English version
Witamy w niedzielę, 21.04.2024 o
PAI - Poligraficzna Agencja Informacyjna 
 

Agfa zaprezentuje na targach Fespa 2023 nowe rozwiązania w obszarze atramentów inkjetowych
 
Warszawa, 22.05.2023
Agfa – dostawca kompleksowych rozwiązań do druku inkjetowego - poinformowała o opracowaniu nowych atramentów inkjetowych, dedykowanych ploterom z jej oferty – Onset i Avinci. Jak podkreśla firma, zapewniają one wysoką jakość i wydajność, minimalizując jednocześnie ich zużycie. Oficjalna premiera nowych produktów odbędzie się podczas nadchodzących targów Fespa 2023 w Monachium (23-26 maja). Z pełnymi informacjami na ich temat można zapoznać się, odwiedzając stoisko firmy (nr D15 w pawilonie B2). Z myślą o klientach z Polski, przez cały okres targów będzie na nim obecna Adriana Piotrowska – Sales Manager Inkjet w polskim oddziale.

Nowe atramenty do maszyn Onset uzyskały niedawno proekologiczny certyfikat GREENGUARD Gold.

ysokowydajne urządzenia inkjetowe z serii Onset oferują zaawansowany poziom automatyzacji, w tym robotykę.

Atramenty Avinci 110 posiadają prestiżowy certyfikat OEKO-TEX ECO Passport.

Agfa podkreśla, że w ciągu minionych dziesięcioleci stała się jednym z czołowych w skali świata dostawców wysokiej jakości, zrównoważonych atramentów inkjetowych. Firma recepturuje, udoskonala i produkuje własne atramenty w należącym do niej zakładzie wytwórczym znajdującym się w Mortsel k. Antwerpii (Belgia). W ostatnim czasie został on rozbudowany od dodatkową linię produkcyjną – to efekt rosnącego popytu rynkowego na atramenty tej marki.

Jedną z „gorących” nowości technologicznych w ofercie firmy jest atrament Onset 560, stworzony zaledwie w ciągu sześciu miesięcy z myślą o maszynach serii Onset (przejętej przez Agfę przed rokiem wraz z marką Inca Digital Printers). Te wysokowydajne urządzenia inkjetowe oferują zaawansowany poziom automatyzacji, w tym robotykę, umożliwiając realizację różnych prac z obszaru Sign & Display oraz aplikacji opakowaniowych z prędkością do 1450 m2/h. Jak podkreśla firma, seria atramentów Onset 560 oferuje szeroki gamut kolorystyczny i wysoką jakość druku połączone z niskim ich zużyciem, co zapewnia dwucyfrowe (co najmniej 20%) oszczędności w porównaniu z alternatywnymi rozwiązaniami. Te parametry udało się uzyskać dzięki opatentowanej technologii Thin Ink Layer, w której znajduje zastosowanie unikalna metoda dyspersji pigmentów, zapewniająca wysoką wyrazistość kolorystyczną. Atramenty te uzyskały w ostatnim czasie prestiżowy, proekologiczny certyfikat GREENGUARD Gold. Jest on przyznawany rozwiązaniom spełniającym najbardziej rygorystyczne standardy w kontekście emisji środków chemicznych do atmosfery i pomagającym zredukować poziom zanieczyszczenia powietrza w pomieszczeniach zamkniętych takich jak szkoły czy ośrodki zdrowia.

Kolejna istotna nowość firmy Agfa w obszarze materiałów eksploatacyjnych to nowe atramenty Avinci 110, dedykowane ploterom sublimacyjnym Avinci CX3200, przeznaczonym do zadrukowywania tekstyliów. Posiadają one certyfikat OEKO-TEX ECO Passport odnoszący się do chemikaliów, barwników i innych materiałów eksploatacyjnych, znajdujących zastosowanie w branży tekstylnej i skórzanej. Potwierdza on, że nowe atramenty Agfa Avinci 110 są wolne od jakichkolwiek niebezpiecznych składników i można je stosować w proekologicznej produkcji tekstylnej, bezpiecznej zarówno dla ludzi jak i środowiska naturalnego.

Podczas gdy zestaw Onset 560 oznacza rozszerzenie oferty Agfa w obszarze produkcji z zastosowaniem atramentów UV, seria Avinci 110 wzbogaca jej portfolio materiałów eksploatacyjnych do technologii inkjetowego druku wodnego. Producent podkreśla, że w obu przypadkach atramenty zostały dopasowane do konkretnych maszyn drukujących i realizowanych w nich aplikacji, co ma zapewnić wysoką stabilność i jakość.

Eksperci z obszaru drukowania w różnych obszarach rynkowych
Agfa pozycjonuje się jako wszechstronny ekspert w dziedzinie atramentów inkjetowych. Firma nie tylko opracowuje i wytwarza atramenty inkjetowe i inne materiały eksploatacyjne do druku UV LED, dedykowane poszczególnym maszynom wielkoformatowym z jej oferty, ale też – we współpracy z czołowymi graczami z innych branż – atramenty wodne i utrwalane UV, przeznaczone do specjalistycznych zastosowań, m.in. produkcji laminatów podłogowych czy elementów mebli.
„Poprzez systematyczne wprowadzanie na rynek nowych rozwiązań w obszarze druku potwierdzamy nasze zaangażowanie i wiedzę w kontekście opracowywania, rozwijania i wytwarzania wysokiej jakości atramentów inkjetowych. Zapewniają one wyjątkową trwałość zadrukowanych nimi produktów, ich stabilność przy realizacji kolejnych partii, niezawodność aplikowania atramentu i wyrazistość nanoszonych kolorów – mówi Marc Graindourze, Business Manager Industrial Inks firmie Agfa. – Jesteśmy to w stanie osiągnąć dzięki zorientowanemu na finalne aplikacje działowi badawczo-rozwojowemu, jak też rygorystycznym testom i kontroli jakościowej stosowanym w procesie produkcji danego atramentu. Nasze zaangażowanie w kwestie R&D, w połączeniu z zapewnianą przez rozwiązania Agfa wyjątkową jakością, stabilnością i proekologicznością reprodukcji pozwoliły nam zdobyć zaufanie licznych drukarń i końcowych użytkowników z całego świata”.

 

 

------------ koniec informacji -----------

 

Dodatkowe informacje na temat produktów firmy Agfa:
Agfa NV (Spółka Akcyjna) Oddział w Polsce
ul. Jutrzenki 137A, 02-231 Warszawa
Tel. 0-22 3 111 900
http://www.agfa-polska.pl

Poligraficzna Agencja Informacyjna
Slawek.Sokolowski@pai.info.pl, + 48 694 473 651
Magda.Dudanowicz@pai.info.pl, + 48 694 473 650
http://www.pai.info.pl
Copyright ©2004-2024 by Printnet s.c. :: Made by WebFabrika