English version
Witamy w niedzielę, 25.02.2024 o
PAI - Poligraficzna Agencja Informacyjna 
 

Sun Chemical rozszerza swoją ofertę w zakresie farb do druku arkuszowego, uwzględniających bezpośredni kontakt z żywnością
 
Warszawa, 06.12.2023
Sun Chemical po raz kolejny rozszerzył swoją ofertę w obszarze rozwiązań do druku arkuszowego, skierowanego do bezpośredniego kontaktu z żywnością. Portfolio firmy zostało wzbogacone o innowacyjny, "zielony" odcień niebieskiego pigmentu. Jak podkreśla producent, pigmenty te umożliwią projektantom opakowań i właścicielom marek korzystanie z szerszego gamutu kolorystycznego, bez kompromisu i naruszenia zgodności z przepisami i normami bezpieczeństwa żywności.

Sun Chemical wprowadził do pakietu rozwiązań SunColorBox nową funkcjonalność dla oprogramowania GamutViewer. (fot.: Sun Chemical)

Z uwagi na rygorystyczne wymagania prawne w tym obszarze, Sun Chemical w szczególny sposób dokonuje selekcji pigmentów stosowanych przy produkcji farb do bezpośredniego kontaktu żywnością (DFC - Direct Food Contact). Jak podaje firma, brane są tu pod uwagę zarówno chemikalia stanowiące bazę dla pigmentów, jak też substancje, które mogą się znaleźć w składzie farby w sposób nieumyślny (tzw. NIAS - Non Intentionally Added Substances). Obecnie – zdaniem Sun Chemical – nie ma na rynku odpowiednich pigmentów zielonych, dedykowanych tego typu aplikacjom. Z kolei te dostępne komercyjnie zawierają pozostałości NIAS, które potencjalnie mogą przedostać się do żywności. Te czynniki, na co zwraca uwagę firma, znacząco ograniczają paletę kolorów dedykowanych zastosowaniom typu DFC. Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu rynkowemu w tym zakresie, Sun Chemical wprowadził do swojej oferty kolejną odmianę farby bazowej SunPak DirectFood Plus. Dzięki temu, seria ta pozwala na uzyskanie 1801 różnych dostępnych kolorów we wzorniku Digital Master Pantone z tolerancją odwzorowania Delta E <2 (dE2000).

W związku z powyższym Sun Chemical wprowadził też do pakietu rozwiązań SunColorBox nową funkcjonalność dla oprogramowania GamutViewer. Jest to dodatkowe narzędzie wspierające projektantów, właścicieli marek i drukarnie w kontekście zgodności pożądanego przez nich koloru z paletą barw dostępną w ramach serii SunPak DFP. To, jak podkreśla firma, oznacza mniejsze prawdopodobieństwo błędów, a tym samym – uniknięcie zbędnych dodruków czy generowania niepotrzebnych strat w całym łańcuchu dostaw.

Kolejnym praktycznym narzędziem, jakie znajduje się w ofercie pakietu SunColorBox, są fizyczne próbniki (tzw. SunDigiGuides), dostępne dla projektantów i właścicieli marek. Ilustrują one, które kolory referencyjne z wzornika Master Pantone są dostępne z akceptowalną tolerancją w przypadku zastosowania m.in. farb z serii SunPak DFP. Rozwiązanie to ma – jak podkreśla firma – umożliwić szybsze wprowadzenie na rynek nowych produktów, uwzględniających oczekiwane przez właścicieli marek wymagania kolorystyczne.

Patrice Aurenty, Global Business Leader, Sun Chemical Color Management, mówi: „Ta ekscytująca dla nas wszystkich premiera rynkowa potwierdza nieustanne zaangażowanie Sun Chemical w prace badawczo-rozwojowe. Jest nam niezmiernie miło nie tylko zaoferować jeszcze szerszy gamut kolorystyczny w kontekście pigmentów SunPak, ale też zapewnić, że projektanci opakowań i właściciele marek zrealizują swoje wizje i cele rynkowe – także dzięki oprogramowaniu GamutViewer i próbnikom SunDigiGuides. Jesteśmy przekonani, że nasze rozwiązania pozwolą wznieść opracowywane przez nich rozwiązania w obszarze opakowań typu DFC na jeszcze wyższy poziom”.

Z myślą o rosnącym popycie rynkowym na tego typu produkty (zwłaszcza kolory specjalne, korporacyjne), firma Sun Chemical zwiększyła powierzchnię produkcyjną swoich mieszalni do farb typu DFC, zlokalizowanych w Niemczech i Wielkiej Brytanii.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie https://www.sunchemical.com/insideoutside.

         

 

------------ koniec informacji -----------

 

Dodatkowe informacje na temat produktów firmy Sun Chemical:
Sun Chemical Sp. z o.o.
Ul. Okólna 46 A, 05-270 Marki k/Warszawy
Tel. 0-22 761 51 01
Fax 0-22 761 51 15
E-mail: info@sunchemical.com
http://www.sunchemical.com

Poligraficzna Agencja Informacyjna
Magda.Dudanowicz@pai.info.pl, + 48 694 473 650
Slawek.Sokolowski@pai.info.pl, + 48 694 473 651
http://www.pai.info.pl
Copyright ©2004-2024 by Printnet s.c. :: Made by WebFabrika