English version
Witamy w sobotę, 28.11.2020 o
PAI - Poligraficzna Agencja Informacyjna 
 

Orion Znakowanie Towarów po raz trzeci stawia na technologię Mark Andy: kolejna w Polsce maszyna Evolution Series
 
Warszawa, 10.06.2020
Firma Orion Znakowanie Towarów to jeden z pierwszych w Polsce użytkowników nowej maszyny fleksograficznej z oferty Mark Andy – Evolution Series. Zakontraktowana tuż po ubiegłorocznych targach Labelexpo Europe (podczas których miała swoją światową premierę), rozpoczęła pracę we wrocławskiej drukarni w pierwszej połowie maja br., zastępując wysłużone urządzenie innego producenta. Maszyna znacząco zwiększyła potencjał produkcyjny firmy Orion w zakresie jej podstawowego asortymentu jakim są wielokolorowe etykiety na bazie różnych podłoży. Obie strony wskazują, że – pomimo ogólnoświatowej pandemii – dostawa Evolution Series, jej montaż i wdrożenie odbyły się sprawnie i zgodnie z ustalonym terminem.

Marek Dziewanowski - prezes zarządu Orion Znakowanie Towarów przy nowo uruchomionej maszynie Evolution Series firmy Mark Andy.

„Kontynuujemy tym samym naszą owocną współpracę z firmą Mark Andy – mówi Marek Dziewanowski, prezes zarządu Orion Znakowanie Towarów. – Jest to już trzecie w ciągu zaledwie czterech lat urządzenie tego amerykańskiego producenta w naszej firmie. Inwestycja jest kolejnym, naturalnym etapem modernizacji naszego parku sprzętowego. Maszyna zastąpiła wysłużone rozwiązanie innego dostawcy, znacząco zwiększając nasz potencjał w zakresie produkcji etykiet, także tych wysoko uszlachetnionych”. Firma Orion Znakowanie Towarów działa od 2000 roku, od początku specjalizując się w produkcji etykiet i współpracując przede wszystkim z firmami z rynku dóbr szybko zbywalnych.
Dostarczona w maju br. maszyna obsługuje wstęgę o szerokości zadruku 440 mm i pracuje z prędkością maksymalną 230 m/min., a na jej wyposażenie składają się m.in.: odwijak/nawijak, osiem stacji druku fleksograficznego (bazujących na technologii serwo) z chłodzonymi cylindrami dociskowymi, preregister i autoregister, system zmiany długości druku na maszynie – VariPrint, system odwracania wstęgi, moduł koronowania, stacja do tłoczenia folią na zimno, stacja laminowania, system utrwalania UV, dwie sztance (w tym QCDC z nowym nawijakiem ażuru) oraz kamera do inspekcji zadrukowanej wstęgi. Maszyna posiada również funkcję umożliwiającą produkcję etykiet typu peel-off.
„Evolution, która bazuje na platformie druku znanej z modelu Performance Series P7, jaki użytkujemy od 2017 roku, stanowi dla drugiej z wymienionych maszyn znaczące odciążenie – mówi Marek Dziewanowski. – Tym samym możemy w obu urządzeniach realizować jednocześnie tę samą produkcję bądź używać ich zamiennie. Uzyskaliśmy więc odpowiednią równowagę w obłożeniu wszystkich trzech maszyn Mark Andy – w naszym planie produkcyjnym uwzględniamy też bowiem hybrydową Digital Series HD”.

Ta ostatnia rozpoczęła pracę w firmie Orion Znakowanie Towarów w 2. połowie ub.r., pozwalając na realizację niskonakładowych etykiet o wysokim stopniu uszlachetnienia. Marek Dziewanowski zapewnia, że urządzenie spełniło pokładane w nim oczekiwania: „Digital Series HD pracuje w systemie 3-zmianowym i jest obłożona w bardzo dużym stopniu, nawet w obecnej, nieco trudniejszej sytuacji rynkowej. Mamy bowiem świadomość, że pandemia uderzyła nie tylko w naszych klientów z różnych branż, ale też w konsumentów, a więc osoby do których docierają finalne produkty z drukowanymi u nas etykietami. Elastyczność biznesu, jaką uzyskaliśmy dzięki posiadaniu technologii konwencjonalnej i cyfrowej, stała się tu dużą przewagą i pozwoliła ze względnym spokojem podejść do zaplanowanej od wielu miesięcy inwestycji w Evolution Series”.
Orion Znakowanie Towarów to jedna z kilku polskich drukarń, jakie użytkują obecnie tę maszynę, ale też jedna z pierwszych, które podjęły decyzję o jej zakupie. „Zapadła ona podczas wizyty klienta na naszym stoisku na targach Labelexpo Europe – mówi Łukasz Chruśliński, Sales Manager w firmie Mark Andy Poland. – Już wówczas sygnalizowaliśmy, ż kilku polskich menedżerów z branży poligraficznej było pod wrażeniem funkcjonalności i elastyczności, jaką oferuje ten model. Jednym z nich był pan Marek Dziewanowski i bardzo nas cieszy, że ustalony wówczas plan działania został z sukcesem sfinalizowany w maju tego roku”.

Wówczas to maszyna Evolution Series rozpoczęła pracę we wrocławskiej drukarni, a jej dostawa, montaż i rozruch – co podkreślają obie strony – zostały przeprowadzone sprawnie i zgodnie z ustalonym harmonogramem. „Staramy się, także w obecnych czasach różnych obostrzeń, dotrzymywać ustaleń związanych z zakontraktowanymi maszynami, oczywiście przy zachowaniu wszelkich procedur i norm narzuconych nam przez prawo i wewnętrzne zasady funkcjonowania danej drukarni” – mówi Łukasz Chruśliński.

Przemysław Polkowski, dyrektor Mark Andy Poland, podsumowuje: „Wdrożenie w firmie Orion Znakowanie Towarów to już kolejny sfinalizowany kontrakt z klientem z Polski, przeprowadzony w niełatwym dla obu stron okresie. Tym bardziej dziękujemy panu Markowi Dziewanowskiemu za zaufanie, jakim nas obdarzył jako dostawcę, ale też strategicznego partnera w zakresie realizowanej w jego zakładzie produkcji. Zdajemy sobie sprawę z odpowiedzialności jaka na nas ciąży w kontekście trzech maszyn Mark Andy, decydujących o sprawnej i terminowej produkcji etykiet, w jakiej specjalizuje się Orion Znakowanie Towarów. Mamy jednocześnie nadzieję, że Evolution Series – podobnie jak wcześniej dostarczone tu modele P7 i Digital Series HD – okaże się kolejnym, znaczącym wzmocnieniem parku sprzętowego tej wrocławskiej drukarni”.

 

 

------------ koniec informacji -----------

 

Dodatkowe informacje na temat firmy Mark Andy:
Lena Chmielewska, Mark Andy Poland Sp. z o.o.
Ul. Szyszkowa 35/37, 02-285 Warszawa
Tel. +48 882 177 803
E-mail: lena.chmielewska@markandy.com
http://www.markandy.com

Poligraficzna Agencja Informacyjna
Magda.Dudanowicz@pai.info.pl, + 48 694 473 650
Slawek.Sokolowski@pai.info.pl, + 48 694 473 651
http://www.pai.info.pl
Copyright ©2004-2020 by Printnet s.c. :: Made by WebFabrika