English version
Witamy w środę, 12.08.2020 o
PAI - Poligraficzna Agencja Informacyjna 
 

Karton Natura Life firmy Stora Enso z proekologicznym certyfikatem Nordic Swan Ecolabel
 
Warszawa, 23.03.2020
Stora Enso poinformowała, że produkowany przez nią w pełni odnawialny, brązowy karton Natura Life, przeznaczony do produkcji opakowań na napoje, otrzymał prestiżowy certyfikat Nordic Swan Ecolabel. Popularna, zwłaszcza w krajach skandynawskich, tzw. „ekoetykieta” potwierdza, że wykonane na bazie Natura Life opakowania są przyjazne dla środowiska i wytwarzane zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Fot.: Stora Enso

Jak podkreśla Stora Enso, współcześni konsumenci są coraz bardziej zainteresowani materiałami, z jakich wykonane są opakowania oraz ich pochodzeniem. W związku z tym poszukują rozwiązań proekologicznych. „Ekoetykiety” to jedna z dróg zakomunikowania otoczeniu, że surowce wykorzystane w produkcji opakowań są proekologiczne i zbieżne z założeniami polityki zrównoważonego rozwoju. Dodatkową korzyścią dla konsumenta – jak dodaje firma – jest fakt, że „ekoetykieta” to wystawiony przez zewnętrzną instytucję certyfikat środowiskowy, potwierdzający proekologiczność produktu w całym cyklu jego życia. Nordic Swan Ecolabel jest rozpoznawalny zwłaszcza w krajach skandynawskich.

Stora Enso podkreśla, że w kontekście opakowań do napojów, bazujących na kartonie Natura Life, certyfikat ten ma przede wszystkim uświadamiać konsumentom fakt zastosowania w nich materiałów odnawialnych. Z jednej strony oznacza to włączenie się ich producenta w walkę z globalnym ociepleniem, z drugiej – aktywne promowanie zasad gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ); opakowanie może być bowiem poddane recyklingowi w obecnie istniejących systemach odzysku. Innymi kluczowymi wymogami, niezbędnymi do uzyskania „ekoetykiety”, jest potwierdzenie ze strony wytwórcy opakowania, że surowce i chemikalia wykorzystywane w procesie jego produkcji pochodzą z certyfikowanych źródeł i spełniają wymogi polityki zrównoważonego rozwoju.
Dotychczas „ekoetykieta” Nordic Swan Ecolabel stanowiła potwierdzenie proekologiczności produktu, tj. materiału czy surowca. W przypadku kartonu Natura Life po raz pierwszy uwzględniono też wykonane z danego podłoża opakowanie – wyróżniony certyfikatem jego producent to Tetra Pak. Ten globalny dostawca opakowań na napoje oczekuje tym samym, że „ekoetykieta” pomoże skierować uwagę konsumentów na bardziej proekologiczne rozwiązania podczas podejmowania decyzji zakupowych.

Karton Natura Life firmy Stora Enso, który spełnił wszystkie kryteria niezbędne do uzyskania Nordic Swan, zawiera m.in. bazującą na surowcach roślinnych powłokę barierową. Poza nim, w ofercie skandynawskiego producenta znajduje się także inny materiał wyróżniony tym prestiżowym certyfikatem; jest nim Cupforma Natura PE Green – w pełni odnawialny karton do produkcji kubków papierowych.

 

 

------------ koniec informacji -----------

 

Dodatkowe informacje na temat produktów Stora Enso:
Stora Enso Polska Sp. z o.o.
ul. Grzybowska 87
00-844 Warszawa
Tel. 0-22 378 85 55
Fax 0-22 378 85 54
E-mail: Ewa.Kubicka@storaenso.com
http://www.storaenso.com

Poligraficzna Agencja Informacyjna
Slawek.Sokolowski@pai.info.pl, + 48 694 473 651
Magda.Dudanowicz@pai.info.pl, + 48 694 473 650
http://www.pai.info.pl
Copyright ©2004-2020 by Printnet s.c. :: Made by WebFabrika