsiębiorstwo, oferujące swoim klientom kompleksową obsługę poligraficzną. Jego rozbudowane portfolio uwzględnia m.in. karty pocztowe i widokówki, broszury, kalendarze, plakaty, papeterię, opakowania, raporty roczne oraz niskonakładowe książki. W skład parku sprzętowego firmy wchodzą offsetowe maszyny arkuszowe, rozwiązania bazujące na technologii cyfrowej oraz urządzenia introligatorskie. Kompleksowość obsługi umożliwiają m.in. działające w jej ramach sklep internetowy i studio graficzne; Mediadruckwerk zapewnia też pełną logistykę jeżeli chodzi o produkowany asortyment. Firma prowadzi działalność w zakładzie o powierzchni 3,5 tys. m2, który jest obecnie rozbudowywany o kolejne 2 tys. m2. Tu znajdą się wszystkie użytkowane dotychczas rozwiązania, bazujące na technologii cyfrowej, jak też najnowszy nabytek przedsiębiorstwa – maszyna Jet Press 750S. Jej wdrożenie przewidziane jest na początek 2019 roku.

„Jesteśmy świadomi, że seria Jet Press jest na rynku już od jakiegoś czasu – kontynuuje Sven Kehlmeier. – Po raz pierwszy zetknęliśmy się z tymi maszynami na targach drupa 2012. Jako użytkownik płyt offsetowych Fujifilm od niemal dziesięciu lat, uważnie obserwowaliśmy również rozwój jej maszyn cyfrowych. Wraz z pojawieniem się na rynku modelu Jet Press 750S, uznaliśmy, że nadszedł właściwy czas na inwestycję w to rozwiązanie”.
CEO firmy Mediadruckwerk podkreśla wysoką jakość i niezawodność rozwiązania oferowanego przez Fujifilm: „Jakość maszyn Jet Press zawsze była wyjątkowa, ale w modelu Jet Press 750S poprawiono ją w jeszcze większym stopniu. Z kolei wyższa prędkość otwiera przed nami realną możliwość przeniesienia do niej znaczącej części prac nisko- i średnionakładowych z maszyn offsetowych. Równie ważna przy wyborze nowego urządzenia cyfrowego była dla nas niezawodność. Aby się o niej przekonać, odwiedziliśmy kilku użytkowników maszyn Jet Press, pytając m.in. o istotny dla nad wskaźnik globalnego wykorzystania tego rozwiązania. Wszyscy podkreślali, że jest on na wyjątkowo wysokim poziomie. Minimalny czas przestoju przekłada się bowiem na zwiększoną wydajność, co przy połączeniu z wyższą prędkością nominalną staje się dodatkową zaletą Jet Press 750S”.

„Zawsze staramy się patrzeć w przyszłość – konkluduje Sven Kohlmeier. – Z tego właśnie względu już przed dwiema dekadami zaczęliśmy inwestować w technologię cyfrową. Te same przesłanki stoją za obecną inwestycją w nową maszynę. Przyglądając się wszystkim parametrom, jakie oferuje Jet Press 750S – jakości, niezawodności, wszechstronności i prędkości – jest oczywistym, że pomoże nam ona wyjść naprzeciw trendom rynkowym i spełnić oczekiwania klientów”.
Taro Aoki, kierujący działem Digital Press Solutions firmy Fujifilm Graphic Systems w regionie EMEA, dodaje: „Rynek, na którym działamy, wciąż ewoluuje. Z tego względu odczuwamy szczególną dumę z faktu, że nadajemy tym zmianom bieg, a nie za nimi podążamy. Maszyna Jet Press 720S stała się swego rodzaju punktem odniesienia jeżeli chodzi o jakość uzyskiwaną w druku cyfrowym. Nam jednak zależało, by tę poprzeczkę podnieść jeszcze wyżej. Miło nam, że potencjał nowego modelu – Jet Press 750S – został dostrzeżony przez tak ważnego gracza na niemieckim rynku usług poligraficznych, jakim jest Mediadruckwerk. Jesteśmy przekonani, że nasza współpraca w tym zakresie przyniesie wiele dobrego obu stronom, zarówno w nadchodzących miesiącach, jak też w wieloletniej perspektywie”.

 

 

------------ koniec informacji -----------

 

Dodatkowe informacje na temat produktów firmy Fujifilm:
Fujifilm Europe GmbH (Oddział w Polsce)
Al. Jerozolimskie 178, 02-486 Warszawa
Tel: +48 609 126 640
Fax: +48 22 517 66 02
E-mail: poligrafia@fujifilm.pl
http://www.fujifilm.eu/pl

Poligraficzna Agencja Informacyjna
Magda.Dudanowicz@pai.info.pl, + 48 694 473 650
Slawek.Sokolowski@pai.info.pl, + 48 694 473 651
http://www.pai.info.pl
Copyright ©2004-2021 by Printnet s.c. :: Made by WebFabrika