English version
Witamy w poniedziałek, 17.05.2021 o
PAI - Poligraficzna Agencja Informacyjna 
 

Sun Chemical wprowadza lakier UV o wysokim udziale biosurowców i materiałów z recyklingu
 
Warszawa, 23.04.2021
Sun Chemical poinformował o wprowadzeniu na rynek SunCure 44HC150 – lakieru błyszczącego UV, składającego się w 25% z substancji bioodnawialnych oraz w 12% z materiałów konsumenckich poddanych recyklingowi. Jak podaje producent, lakier uzyskał bardzo pozytywne opinie podczas fazy testowania u wielu aktualnych klientów i jest już dostępny na rynku europejskim. Firma podkreśla przy tym, że jest to rozwiązanie przełomowe, gdyż SunCure 44HC150 to pierwszy produkt w jej ofercie o tak znaczącym udziale biosurowców i materiałów z recyklingu.

Mark Walkling – Product Manager, Energy Curing Packaging Products & Narrow Web Labels w europejskim oddziale Sun Chemical, tak komentuje wprowadzenie na rynek tego nowego produktu: „Polityka zrównoważonego rozwoju to jeden z priorytetów działalności Sun Chemical we wszystkich obszarach związanych z tworzeniem nowych produktów oraz procesami temu towarzyszącymi. Jednym z naszych głównych celów jest zwiększanie proekologiczności produktów utrwalanych promieniowaniem UV. W ślad za nowym lakierem na rynku pojawią się zatem kolejne, podobne rozwiązania. Znajdą się wśród nich m.in. produkty z certyfikatami w zakresie kompostowalności i/lub odfarbiania (usuwania farby), jak też wspierające procesy recyklingu zadrukowanych papierów i folii.
„Wprowadzenie nowego lakieru jest zbieżne z globalnymi celami Sun Chemical w zakresie polityki zrównoważonego rozwoju i gospodarki o obiegu zamkniętym. Jego zastosowanie to nasz wkład w zwiększenie szeroko rozumianej odzyskiwalności produktów drukowanych. Pomoże nam on również wyjść naprzeciw oczekiwaniom i wymaganiom ze strony naszych klientów w kontekście dalszej redukcji śladu węglowego, możliwej dzięki zastosowaniu recyklatów i redukcji zużycia materiałów ropopochodnych. W konsekwencji zwiększamy proekologiczność całego cyklu życia naszych produktów, także w jego końcowej fazie”.

Więcej informacji na temat produktów z linii SunCure można znaleźć na stronie www.sunchemical.com/product/suncure/, natomiast polityce zrównoważonego rozwoju realizowanej przez Sun Chemical dedykowana jest strona internetowa www.sunchemical.com/sustainability/

 

 

------------ koniec informacji -----------

 

Dodatkowe informacje na temat produktów firmy Sun Chemical:
Sun Chemical Sp. z o.o.
Ul. Okólna 46 A, 05-270 Marki k/Warszawy
Tel. 0-22 761 51 01
Fax 0-22 761 51 15
E-mail: info@sunchemical.com
http://www.sunchemical.com

Poligraficzna Agencja Informacyjna
Magda.Dudanowicz@pai.info.pl, + 48 694 473 650
Slawek.Sokolowski@pai.info.pl, + 48 694 473 651
http://www.pai.info.pl
Copyright ©2004-2021 by Printnet s.c. :: Made by WebFabrika