English version
Witamy w niedzielę, 21.04.2024 o
PAI - Poligraficzna Agencja Informacyjna 
 

Automatyzacja w roli głównej - sukcesy Duplo na targach RemaDays Warsaw 2024
 
Warszawa, 15.02.2024
Automatyzacja stała się motywem przewodnim prezentacji Duplo podczas targów RemaDays Warsaw 2024. Okazało się bowiem, że klienci poszukują obecnie tego typu rozwiązań. Z kolei firma Duplo ma w tej kwestii bardzo wiele do zaoferowania. Od lat dostarcza bowiem maszyny automatyzujące działy introligatorskie drukarń. Jej sprzęt wspiera również produkcję w firmach reklamowych, a także z innych branż, które wytwarzają wydruki na swoje potrzeby. Wszystko to zadecydowało o dużym sukcesie firmy podczas wspomnianego wydarzenia. Odbywało się ono w dniach od 30 stycznia do 2 lutego br. w centrum Ptak Expo w Nadarzynie k. Warszawy. Firma sprzedała tu system broszurujący 700 do jednej z poznańskich drukarni, również multifiniszer Docucutter DC-618 znalazł tu swoich nabywców. Rozpoczęła też wiele rozmów handlowych. Goście doceniali przede wszystkim wysoki stopień automatyzacji produkcji, jaką oferowały urządzenia Duplo. Również ich wydajność i wysoką jakość oraz przyśpieszenia realizacji zleceń. To obecnie, jak się okazuje, jedna z najważniejszych wartości, oferowanych urządzeń do produkcji poligraficznej.

Stoisko Duplo cieszyło się ogromnym zainteresowaniem gości przez wszystkie dni targowe

Nowy system broszurujący 700 – sprzedany!
Jedną z maszyn, jakie zaprezentowała firma Duplo po raz pierwszy na rynku polskim był system broszurujący 700. Znalazł on od razu swojego nabywcę na targach RemaDays Warsaw i już wkrótce rozpocznie pracę w poznańskiej firmie Poligrafia Fabisiak. To kolejne już urządzenie Duplo w parku maszynowym tego prężnie działającego przedsiębiorstwa.
Duplo 700 to szybki system broszurujący, zapewniający szerszy zakres zastosowań – od katalogów, poprzez kalendarze do licznych, innych produktów. Wykańcza do 5200 broszur na godzinę, ale co najważniejsze można na nim produkować grube katalogi (do 240 stron) z płaskim grzbietem. To sprawia, że pakowanie staje się bardziej wydajne, a to przynosi oszczędności. „Gruby i jednocześnie płaski katalog, kalendarz czy mała książka – mówi Gabriela Swat-Osiekowicz – robiły na naszych gościach naprawdę duże wrażenie, bo dzięki temu tego rodzaju produkty mogą wyróżnić się spośród innych. Co za tym idzie – mogą w większym stopniu zainteresować klientów końcowych”.

Kolejna nowość - falcerka online do urządzenia Docucutter DC-618  

Firma zaprezentowała w Nadarzynie po raz pierwszy w Polsce jeszcze jedno urządzenie. Była nim falcerka online do urządzeń Docucutter DC-618 i DC-648. Również to urządzenie zainteresowało gości targowych firmy ze względu na wielofunkcyjność, jaką oferuje. Przeznaczona do obsługi wydruków cyfrowych, krótkich serii i zmieniających się nakładów, oferuje funkcjonalność wielu urządzeń w jednym. Oferuje bowiem opcje perforacji i bigowania wzdłużnego. Zapewnia wydajną produkcję wizytówek, zaproszeń, winiet, ulotek, zawieszek, pocztówek, folderów, kuponów i innych akcydensów oraz możliwość realizacji tych produktów w znacznie krótszym czasie. „Falcerka ta połączona ze wspomnianymi multifinisherami Duplo – podkreśla Gabriela Swat-Osiekowicz - znacząco poszerza możliwości wykańczania, skracając czas potrzebny na wykonanie usługi, a także eliminując potrzebę posiadania dodatkowych urządzeń, co może stanowić oszczędności dla użytkowników. Goście obserwujący nasze pokazy bardzo doceniali te wartości”.

Docucutter DC-618 – znany i sprawdzony model

Również Docucutter DC-618, jaki zaprezentowała firma Duplo podczas targów RemaDays Warsaw, znalazł swoich nabywców po targach. To znane i sprawdzone już przez klientów rozwiązanie cieszyło się dużym zainteresowaniem podczas wydarzenia.

Automatyzacja! – znane i cenione modele Duplo

Firma zaprezentowała jeszcze kilka maszyn o dużym stopniu automatyzacji. Wśród nich był stół tnący w formacie B2 Duplo PFi - do produkcji personalizowanych opakowań, etykiet, różnego rodzaju kart, naklejek, puzzli, materiałów POS o nietypowych kształtach. Firma pokazała także bigówko-falcerkę Touchline CF-375, przeznaczoną do produkcji folderów, składanych ulotek, pocztówek, zaproszeń, okładek, teczek, plecków do kalendarzy i innych podobnych produktów. Na stoisku goście mogli zobaczyć także automatyczną bigówkę - model DC-446, przeznaczony do obsługi wydruków cyfrowych i zmiennych nakładów - a także falcerkę DF-1300 L, przeznaczoną do papierów offsetowych i kredowych.

Warto dodać, że urządzenia Duplo były prezentowane także na stoiskach jej firm partnerskich (Amagraf i Canon), gdzie można było obserwować  pełne procesy  automatyzacji produkcji - od impozycji, poprzez druk aż po finishing.

Inspirujące spotkania

„Warto podkreślić, że nie mniejszym zainteresowaniem naszych gości niż same maszyny cieszyły się aplikacje, jakie prezentowaliśmy – mówi Gabriela Swat-Osiekowicz. – Okazało się, że były dla nas one początkiem wielu inspirujących spotkań i rozmów, które rozpoczęły obiecujące rozmowy handlowe. Dziękujemy wszystkim za wizytę na stoisku Duplo i przekazane nam ciekawe spostrzeżenia na temat potrzeb rynku i ich własnych. Są one dla nas najcenniejsze podczas tego rodzaju wydarzeń. Jesteśmy przekonani, że możliwości naszej oferty stały się dla wielu gości inspiracją do zmian – a my pozostajemy do Państwa dyspozycji”.

 

------------ koniec informacji -----------

 

Duplo spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Polska sp.k.
ul. Wał Miedzeszyński 131B, 04-987 Warszawa
M: +48 500 059 407
T: +48 (22) 845 70 23
E-mail: info@duplopolska.pl

Poligraficzna Agencja Informacyjna
Magda.Dudanowicz@pai.info.pl, + 48 694 473 650
Slawek.Sokolowski@pai.info.pl, + 48 694 473 651
http://www.pai.info.pl
Copyright ©2004-2024 by Printnet s.c. :: Made by WebFabrika