English version
Witamy w niedzielę, 4.12.2022 o
PAI - Poligraficzna Agencja Informacyjna 
 

Premierowa prezentacja firmy Miraclon na konferencji „Etykiety samoprzylepne – najnowsze technologie”
 
Warszawa, 31.10.2019
Wrześniowe targi Labelexpo Europe były dla firmy Miraclon pierwszą, międzynarodową imprezą branżową, na której wystąpiła ona pod własną marką. Miesiąc później, podczas zorganizowanej przez wydawnictwo Polski Drukarz 14. konferencji „Etykiety samoprzylepne – najnowsze technologie”, Jacek Galiński – odpowiedzialny za biznes Miraclon w Polsce, miał okazję do jej zaprezentowania wobec ok. 270 specjalistów z polskiego rynku etykietowego. Podczas swojego wystąpienia, zatytułowanego „Wybory...wybory...”, przedstawił historię narodzin tej firmy (będącej kontynuatorem biznesu fleksograficznego Kodaka) oraz jej obecne portfolio, ze szczególnym uwzględnieniem nowych rozwiązań zaprezentowanych na targach w Brukseli.

Jacek Galiński, odpowiedzialny za rozwój biznesu Miraclon w Polsce, podczas prezentacji.

„Bieżący rok jest bardzo szczególny, gdyż przebiega pod znakiem różnego rodzaju wyborów – zaczął swoje wystąpienie Jacek Galiński. – Abstrahując od spraw istotnych dla kraju, jak wybory samorządowe i parlamentarne, część z Państwa – naszych klientów – już podjęło bądź podejmie w nim kroki inwestycyjne, być może decydujące o przyszłości. W tym kontekście chciałbym nieco przybliżyć nową markę na poligraficznej mapie świata – Miraclon. Tym bardziej, że stoi za nią sprawdzona i poparta wieloma instalacjami technologia stworzona przez firmę Kodak. Z wieloma z Państwa miałem okazję spotykać się m.in. na tej konferencji właśnie pod tym szyldem. Obecnie, będąc już w „barwach” Miraclon mogę powiedzieć jedno: z punktu widzenia klientów, także w Polsce, nic się nie zmieniło. Co więcej, technologia oraz poszczególne rozwiązania wciąż zawierają nazwę Kodak”.

Jacek Galiński nawiązał do światowego debiutu firmy Miraclon na niedawnych targach Labelexpo Europe, podczas których zaprezentowała ona – po raz pierwszy w Europie – wodny system produkcji fotopolimerowych form drukowych – Kodak Flexcel NX Ultra Solution. „Jego pojawienie się w naszej ofercie skłania klientów do podejmowania kolejnych wyborów: system wodny czy może solwentowy? Zwłaszcza, że kilkadziesiąt instalacji tego drugiego – bazujących na tej samej naświetlarce Kodak Flexcel NX – pracuje w naszym kraju. Nasza nowa propozycja spotkała się bardzo przychylnym przyjęciem rynku. Co więcej, to właśnie w Polsce, w firmie Fleksograf został wdrożony – w ramach testów beta – jeden z pierwszych w Europie systemów Kodak NX Ultra. Wydruki realizowane z udziałem wykonywanych tu form drukowych, na różnych podłożach, potwierdzają wszystkie zalety tego rozwiązania – szybkie uruchomienie druku, stabilne punkty, wysoką jakość odwzorowania rastra, wysoką gęstość optyczną, właściwy kontrast oraz brak efektu natarcia. Przykłady etykiet wykonanych w systemie Flexcel NX Ultra były dostępne na naszym targowym stoisku, wzbudzając bardzo pozytywne reakcje”.
Jak podkreślał prelegent, system Kodak NX Ultra Solution bazuje na wodnej technologii Kodak Ultra Clean, eliminującej z jednej strony – konieczność stosowania rozpuszczalników, z drugiej – emisję wolnych związków organicznych: „Rozwiązanie to ma jeszcze jedną zaletę: umożliwia wykonanie gotowej do założenia na maszynę drukującą formy drukowej w ciągu niespełna godziny. Potwierdza to również nasz pierwszy polski użytkownik”.

Jacek Galiński zwrócił uwagę na jeszcze jeden aspekt obecności rozwiązań Miraclon na targach w Brukseli: „Wystawa ta spowodowała moje szczególne zadowolenie z dwóch powodów. Po pierwsze, licznie odwiedzili nas polscy użytkownicy naświetlarek Flexcel NX, jak również firmy zainteresowane ich wdrożeniem. Po drugie, formy drukowe produkowane w tych systemach pracowały na stoiskach kilku liczących się producentów maszyn drukujących (Gallus, Lombardi, MPS, Nilpeter czy Omet), potwierdzając ich wysoką jakość i elastyczność w kontekście różnych zastosowań. Tu wybór dokonywany przez poszczególnych dostawców także wynikał z ich przekonania do tej technologii”.

 

 

------------ koniec informacji -----------

 

Dodatkowe informacje na temat firmy Miraclon:
Jacek Galiński, Miraclon
Tel: +48 692 030 526
E-mail: jacek.galinski@miraclon.com
http://www.miraclon.com

Poligraficzna Agencja Informacyjna
Slawek.Sokolowski@pai.info.pl, + 48 694 473 651
Magda.Dudanowicz@pai.info.pl, + 48 694 473 650
http://www.pai.info.pl
Copyright ©2004-2022 by Printnet s.c. :: Made by WebFabrika