English version
Witamy we wtorek, 18.06.2024 o
PAI - Poligraficzna Agencja Informacyjna 
 

Mark Andy Print Products: stała rozbudowa portfolio produktowego
 
Warszawa, 24.05.2023
Mark Andy Print Products (MAPP) to stworzony przed dziesięcioma latami strategiczny odział Mark Andy oferujący – w zamyśle kierownictwa firmy – kompleksowe rozwiązania dla branży etykietowej, uwzględniające m.in. sprzęt, materiały eksploatacyjne, a także usługi serwisowe i konsultingowe. Jak podkreśla północnoamerykański producent, MAPP jest obecnie najszybciej rozwijającą się jego częścią, której portfolio jest sukcesywnie rozbudowywane. Jego działaniami kierują: Dave Telken – na obszarze USA i Andy Clarke – w Wielkiej Brytanii.

Podpis do zdjęcia: 15-osobowa załoga amerykańskiego oddziału MAPP co miesiąc dostarcza ponad 5 tys. paczek do klientów firmy.

Celem powołanego do życia w 2013 roku oddziału było stworzenie jednego miejsca, w którym drukarnie i przetwórcy etykiet będą mogli zaopatrywać się w kompleksowe rozwiązania technologiczne – zarówno sprzęt jak i materiały eksploatacyjne. Na przestrzeni minionej dekady oferta MAPP znacząco się powiększyła, a jego działania w skali globalnej nabrały rozmachu. W 2021 roku przeniósł się on do nowo wybudowanego magazynu, zlokalizowanego znacznie bliżej centrali Mark Andy, co miało dodatkowo wzmocnić synergię działań i usprawnić logistykę. Oferta MAPP – w zależności od regionu świata – uwzględnia rozwiązania różnych marek, obejmujące cały proces wytwarzania i wykańczania etykiety: systemy prepress, maszyny drukujące, jak też pełne portfolio części i materiałów eksploatacyjnych, w tym rakle, taśmy i chemikalia (włączając w to roztwory nawilżające i środki do systemów chłodzenia).

Dave Telken, kierujący działaniami MAPP w Ameryce Północnej, podkreśla nadrzędny cel przyświecający powołaniu oddziału do życia i rozwijaniu jego oferty: umożliwienie klientom jak najbardziej sprawnego i bezbolesnego pozyskiwania rozwiązań materiałowych i sprzętowych, niezbędnych w produkcji etykietowej. Wskazuje jednocześnie, że działania te wymagały znaczących inwestycji ze strony Mark Andy, by deklarowana dostępność spełniała oczekiwania klientów: „Nasza obecna siedziba znajduje się w Earth City (stan Missouri) – blisko centrali Mark Andy i dysponuje powierzchnią magazynową przekraczającą 6 tys. m2, co przekłada się na ponad 33 tys. produktów poligraficznych, zwyczajowo dostarczanych w czasie 24 godzin od zamówienia, a zdarza się, że tego samego dnia. Każdego miesiąca realizujemy wysyłkę ponad 5 tys. paczek, zatrudniamy 15 osób, a nasza działalność wciąż się zwiększa”.

Brytyjski oddział MAPP mieści się w Macclesfield i jest europejskim centrum dystrybucyjnym Mark Andy. Tu znajduje się magazyn części zamiennych do maszyn produkowanych przez firmę, jak też stale rozbudowywanego portfolio materiałów eksploatacyjnych do druku fleksograficznego, cyfrowego i offsetowego. Jak podkreśla Mark Andy, zgromadzenie całego ww. asortymentu pod jednym dachem pozwala klientom na korzystanie przy zamówieniach z jednego, zaufanego źródła.
Andy Clarke, kierujący działaniami MAPP w Wielkiej Brytanii, mówi: „Dysponujemy dedykowanym zakładem rozcinania folii, jak też stale dostępnymi w dużych ilościach taśmami marki tesa, co pozwala nam szybko reagować na każde zamówienie czy zapytanie. Możemy zaoferować naszym klientom taśmy montażowe tesa o wymaganej szerokości, co więcej – dzięki ekspresowej dostawie mogą one dotrzeć do klienta nawet następnego dnia od złożenia zamówienia. Mamy w tym kontekście bardzo pozytywny oddźwięk ze strony klientów: szczególnie cenią oni sobie prostotę procesu składania zamówień oraz niezawodną dostawę różnych produktów od jednego oferenta. Staramy się ułatwiać im życie i być idealnym partnerem biznesowym”.
 

 

------------ koniec informacji -----------

 

Dodatkowe informacje na temat firmy Mark Andy:
Lena Chmielewska-Bontron, Mark Andy Poland Sp. z o.o.
Ul. Szyszkowa 35/37, 02-285 Warszawa
Tel. +48 882 177 803
E-mail: lena.chmielewska@markandy.com
http://www.markandy.com

Poligraficzna Agencja Informacyjna
Magda.Dudanowicz@pai.info.pl, + 48 694 473 650
Slawek.Sokolowski@pai.info.pl, + 48 694 473 651
http://www.pai.info.pl
Copyright ©2004-2024 by Printnet s.c. :: Made by WebFabrika