English version
Witamy we wtorek, 19.10.2021 o
PAI - Poligraficzna Agencja Informacyjna 
 

Aldus Group – właściciel API Foilmakers, przejmuje Paragon Inks – szkockiego producenta farb graficznych
 
Warszawa, 07.10.2021
W ostatnim czasie Aldus Group, którego struktury od ok. 1,5 roku tworzy również API Foilmakers (w tym jej lokalny oddział – API Folie Polska), przejęła szkockiego producenta farb graficznych – Paragon Inks. Tym samym jej bogate portfolio dla branży poligraficznej i opakowaniowej, uwzględniające zarówno sprzęt jak i materiały eksploatacyjne, zostało rozbudowane o kolejny rodzaj asortymentu. Z pełną ofertą Aldus Group dedykowaną temu segmentowi rynkowemu można się zapoznać odwiedzając jej zaktualizowaną stronę internetową https://www.aldus.com.au/. Na nową stronę internetową zaprasza też firma API Foilmakers (https://apifoilmakers.com/), której zaawansowane folie – jak podkreśla Katarzyna Kozińska – dyrektor zarządzająca API Folie Polska – stanowią istotny element portfolio całej grupy.

Zmiany przeprowadzane przez Aldus Group obrazuje m.in. zawartość nowej strony internetowej API Foilmakers.

„Wynika to z jednej strony z bogatych doświadczeń naszej firmy, jakie zdobywaliśmy przez wiele lat działalności rynkowej, z drugiej – z coraz silniejszej synergii różnych przedsiębiorstw wchodzących w skład oferty Aldus Group i oferowanych przez nie produktów – mówi Katarzyna Kozińska. – Obecnie portfolio grupy zostało powiększone o wysokiej jakości farby graficzne, co przekłada się rzecz jasna na jego kompleksowość. Warto przy tym wspomnieć, że Aldus Group to czołowy dostawca rozwiązań dla rynku opakowań i etykiet, posiadający centra produkcyjne i dystrybucyjne w 15 różnych lokalizacjach na obszarze Europy, Stanów Zjednoczonych, Nowej Zelandii oraz Australii, z której grupa się wywodzi”.
Paragon Inks to firma założona w 1985 roku w Szkocji, z siedzibą w Livingston, zatrudniająca obecnie 46 osób. Specjalizuje się w produkcji farb i lakierów UV, a jej roczne przychody ze sprzedaży wynoszą ok. 10 mln funtów brytyjskich. W wyniku przejęcia Paragon Inks, obroty całej grupy Aldus wzrosły do 140 mln dolarów australijskich, z czego połowa jest realizowana dzięki sprzedaży na rynku europejskim.

API Foilmakers – od 18 miesięcy w grupie Aldus Group
Jak podkreśla w specjalnym komunikacie prasowym Frank Floriano – CEO Aldus Group - przejęcie Paragon Inks to kolejny krok w ekspansji tej firmy i rozbudowie struktur po nabyciu  w marcu 2020 roku  aktywów obecnie tworzących API Foilmakers. Jak dodaje, w ciągu tego czasu grupa dokonała znaczących inwestycji w tym obszarze, co przełożyło się na systematyczne, comiesięczne wzrosty i sukcesywną odbudowę czołowej pozycji API Foilmakers na rynku europejskim.
Katarzyna Kozińska potwierdza: „Okres ten, mimo niesprzyjającej sytuacji globalnej, był również dla nas, w Polsce bardzo intensywny. Zmiany formalne, przebudowa lokalnych struktur, rozbudowa parku sprzętowego, zwiększenie powierzchni magazynowo-logistycznej, przejęcie obsługi kolejnych klientów z różnych rynków i segmentów – wszystko to wiązało się z dużymi wyzwaniami, którym jednak podołaliśmy. Nie przypadkiem nasze kierownictwo podkreśla rosnącą rolę API Foilmakers w strukturach całej grupy i naszą rosnącą sprzedaż na światowych rynkach, przede wszystkim w Europie. To duży sukces całego zespołu, w tym osób pracujących w API Folie Polska, którym w tym miejscu chciałam serdecznie podziękować”.

Nowa strona internetowa API Foilmakers
Od niedawna obecni i potencjalni klienci API Foilmakers mogą zapoznać się z jej ofertą odwiedzając rozbudowaną stronę internetową. Jej klarowna struktura i intuicyjna nawigacja pozwalają zapoznać się z bogatą historią firmy (sięgającą 1783 roku); obecną pozycją i potencjałem wytwórczym; kluczowymi rynkami, do których kieruje swoje produkty; a także z szeroką ofertą folii produkowanych w Europie, a następnie konfekcjonowanych i dystrybuowanych lokalnie, m.in. przez API Folie Polska.
Jej portfolio obejmuje obecnie folie: metalizowane do hot stampingu; do cold stampingu (wykonywanego inline w maszynach wąskowstęgowych); pigmentowe do hot stampingu; do aplikowania na zimno w maszynach arkuszowych oraz do kodowania i datowania. „Są one dostępne zarówno w najczęściej spotykanych kolorach, jak i w barwach specjalnych, recepturowanych na życzenie klienta – mówi Katarzyna Kozińska.  – Dostarczamy je bezpośrednio z własnych centrów magazynowo-logistycznych i tu Piaseczno k. Warszawy jest jedną z kluczowych lokalizacji, nie tylko w kontekście rynku europejskiego. Poza samymi produktami, oferujemy też kompleksowe wsparcie techniczne i doradztwo, zarówno na etapie doboru jak i użytkowania danej folii w procesie produkcyjnym”.

Z szerokim portfolio wdrożeń folii API Foilmakers w różnych branżach można zapoznać się odwiedzając zakładkę „Galeria”. Znajdują się tu zdjęcia różnych produktów wykonanych z udziałem jej materiałów: etykiet na markowe alkohole, opakowań luksusowych, kosmetycznych, farmaceutycznych, wyrobów drukowanych (m.in. książek, magazynów, kalendarzy czy tapet), tablic rejestracyjnych, tekstyliów oraz kart okolicznościowych. „Przekrój jest zatem bardzo szeroki i uwzględniający różne branże i rynki, nie tylko poligrafię i opakowania, z którymi marka API Foilmakers od lat jest kojarzona. Zapraszamy zatem do kontaktu z naszymi lokalnymi oddziałami, których dane również można znaleźć na wspomnianej stronie internetowej” – podsumowuje Katarzyna Kozińska.

 

 

------------ koniec informacji -----------

 

Dodatkowe informacje na temat produktów firmy API Group:
Katarzyna Kozińska, API Folie Polska Sp. z o.o.
Ul. Raszyńska 13, 05-500 Piaseczno
Tel.: +48 22 737 58 05
E-mail: katarzyna.kozinska@apifoilmakers.com
http://www.apifoilmakers.com

Poligraficzna Agencja Informacyjna
Slawek.Sokolowski@pai.info.pl, + 48 694 473 651
Magda.Dudanowicz@pai.info.pl, + 48 694 473 650
http://www.pai.info.pl
Copyright ©2004-2021 by Printnet s.c. :: Made by WebFabrika