English version
Witamy w środę, 22.05.2024 o
PAI - Poligraficzna Agencja Informacyjna 
 

Sun Chemical wśród partnerów 17. Akademii Zarządzania Barwą
 
Warszawa, 13.11.2023
Sun Chemical po raz kolejny będzie jednym z partnerów Akademii Zarządzania Barwą – konferencji organizowanej w dniach 21-22 listopada br. w Warszawie przez firmę Polski Drukarz (wydawcę magazynu branżowego Świat Druku). Podczas odbywającego się po raz osiemnasty wydarzenia Felice Sciscioli, Colour Project Leader w europejskim oddziale Sun Chemical wystąpi z referatem zatytułowanym „Cyfrowe zarządzanie kolorem przy użyciu platformy SunColorBox”. Z kolei praktyczne aspekty związane z użytkowaniem poszczególnych jej modułów przedstawią podczas towarzyszących konferencji warsztatów Magdalena Dziwiszek – Laboratory Manager i Maciej Pilczuk – Technical Manager w polskim oddziale firmy. Sun Chemical będzie miał też stoisko w ramach wystawy technologicznej stanowiącej integralną część wydarzenia.

„Po raz kolejny podczas wydarzeń organizowanych branżowych w Polsce chcemy przybliżyć uczestnikom nasze sztandarowe rozwiązanie w obszarze color managementu, jakim jest SunColorBox – mówi Tomasz Dobrowolski, Business Director Packaging Inks w polskim oddziale Sun Chemical. – Akademia Zarządzania Barwą, jako kluczowe wydarzenie skierowane do osób zainteresowanych tą tematyką i zaangażowanych w te procesy w swoich firmach, wydaje się być miejscem ku temu idealnym. Stąd decyzja o wsparciu po raz kolejny tej konferencji i aktywnym w niej uczestnictwie – zarówno w części prezentacyjnej, jak i warsztatowej”.

Projekt pod nazwą SunColorBox narodził się w 2014 roku. Jest to, jak podkreśla Sun Chemical,  unikalny na skalę światową zestaw narzędzi i usług, wspierający drukarzy i ich partnerów biznesowych – dostawców maszyn czy farb, projektantów graficznych oraz właścicieli marek – w całym procesie związanym z komunikacją kolorystyczną. Bazując na technologii „chmury”, ma umożliwić dokładną, cyfrową komunikację kolorystyczną w całym łańcuchu dostaw, a w konsekwencji – zapewnić stabilność barwną procesów dobierania i wdrażania barw. Wchodzące w skład pakietu aplikacje i usługi mają za zadanie wspierać drukarnie i przetwórców opakowań np. we właściwym odwzorowaniu kolorów specjalnych (firmowych). Jak podaje Sun Chemical, z narzędzia tego korzystają setki jej klientów z całego świata, m.in. drukarnie z Polski.

„Ujmując rzecz obrazowo jest to narzędzie umożliwiające digitalizację kolorów i korzystanie z powstałej w ten sposób cyfrowej bazy danych – kontynuuje Tomasz Dobrowolski. – Sprawdza się ono nie tylko w przypadku koncernów międzynarodowych i ich klientów działającym w wielu lokalizacjach, ale jest też przydatne dla wielu mniejszych firm, poszukujących skutecznego narzędzia do poprawy procesu komunikacji kolorystycznej z właścicielami marek. Zapewnia bowiem dostęp do jednego, cyfrowego wzorca barwnego, będącego punktem odniesienia dla różnych drukarń czy firm przetwórczych obsługujących ten sam brand. To szczególnie ważne dla zachowania zgodności specjalnych kolorów korporacyjnych, zwłaszcza w kontekście ich reprodukcji na różnych podłożach, realizowanej w kilku miejscach. Na tych aspektach SunColorBox w dużej mierze będzie się koncentrować nasza prezentacja oraz zajęcia warsztatowe. Zapraszamy zatem do uczestnictwa w kolejnej Akademii Zarządzania Barwą i do spotkania na niej z firmą Sun Chemical i z naszymi rozwiązaniami w zakresie color managementu”.

 

 

------------ koniec informacji -----------

 

Dodatkowe informacje na temat produktów firmy Sun Chemical:
Sun Chemical Sp. z o.o.
Ul. Okólna 46 A, 05-270 Marki k/Warszawy
Tel. 0-22 761 51 01
Fax 0-22 761 51 15
E-mail: info@sunchemical.com
http://www.sunchemical.com

Poligraficzna Agencja Informacyjna
Magda.Dudanowicz@pai.info.pl, + 48 694 473 650
Slawek.Sokolowski@pai.info.pl, + 48 694 473 651
http://www.pai.info.pl
Copyright ©2004-2024 by Printnet s.c. :: Made by WebFabrika