English version
Witamy we wtorek, 18.06.2024 o
PAI - Poligraficzna Agencja Informacyjna 
 

Rozwiązania inkjetowe Agfa w meksykańskiej drukarni PSM: oszczędność atramentu rzędu 50%
 
Warszawa, 19.05.2023
Meksykańska drukarnia PSM (Producciones Signaléticas Mexicanas) zakupiła niedawno czwartą na przestrzeni minionych czterech lat maszynę inkjetową marki Agfa. Jest nią hybrydowy ploter Jeti Tauro H3300 LED. Jak podaje kierownictwo PSM, wdrożenie rozwiązań Agfa pozwoliło jej zredukować zużycie atramentu nawet o 50%, a zarazem znacząco zwiększyć wydajność. Firma obsługuje klientów reprezentujących segment sprzedaży detalicznej, domy towarowe i supermarkety.

PSM została założona w 1979 roku przez Armando Becerrę. W ostatnich latach odnotowuje dynamiczne wzrosty – obecnie zatrudnia niemal 190 osób. Niedawno jej właściciel otworzył drugi zakład produkcyjny, nieustannie też inwestuje w nowe rozwiązania technologiczne. Jego najnowszym nabytkiem jest wysokowydajny ploter hybrydowy Agfa Jeti Tauro H3300 LED.

Stały wzrost wydajności
Carlos Becerra, dyrektor handlowy PSM, niezwykle ceni sobie wysoką jakość i wydajność, jaką zapewniły dostarczane tu sukcesywnie rozwiązania Agfa: „Polegamy na nich, gdyż pozwalają nam dostarczać klientom wydruki najwyższej jakości i gwarantują krótki czas realizacji zleceń. Są przy tym kompatybilne ze światowymi standardami w zakresie jakości”.
Marcos Córdova, dyrektor operacyjny dodaje, że wybór nowego plotera Jeti Tauro H3300 LED został poprzedzony jego prezentacjami w kanadyjskim centrum pokazowym Agfa. Na kierownictwie PSM – jak podkreśla – szczególne wrażenie zrobiła jego wysoka wydajność: „Pokazy „na żywo” przy wykorzystaniu naszych plików, pozwoliły nam zrozumieć potencjał oferowany przez tę maszynę”. Okazało się też, że sam proces instalacji tak dużego urządzenia przebiegł bardzo sprawnie i bezproblemowo”.

„Ploter Jeti Tauro 4-krotnie zwiększył nasz potencjał wytwórczy i pozwolił na przyjmowanie znacząco większych zamówień – mówi Armando Becerra. – Jesteśmy przekonani, że maszyna ta pomoże nam w sprostaniu przyszłym wyzwaniom i przekraczaniu kolejnych granic”.
Za sprawą zastosowanej tu technologii Thin Ink Layer, będącej składową właściwej kombinacji atramentów, oprogramowania i technologii druku, firma odnotowała też oszczędności w zużyciu materiałów eksploatacyjnych. Mówi Marcos Córdova: „Redukcja w zużyciu atramentów, uzyskiwana dzięki maszynom Agfa, jest naprawdę znacząca. W porównaniu ze sprzętem innych producentów, jaki wcześniej wykorzystywaliśmy, wynosi ona 50%”.

Niezawodny partner
Jak podkreśla kierownictwo PSM, relacje łączące drukarnię z firmą Agfa bazują na zaangażowaniu i wzajemnym zaufaniu. To podejście najlepiej ilustruje fakt, że ploter Jeti Tauro jest czwartym rozwiązaniem tej marki, jakie pojawiło się tu w ciągu zaledwie czterech lat. Wcześniej – sukcesywnie – meksykańska drukarnia wdrażała maszyny: hybrydową Anapurna H2500i LED i dwie płaskie Jeti Mira MG2732 LED. Armando Becerra jest przekonany, że nowo zakupiony Jeti Tauro H3300 LED będzie znaczącym wsparciem dla PSM w pokonywaniu kolejnych wyzwań i w dalszej ekspansji rynkowej.
Marcos Córdova wskazuje na jeszcze jeden aspekt niezwykle owocnej współpracy z firmą Agfa – serwis: „Jest to bardzo ważne, by mieć stałe wsparcie techniczne, zwłaszcza w przypadku tak rozbudowanego parku sprzętowego. Agfa dała nam poczucie pewności, że uzyskamy kompleksową opiekę serwisową z jej strony w cyklu całodobowym i stały dostęp do profesjonalnego serwisu”.  

 

 

------------ koniec informacji -----------

 

Dodatkowe informacje na temat produktów firmy Agfa:
Agfa NV (Spółka Akcyjna) Oddział w Polsce
ul. Jutrzenki 137A, 02-231 Warszawa
Tel. 0-22 3 111 900
http://www.agfa-polska.pl

Poligraficzna Agencja Informacyjna
Slawek.Sokolowski@pai.info.pl, + 48 694 473 651
Magda.Dudanowicz@pai.info.pl, + 48 694 473 650
http://www.pai.info.pl
Copyright ©2004-2024 by Printnet s.c. :: Made by WebFabrika