English version
Witamy w sobotę, 28.11.2020 o
PAI - Poligraficzna Agencja Informacyjna 
 

System P wyłącznym polskim dystrybutorem semirotacyjnych maszyn offsetowych Wanjie Europe
 
Warszawa, 04.11.2019
Podczas wrześniowych targów Labelexpo Europe 2019 firma System P rozszerzyła swoje portfolio o semirotacyjne maszyny offsetowe marki Wanjie Europe. Stała się tym samym wyłącznym przedstawicielem tego dostawcy w naszym kraju. Miesiąc później obie firmy wzięły wspólnie udział w 14. konferencji „Etykiety samoprzylepne – najnowsze technologie” w Krynicy-Zdroju, organizowanej przez wydawnictwo Polski Drukarz. Piotr Skłodowski – właściciel System P wystąpił z prezentacją, którą przygotował Félix Prieto – dyrektor generalny Wanjie Europe. Przybliżyła ona uczestnikom wydarzenia tę markę, obecną na rynku europejskim już od czterech lat, oraz jej rozwiązania zaprezentowane na brukselskiej wystawie.

Piotr Skłodowski - właściciel System P (z lewej) i Félix Prieto - dyrektor generalny Wanjie Europe.

„Wanjie Europe to relatywnie nowy dostawca na europejskim rynku dostawców semirotacyjnych maszyn offsetowych, dedykowanych produkcji etykietowej – mówi Piotr Skłodowski. – Inicjatorami powstania firmy byli przed czterema laty Félix Prieto, na co dzień kierujący hiszpańską Grupo Impryma, oraz Paul Hu – prezes Hebei Wanjie Machinery, chińskiego producenta sprzętu poligraficznego. Jej oferta obejmuje przede wszystkim semirotacyjne maszyny offsetowe, wyposażone w system suszenia UV. Obecnie firma może pochwalić się ok. 35 wdrożeniami w Europie, w takich krajach jak: Niemcy, Włochy, Hiszpania, Portugalia, Dania, Islandia czy Bułgaria. Centrala Wanjie Europe znajduje się w Madrycie, gdzie do dyspozycji klientów jest m.in. centrum demonstracyjne. Stąd też prowadzone są działania w zakresie wsparcia serwisowego oraz dostawa części zamiennych”.
„Każda maszyna, zanim trafi do klienta, najpierw dociera do naszego centrum kompetencji w Madrycie, gdzie jest wzbogacana o niezbędny osprzęt i opcjonalne moduły – dodaje Félix Prieto. – Po wszechstronnych testach dostarczamy ją do klienta, instalujemy i przeprowadzamy niezbędne szkolenia. Oznacza to, że klient może obejrzeć maszynę w pracy jeszcze przed jej wysłaniem do drukarni. Użytkownicy naszych rozwiązań z regionu Europy bardzo sobie cenią tę możliwość”.

Portfolio Wanjie Europe obejmuje offsetowe maszyny semirotacyjne o różnych poziomach automatyzacji, dostępne w czterech szerokościach wstęgi: 350, 450, 560 i 660 mm. „Warto zwrócić uwagę na pewne ich elementy np. japońską konstrukcję zespołów offsetowych czy europejskie design i wyposażenie pomocnicze. Dużym atutem maszyn WJPS jest z pewnością bezpośredni napęd oraz podwójny system wprowadzania wstęgi z tzw. układem dance roll na odwijaku. W każdym wariancie są one wyposażone w system suszenia UV, zaś w wersji najbardziej rozbudowanej – Performance – oferują m.in. zautomatyzowany zespół farbowy, automatyczny system pasowania oraz zewnętrzny pulpit sterowniczy” – mówi Piotr Skłodowski. Podczas konferencji zaprezentowane zostały najbardziej popularne konfiguracje maszyn WJPS, uwzględniające z reguły 5 lub 6 zespołów offsetowych oraz montowane dodatkowo moduły: fleksograficzny, sitodrukowy, sztancujący czy do hot stampingu.
„Maszyny te dedykowane są m.in. produkcji etykiet samoprzylepnych, stąd ich wyposażenie w dodatkowe jednostki – dodaje Piotr Skłodowski. – Zapewniają wysoką jakość druku (do 175 lpi) i właściwe pasowanie na szerokim spektrum podłoży etykietowych. Atrakcyjnie kształtują się tu koszty druku, również proces przygotowania form jest szybki i łatwy. O zaletach maszyn WJPS można było przekonać się m.in. odwiedzając stoisko Wanjie Europe podczas niedawnych targów Labelexpo Europe. Wszystkich, którzy nie zdołali na nie dotrzeć, zapraszamy do kontaktu. Centrum demonstracyjne i ośrodek kompetencji w Madrycie czekają na Państwa”.
Félix Prieto dodaje: „Cieszymy się z podpisania umowy dystrybucyjnej z firmą System P oraz z faktu, że można było ją nagłośnić podczas tak ważnego wydarzenia, jakim była jesienna konferencja etykietowa organizowana przez wydawnictwo Polski Drukarz. Obserwujemy bowiem rosnące zainteresowanie polskich przedsiębiorstw poligraficznych technologią druku semirotacyjnego z myślą o krótkich i średnich nakładach”.

 

 

------------ koniec informacji -----------

 

Dodatkowe informacje na temat firmy System P:
Piotr Skłodowski, System P
ul. Wyspowa 17/4, 03-687 Warszawa
Tel. 0-22 679 41 80
Fax 0-22 679 41 80
Kom. 501 298 787
E-mail: p.sklodowski@wp.pl

Poligraficzna Agencja Informacyjna
Slawek.Sokolowski@pai.info.pl, + 48 694 473 651
Magda.Dudanowicz@pai.info.pl, + 48 694 473 650
http://www.pai.info.pl
Copyright ©2004-2020 by Printnet s.c. :: Made by WebFabrika