English version
Witamy w poniedziałek, 17.02.2020 o
PAI - Poligraficzna Agencja Informacyjna 
 

Agfa i UNILIN na targach InPrint 2019: cyfrowa produkcja laminatów podłogowych i meblowych
 
Warszawa, 08.11.2019
Podczas zbliżających się targów InPrint 2019 w Monachium (12-14 listopada), firmy Agfa i UNILIN zaprezentują na wspólnym stoisku (nr 510) przełomowe – zdaniem obu dostawców – rozwiązanie przeznaczone do cyfrowego zadrukowywania laminatów podłogowych i meblowych. Składają się na nie atramenty inkjetowe stworzone przez firmę Agfa oraz wodne primery produkowane przez UNILIN.

Fot.: Agfa

Wspólna targowa prezentacja to efekt współpracy obu firm, które połączyły swoje siły, badając możliwość zastosowania techniki inkjetowej przy wysokonakładowym, realizowanym z dużą prędkością zadrukowywania papierów dekoracyjnych, wykorzystywanych jako wierzchnia warstwa laminatów podłogowych i meblowych. W rezultacie opracowane zostały dedykowane zestawy składające się z wodnych primerów i atramentów, przeznaczone do tego rodzaju produkcji, realizowanej w maszynach cyfrowych pracujących w trybie „z roli na rolę”. Kombinacja konwencjonalnie aplikowanych primerów UNILIN i dopasowanych do nich pod względem pigmentacji atramentów Agfa zaowocowała rozwiązaniem oferującym – co podkreślają partnerzy – szeroki gamut kolorystyczny, wysoką jakość drukowania i niskie zużycie atramentów. Ma ono w założeniach obu dostawców konkurować – także pod względem cenowym – z powszechnie stosowaną w tego typu produkcji techniką wklęsłodrukową.
„Integracja naszego rozwiązania w ramach istniejącej infrastruktury produkcyjnej jest o tyle łatwa, że tę innowacyjną technologię cechuje pełna kompatybilność z konwencjonalnymi procesami takimi jak impregnacja, prasowanie, cięcie czy mielenie” – mówi Jasmine Geerinckx, Business Development Manager w dziale technologicznym UNILIN. Tom Cloots, dyrektor działu rozwiązań przemysłowych w firmie Agfa, dodaje: „Jako że mamy tu do czynienia z procesem cyfrowym, druk inkjetowy może znaleźć zastosowanie w całym cyklu życia – od fazy początkowej, gdy realizowane są bardzo małe partie, poprzez właściwą produkcję wysokonakładową, na finalnych dodrukach skończywszy, gdy dany produkt wychodzi z użytku. Ta elastyczność pozwala na szybkie reagowanie wobec oczekiwań rynkowych, przy utrzymaniu minimalnego poziomu stanów magazynowych”.

Goście odwiedzający stoisko obu firm będą mieli okazję obejrzeć liczne próbki laminatów wykonanych z udziałem nowo powstałego rozwiązania. Do ich dyspozycji będą też specjaliści z firm Agfa i UNILIN, gotowi odpowiedzieć na wszystkie pytania związane z zastosowaniem zestawów składających się z różnych primerów i atramentów.
Przedstawiciele obu dostawców – Marc Graindourze – Business Development Manager w dziale atramentów inkjetowych Agfa oraz Jasmine Geerinckx – wystąpią też w ramach specjalnej przestrzeni targowej – Application Stage – z prezentacją zatytułowaną „Milowy krok w cyfrowym zadrukowywaniu laminatów podłogowych i meblowych”.

 

 

------------ koniec informacji -----------

 

Dodatkowe informacje na temat produktów firmy Agfa:
Agfa NV (Spółka Akcyjna) Oddział w Polsce
ul. Jutrzenki 137A, 02-231 Warszawa
Tel. 0-22 3 111 900
http://www.agfa-polska.pl

Poligraficzna Agencja Informacyjna
Slawek.Sokolowski@pai.info.pl, + 48 694 473 651
Magda.Dudanowicz@pai.info.pl, + 48 694 473 650
http://www.pai.info.pl
Copyright ©2004-2020 by Printnet s.c. :: Made by WebFabrika