English version
Witamy w środę, 22.05.2024 o
PAI - Poligraficzna Agencja Informacyjna 
 

Sun Chemical na targach Fespa 2024: kompleksowa prezentacja rozwiązań do druku wielkoformatowego
 
Warszawa, 02.04.2024
Sun Chemical, tradycyjnie już, znalazł się wśród wystawców targów Fespa, w tym roku odbywających się w Amsterdamie. Firma promowała tu swoje wszechstronne, stale rozbudowywane portfolio rozwiązań skierowanych na rynek druku wielkoformatowego, w dużej mierze zdominowane przez materiały do druku cyfrowego. Sun Chemical zaprezentował m.in. pełną ofertę z rodziny Streamline, uwzględniającą druk w wielkoformatowy i superwielkoformatowy w technice solwentowej, wodnej oraz UV; atramenty dedykowane zadrukowywaniu tekstyliów, w tym nowy Xennia Jade oraz technologię odgazowywania atramentów – Separel. Jak podkreśla obecny na targach Krzysztof Ostrowski, odpowiedzialny w polskim oddziale Sun Chemical za rynek druku cyfrowego, Fespa stała się jednak przede wszystkim miejscem spotkań z klientami firmy (głównie z Europy) oraz partnerami biznesowymi.

„Tegoroczna edycja targów Fespa odbywała się nieco w cieniu najważniejszego wydarzenia branżowego, jakie zbliża się wielkimi krokami tj. wystawy drupa, co odbiło się na frekwencji zarówno wśród wystawców, jak i zwiedzających – mówi Krzysztof Ostrowski. – Mimo to z naszego punktu widzenia była to znakomita okazja do licznych spotkań, niekiedy w bardzo ciekawych, międzynarodowych konfiguracjach, uwzględniających np. przedstawicieli Sun Chemical z różnych kontynentów i klienta z Polski, wspólnie dyskutujących na temat danego projektu czy rozwiązania. To największa wartość tego typu wydarzeń dla nas jako producenta i dostawcy materiałów eksploatacyjnych. Oczywiście nie zabrakło też premier w naszej ofercie, uwzględniającej wszystkie segmenty druku wielko- i superwielkoformatowego”.

Streamline – sprawdzone i nowe rozwiązania
Jak podkreśla Krzysztof Ostrowski, niesłabnącą popularnością cieszy się rodzina atramentów Streamline, recepturowanych i tworzonych przez Sun Chemical nie tylko z myślą o konkretnych technikach drukowania, ale wręcz – seriach urządzeń czy modelach głowic. „Nasza lokalna premiera serii ATR ER miała miejsce podczas targów RemaDays Warsaw na stoisku naszego partnera – firmy Atler. Fespa była więc miejscem ich prezentacji w skali globalnej. Jest to seria atramentów do nowych ploterów Roland, z których jeden również miał wówczas swoją premierę”. Z myślą o technice inkjet Sun Chemical posiada trzy serie atramentów Streamline: do druku UV oraz solwentowych do maszyn superwielkoformatowych oraz do urządzeń wielkoformatowych. „Te pierwsze zdobywają coraz większą popularność z uwagi na rosnące udziały rynkowe techniki inkjet UV i nasze partnerstwa z wieloma producentami urządzeń na niej bazujących – mówi Krzysztof Ostrowski. – Segment wide format reprezentowany jest przez atramenty do druku eko- (z certyfikatem GREENGUARD Gold ) i midsolwentowego takie jak wspomniane wcześniej ATR ER do nowych maszyn Roland. Trzecia grupa to rozwiązania do maszyn superwielkoformatowych, np. niedawno wprowadzony Streamline SGR do maszyn z głowicami Ricoh Gen 5, który również lokalnie promowaliśmy na RemaDays Warsaw”. Krzysztof Ostrowski wskazuje też na rosnącą popularność atramentów wodnych: „To efekt m.in. coraz bardziej restrykcyjnych przepisów środowiskowych – mówi. – Jako firma przywiązująca do kwestii „eko” bardzo dużą wagę wychodzimy tym trendom naprzeciw, wprowadzając kolejne, opatentowane farby wodne z serii Streamline przeznaczone do zadrukowywania podłoży papierowych, produkcji plakatów, dekorów i tapet ściennych. Są one kompatybilne z głowicami Kyocera i Ricoh Gen 5, zapewniając znaczące oszczędności w zużyciu materiałów eksploatacyjnych, szybsze schnięcie, gwarantując jednocześnie lepsze wykończenie zadrukowanej powierzchni, wysoką żywotność reprodukowanych barw oraz redukcję zużycia energii”.

Druk na tekstyliach – moda i codzienne potrzeby
„Rozwiązania wykorzystujące materiały tekstylne, z myślą o różnych branżach (Sign & Display, odzieży sportowej, modowej czy po prostu do użytku domowego) z roku na rok są coraz bardziej widoczne na targach Fespa – mówi Krzysztof Ostrowski. – Nasza oferta w tym obszarze również jest stale rozbudowywana. W tym roku podczas Fespy mieliśmy okazję pokazać naszą absolutną nowość – serię atramentów Xennia Jade o druku typu DTF (direct-to-film). W jej skład wchodzą farby CMYK i dodatkowa biała oraz niezbędny do ich aplikowania bazujący na żywicy proszek. Zestaw ten zapewnia wysoką jakość druku i niezawodność całego procesu drukowania”. Na stoisku nie zabrakło też farb sublimacyjnych do druku transferowego, m.in. ElvaJet Opal SB do głowic Epson oraz hybrydowej ElvaJet Topaz SC do głowic Kyocera. „Ta druga – podkreśla Krzysztof Ostrowski – zapewnia tak samo dobre rezultaty zarówno przy aplikacji bezpośrednio na tkaninę, jak i przy zastosowaniu papierów transferowych”. Ofertę targową Sun Chemical w zakresie farb sublimacyjnych uzupełniała seria ElvaJet SR 342, przeznaczona do głowic wymagających farb o wyższej lepkości. Na stoisku Sun Chemical nie zabrakło też farb pigmentowych, reaktywnych i kwasowych, recepturowanych z myślą o osiągnięciu jak najlepszych efektów w druku i finalnych aplikacjach.


Zastosowania specjalne, SunJet, sitodruk, tampondruk
Na stoisku Sun Chemical swoje miejsce znalazły także pozostałe działy firmy oferujące rozwiązania do druku wielkoformatowego. Dział Advanced Materials promował technologię SEPAREL, umożliwiającą – dzięki zastosowaniu membran wykonanych z włókien kanalikowych – usuwanie rozpuszczonych gazów, powstałych podczas aplikacji atramentów w procesie druku inkjetowego. Jak podaje producent, zapewnia ona bezproblemowe drukowanie, obniżenie ilości odpadów (zarówno w kontekście podłoży, surowców jak i samych atramentów), ponadto skraca czas niezbędny na czyszczenie maszyny oraz pozwala na uzyskanie niższych kosztów związanych z tym etapem. Rozwiązanie to dedykowane jest różnego rodzaju aplikacjom, uwzględniającym drukowanie atramentami wodnymi, solwentowymi oraz UV.
SunJet – globalny brand Sun Chemical i DIC Corporation, dedykowany technologii inkjetowej, zaprezentował swoje najnowsze osiągnięcia w obszarze rozwiązań do druku inkjetowego, również tych zrealizowanych wspólnie z partnerami OEM, integratorami systemowymi oraz producentami głowic drukujących. Oferta SunJet obejmuje różne sektory rynku i finalne aplikacje, m.in. z obszaru komunikacji graficznej, dekorowania, tekstyliów, zastosowań przemysłowych oraz opakowań.
Na stoisku znalazły się też liczne rozwiązania Sun Chemical do sitodruku konwencjonalnego i UV, jak też farby tampondrukowe, dedykowane zastosowaniom zarówno przemysłowym jak i graficznym w wielu branżach: motoryzacyjnej, lotniczej, elektroniki drukowanej, opakowań i displejów, z uwzględnieniem różnych podłoży: od papieru na tworzywach sztucznych i szkle skończywszy.

„Dziękujemy wszystkim, którzy dotarli do Amsterdamu i odwiedzili nasze stoisko. Mamy nadzieję, że każdy z naszych gości znalazł tu coś dla siebie. Wszystkich zainteresowanych ofertą Sun Chemical dla druku wielkoformatowego zapraszamy do kontaktu z polskim oddziałem i z naszymi autoryzowanymi dystrybutorami, działającymi na obszarze całego kraju” – podsumowuje Krzysztof Ostrowski.

 

 

------------ koniec informacji -----------

 

Dodatkowe informacje na temat produktów firmy Sun Chemical:
Sun Chemical Sp. z o.o.
Ul. Okólna 46 A, 05-270 Marki k/Warszawy
Tel. 0-22 761 51 01
Fax 0-22 761 51 15
E-mail: info@sunchemical.com
http://www.sunchemical.com

Poligraficzna Agencja Informacyjna
Magda.Dudanowicz@pai.info.pl, + 48 694 473 650
Slawek.Sokolowski@pai.info.pl, + 48 694 473 651
http://www.pai.info.pl
Copyright ©2004-2024 by Printnet s.c. :: Made by WebFabrika