English version
Witamy w środę, 12.08.2020 o
PAI - Poligraficzna Agencja Informacyjna 
 

Premierowy w Polsce pokaz nowego rozwiązania Konica Minolta AccurioWide 200 – innowacyjnego systemu do druku przemysłowego na różnorodnych podłożach
 
Warszawa, 10.02.2020
Po raz pierwszy w Polsce - podczas tegorocznej edycji Międzynarodowych Targów Reklamy i Poligrafii RemaDays Warsaw - Konica Minolta zaprezentuje swój nowy innowacyjny system do druku przemysłowego – AccurioWide 200. Pokazy urządzenia odbywać się będą na stoisku firmy DKS – dystrybutora rozwiązań Konica Minolta (numer F11w hali F). Hasłem przewodnim pokazów obu firm podczas tegorocznej edycji imprezy jest Print Evolution Journey. Hasło to symbolizuje nieograniczone możliwości druku. Stąd nawiązanie do kosmicznej scenografii, na tle której prezentowane będzie urządzenie.

Fot.: Konica Minolta

AccurioWide 200 – kiedy druk ogranicza tylko wyobraźnia
„Nawet najlepsze pomysły w komunikacji marketingowej potrzebują rozwiązań, dzięki którym można je zrealizować. Inaczej trafiają do kosza – w dosłownym, kiedy źle wykonany nakład jest do wyrzucenia lub przenośnym tego słowa znaczeniu, kiedy pomysł jest dobry, ale nie wiadomo jak go wykonać. Mając to na uwadze Konica Minolta włączyła do swojej oferty system AccurioWide 200, którego możliwości są tak szerokie, że jedynym ograniczeniem dla produktów z niego pochodzących może być wyobraźnia” – mówi Mateusz Woźniak, dyrektor działu rozwiązań produkcyjnych w firmie Konica Minolta Business Solutions Polska.
Podczas targów RemaDays Warsaw zostaną zaprezentowane po raz pierwszy w Polsce możliwości urządzenia. „Zapraszamy wszystkich na nasze pokazy – kontynuuje Mateusz Woźniak. - Jesteśmy przekonani, że będą one dla wielu firm inspiracją. AccurioWide 200 pozwala  na rozwój biznesu, dzięki możliwościom poszerzenia go o kolejne aplikacje, co z kolei pozwala oferować usługi zupełnie nowym branżom i obszarom”.
AccurioWide 200 to urządzenie, które może być wykorzystywane do druku na różnorodnych materiałach w reklamie wewnętrznej i zewnętrznej. „Wysokiej jakości druk na niepowlekanych, sztywnych podłożach od zawsze stanowił wyzwanie – mówi Mateusz Woźniak. – Grafika na tego typu materiałach była malowana ręcznie bądź drukowana na materiałach samoprzylepnych, a następnie naklejana. W obu przypadkach zabierało to wiele czasu, generowało dodatkowe koszty i utrudniało np. produkcję ekspozycji podświetlanej. AccurioWide 200 – dzięki zastosowaniu atramentów UV i niskiej emisji ciepła z promienników LED – zapewnia wydruk wysokiej jakości na praktycznie każdym podłożu o grubości od 0,1 do aż 45 mm”.

AccurioWide 200 – podłoża i zastosowania
Tektura falista, sztywne tworzywa sztuczne, drewno, panele wystawiennicze, termoczuły styren, materiały do wystroju wnętrz, grafika sceniczna, panele reklamowe, a także podłoża giętkie podawane z roli, takie jak folia przemysłowa, winyl i papier, materiały na banery, płótno i tkaniny powlekane to tylko niektóre substraty, jakie może obsługiwać to urządzenie. Także druk warstwowy, wykorzystujący kolorowe i białe atramenty jest możliwy w tym urządzeniu i wyróżnia się wysoką jakością i żywotnymi kolorami, dzięki czemu można przy jego pomocy zrealizować podświetlane znaki, billboardy czy banery. Jest ono dedykowane także drukowaniu systemów oznaczeń oraz etykiet dotyczących bezpieczeństwa i zgodności z przepisami, w tym komunikatów o zagrożeniach, oznakowania rur, paneli urządzeń, identyfikatorów itp. Ich wytrzymałość umożliwia stosowanie ich na transformatorach elektrycznych, sprzęcie używanym na zewnątrz – przy budowie dróg, mostów itd.
Maszyna umożliwia także personalizację pojedynczych pojazdów lub całej floty. Wysoka jakość wydruków z tego urządzenia sprawia, że są one skierowane także do środowisk związanych z reprodukcją fotografii i grafiki artystycznej, w tym drukowania na płótnie teksturowanym lub szkle, gdzie wymagania są trudne do spełnienia. Jak podkreśla Konica Minolta, dzięki możliwości drukowania na materiałach giętkich, takich jak cienka folia, arkusze samoprzylepne i rozciągliwe materiały PVC, wydruki z AccurioWide 200 sprawdzą się również podczas targów i projektowania scenografii, a także w urządzaniu wnętrz.

AccurioWide 200 – wielkoformatowy druk przemysłowy
Maszyna łączy w sobie możliwość drukowania zarówno na materiałach sztywnych jak i giętkich o grubości do 45 mm i szerokości do 2 m, zapewniając przy tym wysoką wydajność. Jest wyposażona w promienniki UV LED, które umożliwiają zastosowanie szerszej gamy nośników, a jednocześnie oszczędzają energię, czas i koszty. „To rozwiązanie, którego zastosowania są nieograniczone – mówi Mateusz Woźniak. - Konfiguracja składająca się z 4 kolorów i białego atramentu generuje w tej maszynie jeszcze większe możliwości drukowania na przezroczystych materiałach do podświetleń i drukowania bieli jako koloru dodatkowego. Z kolei w wariancie uwzględniającym sześć kolorów użytkownik ma do dyspozycji jeszcze szerszą paletę barwną, co pozwala wielu z nich znacząco poszerzyć swoją ofertę i rozwinąć swoje firmy”.
Jak podaje Konica Minolta, maszyna drukuje wysokiej jakości obrazy o rozdzielczości do 720x1440 dpi, a także zapewnia niskie zużycie atramentu. Urządzeniu dedykowane jest również przyjazne oprogramowanie, dzięki któremu możliwe są oszczędności czasu i pieniędzy. AccurioPro Wide Director zapewnia bowiem całkowitą kontrolę nad produkcją. Jego rozbudowana funkcja sprawdzania plików przed drukiem przyspiesza przygotowanie do pracy jednocześnie skracając czas przestojów i zwiększając wydajność przedsiębiorstwa. W rezultacie użytkownik otrzymuje w pełni zautomatyzowany proces przepływu prac, który zapewnia kontrolę jakości i szybszy czas realizacji zleceń, a także minimalizuje ilość odpadów.

 

 

------------ koniec informacji -----------

 

Dodatkowe informacje na temat produktów firmy Konica Minolta:
Konica Minolta Business Solutions Polska Sp.z o.o.
Ul. Muszkieterów 15, 02-273 Warszawa
http:// www.konicaminolta.pl


Poligraficzna Agencja Informacyjna
Magda.Dudanowicz@pai.info.pl, + 48 694 473 650
Slawek.Sokolowski@pai.info.pl, + 48 694 473 651
http://www.pai.info.pl
Copyright ©2004-2020 by Printnet s.c. :: Made by WebFabrika