English version
Witamy w niedzielę, 4.12.2022 o
PAI - Poligraficzna Agencja Informacyjna 
 

Sonora Plate Savings Estimator: nowe narzędzie firmy Kodak dla drukarń planujących wdrożenie technologii płyt bezprocesowych
 
Warszawa, 03.10.2019
Firma Kodak wprowadziła do swojej oferty Sonora Plate Savings Estimator – kalkulator oszczędności dla użytkownika płyt Sonora. Jest to narzędzie, które ma pomóc drukarniom w podjęciu decyzji o wdrożeniu płyt bezprocesowych. Kalkulator jest dostępny online, na stronie internetowej prodcenta i umożliwia obliczenie potencjalnych oszczędności wynikających z konwersji z płyt wywoływanych w sposób konwencjonalny na produkowane przez Kodak bezprocesowe płyty z rodziny Sonora.

Inwestycja w nowe rozwiązania technologiczne to jedna z najważniejszych decyzji, jaką przedsiębiorcy podejmują z myślą o usprawnieniu procesu produkcyjnego. Jak podkreśla firma Kodak, dla wielu drukarń to właśnie implementacja płyt bezprocesowych Sonora stała się krokiem pozytywnie wpływającym na prowadzony przez nich biznes; umożliwiła bowiem zwiększenie wydajności operacyjnej oraz podniesienie wskaźnika zwrotu z inwestycji (ROI).
„W skali całego świata już ponad cztery tysiące drukarń zdecydowało się na wdrożenie bezprocesowych płyt Sonora. Dzięki temu oszczędzają one pieniądze i czas, a przy tym redukują negatywny wpływ na środowisko naturalne – mówi Evandro Matteucci, Vice-President, Print Systems Division w firmie Eastman Kodak. – Rozumiemy, że dla części z nich zmiana pewnych praktyk biznesowych czy wyeliminowanie niewydajnego sprzętu wiąże się z określonym wydatkiem. Jednak przejście na płyty bezprocesowe przebiega szybko i sprawnie, a przy tym generuje wymierne oszczędności finansowe, pozwalając jednocześnie na zwiększenie proekologiczności prowadzonych działań. Narzędzie Savings Estimator ma pomóc firmom rozważającym ten krok w podjęciu właściwej decyzji”.

Do wywoływania płyt w tradycyjny sposób niezbędne są określone ilości wody, energii oraz chemikaliów, by – po naświetleniu w systemie CTP – uzyskać finalną formę drukową. Etap ten wiąże się ze zmiennością różnych parametrów wywoływania, co z kolei może mieć wpływ na wydajność i ekonomikę procesu drukowania. Kalkulator Sonora Plate Savings Estimator umożliwia obliczenie – w sposób indywidualny – oszczędności, jakie drukarnia może uzyskać dzięki wdrożeniu płyt Sonora w codziennej produkcji. Praca z narzędziem – co podkreśla Kodak – odbywa się w sposób szybki i prosty: przedstawiciel drukarni wprowadza informacje o obecnym zużyciu płyt, ich rodzaju, cenie oraz lokalizacji zakładu poligraficznego. Kalkulator na bieżąco oblicza całkowite potencjalne oszczędności, podając je w kilku lokalnych walutach.
Oprócz zastosowania tego narzędzia, drukarze mogą skontaktować się z lokalnymi przedstawicielami handlowymi firmy Kodak z prośbą o przeprowadzenie wszechstronnej analizy, bazującej na realizowanych w danym zakładzie procesach, generowanych kosztach oraz informacjach o użytkowanym sprzęcie. Jak podkreśla Kodak, poza redukcją kosztów związanych z użyciem energii, wody i chemikaliów, wdrożenie płyt Sonora niesie ze sobą szereg innych korzyści: pozwala uzyskać dodatkową powierzchnię dzięki pozbyciu się wywoływarki; eliminuje zmienne charakterystyczne dla procesu wywoływania, poprawiając stabilność i jakość produkcji; umożliwia szybszą produkcję form drukowych, zwłaszcza w przypadku konieczności ponownego ich wykonania; redukuje koszty związane z utrzymaniem sprzętu oraz całkowity czas jego przestoju wynikający z mniejszej liczby użytkowanych urządzeń; pozwala na stworzenie czystszego, a zarazem bezpieczniejszego środowiska pracy; ogranicza negatywny wpływ drukarni na środowisko naturalne.

Kodak od wielu lat koncentruje swoją działalność na rozwijaniu technologii bezprocesowej, czego owocem jest rewolucyjna – jak podkreśla firma – płyta Sonora X. Za jej sprawą nawet 80% drukarń ma obecnie możliwość korzystania z technologii bezprocesowej. Są wśród nich m.in. zakłady poligraficzne realizujące wysokie nakłady oraz specjalizujące się w nietypowych, trudnych aplikacjach, również wymagających płyt o wysokim stopniu wytrzymałości. Kodak zaznacza, że w porównaniu z wcześniejszym modelem – Sonora XP, płyta Sonora X przynosi użytkownikom poprawę w trzech istotnych obszarach: umożliwia realizowanie wyższych nakładów (zwłaszcza przy zastosowaniach UV), pozwala na szybsze naświetlanie i jest trwalsza w kontekście jej obsługi. Z uwagi na niesłabnącą, globalną dynamikę procesu implementacji płyt Sonora, Kodak oczekuje, że do końca br. niemal 1/3 całego dostarczanego przez firmę wolumenu płyt będą stanowić te bazujące na technologii bezprocesowej.

 

 

------------ koniec informacji -----------

 

Dodatkowe informacje na temat produktów firmy Kodak:
Anna Kołodziejczyk, Kodak Polska Sp. z o.o.
ul. Jana Pawła II 80, Babka Tower
00-175 Warszawa,
Tel: 0-22 430 69 00
Fax 0-22 430 69 09
E-mail: anna.kolodziejczyk@kodak.com

Poligraficzna Agencja Informacyjna
Magda.Dudanowicz@pai.info.pl, + 48 694 473 650
Slawek.Sokolowski@pai.info.pl, + 48 694 473 651
http://www.pai.info.pl
Copyright ©2004-2022 by Printnet s.c. :: Made by WebFabrika