English version
Witamy w czwartek, 1.06.2023 o
PAI - Poligraficzna Agencja Informacyjna 
 

Fujifilm Revoria Press PC1120 w drukarni Gomeo z Krakowa – wyższa wydajność, większe możliwości, rosnąca liczba klientów
 
Warszawa, 28.03.2023
Firma DKS, od lat dostarczająca najnowsze rozwiązania technologiczne dla branż poligraficznej, reklamowej, CAD&GIS oraz biurowej, będąca dystrybutorem urządzeń m.in. Fujifilm dostarczyła pierwszą ze swojej oferty cyfrową maszynę przemysłową tego producenta - Revoria Press PC1120 - do drukarni Gomeo z Krakowa. Tym samym, ta licząca sobie ponad 12 lat działalności drukarnia, mająca na swoim koncie tysiące zrealizowanych zleceń i setki obsługiwanych klientów, może obecnie zaproponować im wydruki z najnowszego urządzenia Fujifilm, wyposażonego w sześć zespołów drukujących i umożliwiającego realizację - jak podkreśla jej kierownictwo – unikatowych produktów w wysokiej jakości.

Od lewej: Adam Wójcik - GA Key Account Manager DKS, Tomasz Czapla - Starszy Inżynier Serwisu DKS, Piotr Goncerz - właściciel drukarni Gomeo

„Decydując się na zakup nowej maszyny drukującej naszym priorytetem w jej poszukiwaniach było znalezienie rozwiązania zapewniającego wysoką jakość i znacznie większą wydajność - mówi Piotr Goncerz, właściciel drukarni Gomeo. - Ważnymi były dla nas także możliwości maszyny. Zależało nam na tym, aby pozwalała ona realizować ciekawe, a nawet unikatowe produkty, które będą mogły wyróżniać naszych klientów na niełatwym rynku. Rozwiązaniem spełniającym nasze oczekiwania okazała się zupełnie nowa przemysłowa maszyna Fujifilm Revoria Press PC1120. To wyjątkowe urządzenie (zaprojektowane od podstaw), które wyróżnia się na tle innych konkurencyjnych (gdzie mamy do czynienia raczej z udoskonaleniami).”

„To pierwsze urządzenie Fujifilm Revoria Press PC1120 dostarczone przez nas do klienta z Polski – mówi Andrzej Ćwikliński, dyrektor sprzedaży systemów produkcyjnych w firmie DKS. – To potwierdza, że oferujemy drukarniom  zaawansowane technologicznie rozwiązania, które są odpowiedzią na ich potrzeby. Mamy nadzieję, że maszyna Fujifilm Revoria pozwoli firmie Gomeo, z którą współpracujemy od lat, na jeszcze pełniejszy i szybszy rozwój”.

Podobne nadzieje związane z zakupem tego urządzenia ma Piotr Goncerz.Możliwości maszyny są – jak zapewnia – ogromne. Umożliwia ona drukowanie dwustronne w sześciu kolorach w jednym przebiegu: CMYK plus dwa dodatkowe do wyboru spośród pięciu dostępnych kolorów specjalnych – są nimi biały, złoty, srebrny, różowy oraz toner przezroczysty (dla podłoży gładkich bądź fakturowanych), który spełnia funkcję lakieru wybiórczego. To pozwoliło nam zaproponować obecnie klientom ciekawsze produkty, których nie tylko nie mogliśmy wykonać wcześniej, ale także takie, których nie można wykonać w innych zakładach poligraficznych. Zakup tego urządzenia wyróżnił więc naszą firmę na bardzo konkurencyjnym obecnie rynku zleceń, co – jak mamy nadzieję – przełoży się zarówno na nasz sukces, jak również sukces naszych klientów”.

Drukarnia Gomeo działała do tej pory głównie na lokalnym rynku obsługując firmy i instytucje z Małopolski. „Dzięki zakupowi maszyny Revoria – mówi Piotr Goncerz - będziemy mogli wyjść z naszą ofertą znacznie szerzej. Przede wszystkim za sprawą wydajności, jaką oferuje, a która umożliwi nam realizację znacznie większej liczby zleceń w krótszym czasie, ale także dzięki jej ogromnym możliwościom, które cały czas poznajemy. Przyznam, że jestem nimi bardzo pozytywnie zaskoczony, bo są znacznie większe niż przypuszczałem”.
„Warto wspomnieć, że przy dobrym pomyśle wykorzystania tej maszyny – dodaje Andrzej Ćwikliński – umożliwia ona również użytkownikom uzyskanie większych marż, co pozytywnie przełoży się na każdy biznes”.  

Jak zapewnia Piotr Goncerz procesy drukowania odbywają się w maszynie bez zacięć papieru nawet przy trudnych podłożach. „To kolejna ważna cecha tej maszyny – możliwość zadrukowywania trudnych podłoży, które są ciekawe dla klientów, a z którymi wiele drukarń sobie nie radzi, a także kolorowych papierów, na których Revoria zapewnia znakomite rezultaty. Gwarantuje jakość na poziomie techniki offsetowej i daje przewagę nad innymi dostępnymi rozwiązaniami bazującymi na 8-bitowej głębi, dostępnymi na rynku”.

Revoria posiada ponadto możliwość drukowania koloru białego. „Już sama ta możliwość wyróżnia nas spośród pozostałych 90% drukarń cyfrowych, które nie mają obecnie maszyn, wyposażonych w tego typu funkcję. To otwiera przed nami nowe możliwości i nowe rynki – podkreśla  Piotr Goncerz. – W najbliższych miesiącach planujemy wejść na rynek opakowań, ale maszyna otwiera przed nami również rynki etykiet i naklejek drukowanych na foliach. Co więcej - gwarantuje nam wysoki standard pracy bez przestojów przy miesięcznych wolumenach na poziomie rzędu nawet 200 tys. wydruków i wyższych. Już dziś realizujemy na niej nakłady rzędu 120 tys.- 140 tys., a maszyna pracuje u nas zaledwie półtora miesiąca. Co więcej - nawet przy tak dużych nakładach Revoria zapewnia stabilność i jakość produkcji. Jest bardzo intuicyjnym rozwiązaniem, co przekłada się również na oszczędność czasu w zakresie jej obsługi. Oferuje również szybkie pasowanie i automatycznie kontroluje stabilność kolorystyczną w trakcie druku. Ta wysoka automatyzacja miała dla nas również znaczenie, bo dzięki temu oszczędzamy czas, a w ślad za tym pieniądze. Dzięki temu możemy obecnie realizować prace w znacznie krótszym czasie, z jeszcze wyższą jakością, oferując klientom atrakcyjną cenę i ciekawy produkt”.

Piotr Goncerz zwraca uwagę również na fakt, że mimo iż jest jednym pierwszych użytkowników maszyny Revoria na rynku polskim (jest to drugie urządzenie wdrożone w Polsce) nie obawiał się tej inwestycji. Duże zaufanie, jakim darzy firmę DKS, pomogło – jak podkreśla – podjąć mu decyzję o zakupie tej właśnie maszyny i jest z niej bardzo zadowolony. „Współpracuję z firmą DKS od lat – podkreśla właściciel drukarni Gomeo - i bardzo cenię sobie kompleksową obsługę ze strony tego dostawcy, który wiele razy doradził mi zupełnie inne rozwiązanie niż pierwotnie zakładałem, a które okazywało się bardziej odpowiednie do naszych potrzeb. Mam nadzieję, że tak będzie również tym razem. Już dziś czuję większy spokój w zakresie dotrzymywania terminów dla naszych klientów, cieszę się z możliwości oferowania im coraz większej gamy produktów, a także z nowych zleceniodawców, których w ślad za tą inwestycją pozyskujemy”.

 

------------ koniec informacji -----------

 

Dodatkowe informacje na temat działu Professional Printing w DKS:
Andrzej Ćwikliński, DKS Sp. z o.o.
Ul. Energetyczna 15, 80-180 Kowale (koło Gdańska)
Tel:+48 664 042 295
E-mail: poligrafia@dks.pl
http://www.dks.pl

Poligraficzna Agencja Informacyjna
Magda.Dudanowicz@pai.info.pl, + 48 694 473 650
Slawek.Sokolowski@pai.info.pl, + 48 694 473 651
http://www.pai.info.pl
Copyright ©2004-2023 by Printnet s.c. :: Made by WebFabrika