English version
Witamy w sobotę, 28.11.2020 o
PAI - Poligraficzna Agencja Informacyjna 
 

Stora Enso sponsorem Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym w Planicy (2023) i w Trondheim (2025)
 
Warszawa, 12.11.2020
Stora Enso poinformowała o kontynuowaniu współpracy z organizatorami Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym, jakie odbędą się w Planicy (Słowenia) w 2023 oraz w Trondheim (Norwegia) w 2025 roku. Będzie to już piąte i szóste z rzędu globalne wydarzenie organizowane przez FIS, w którym skandynawski koncern weźmie udział w roli sponsora rzeczowego. Firma wspiera też najbliższą edycję mistrzostw, które odbędą się jeszcze w tym roku w Oberstdorfie (Niemcy). Wcześniej wystąpiła w roli sponsora głównego podczas edycji tej imprezy, zorganizowanej w Falun (Szwecja, 2015) oraz jako sponsor rzeczowy – w Lahti (Finlandia, 2017) i Seefeld (Austria, 2019).

Fot.: Stora Enso

„Jesteśmy podekscytowani przedłużeniem do 2025 roku współpracy w roli sponsora ze Światową Federacją Narciarską (FIS) organizowanych przez nią Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym. Nasze odnawialnie produkty, wykonane na bazie drewna, to dla nas znakomita okazja, by wesprzeć te wydarzenia pod względem ich proekologiczności” – mówi Annica Bresky, prezes i CEO Stora Enso.
Jak podkreśla firma, rozwiązania Stora Enso są bardziej przyjazne dla środowiska i generują niższy ślad węglowy w porównaniu z wieloma produktami wykonanymi na bazie surowców kopalnych. Podczas wszystkich ww. wydarzeń będzie je promować w wielu miejscach i w ramach różnych zastosowań. Będą one wykorzystane przy konstruowaniu drewnianych budynków, a także produkcji kartonów na soki, kubków i worków papierowych, opakowań pudełkowych na medale, jak również przy tworzeniu podiów i nagród dla uczestników mistrzostw. Oferując swoje doświadczenie i wiedzę, firma ma zamiar tym samym przyczynić się do większej proekologiczności imprez, co wpisuje się w realizowane i wspierane przez nią założenia gospodarki o obiegu zamkniętym.

„Stora Enso jest wzorcowym sponsorem Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym, który aktywnie wspiera lokalne komitety organizacyjne FIS w zakresie różnych inicjatyw środowiskowych zgodnych z polityką zrównoważonego rozwoju. Jest nam bardzo miło, że Stora Enso zdecydowała się przedłużyć współpracę z nami aż do roku 2025. Przyświecająca jej działalności polityka proekologiczna i podejmowane w jej ramach działania będą miały tym samym szansę świecić pełnym blaskiem podczas edycji mistrzostw w Planicy i w Trondheim – w obu przypadkach przyjazność dla środowiska będzie jednym z priorytetów, współtworząc DNA mistrzostw. Jest to znakomita wiadomość dla obu stron” – mówi Sarah Lewis, sekretarz generalny Międzynarodowej Organizacji Narciarskiej.
„Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym to znakomita okazja, by zwiększyć rozpoznawalność marki przy jednoczesnej promocji korzyści związanych z wykorzystaniem produktów niezawierających paliw kopalnych, a przy tym odzyskiwalnych, co łączy się z walką z globalnym ociepleniem. Wraz z Międzynarodową Organizacją Narciarską i lokalnymi komitetami organizacyjnymi jesteśmy w pełni gotowi, by wspólnie współtworzyć lepszą, bardziej ekologiczną przyszłość” – dodaje Annica Bresky.

 

 

------------ koniec informacji -----------

 

Dodatkowe informacje na temat produktów Stora Enso:
Stora Enso Polska Sp. z o.o.
ul. Grzybowska 87
00-844 Warszawa
Tel. 0-22 378 85 55
Fax 0-22 378 85 54
E-mail: Ewa.Kubicka@storaenso.com
http://www.storaenso.com

Poligraficzna Agencja Informacyjna
Slawek.Sokolowski@pai.info.pl, + 48 694 473 651
Magda.Dudanowicz@pai.info.pl, + 48 694 473 650
http://www.pai.info.pl
Copyright ©2004-2020 by Printnet s.c. :: Made by WebFabrika