English version
Witamy w środę, 22.05.2024 o
PAI - Poligraficzna Agencja Informacyjna 
 

Agfa na targach Fespa 2024: trzy światowe premiery, rebranding portfolio maszyn inkjetowych i setki gości z całego świata
 
Warszawa, 02.04.2024
Targi Fespa 2024, odbywające się w dniach 19-22 marca br. w Amsterdamie, stały się dla firmy Agfa okazją do zaprezentowania trzech zupełnie nowych maszyn w jej ofercie. Tym samym portfolio rozwiązań belgijskiego producenta, bazujących na technice inkjetowej, zostało znacząco rozszerzone. Firma ogłosiła też rebranding maszyn, oferowanych i promowanych na targach pod wspólnym mottem „Powerful by Nature”. Do Amsterdamu licznie przybyli również klienci z Polski, z myślą o których na stoisku obecne były Adriana Piotrowska – Sales Manager Inkjet Poland i Urszula Gałuszka-Marzecka – Key Account Manager.

Adriana Piotrowska - Sales Manager Inkjet Poland w firmie Agfa.

Agfa zaprezentowała na swoim stoisku pięć maszyn inkejtowych, w tym trzy światowe premiery.

Ploter Jeti Bronco H3300 S był jednym z trzech premierowych rozwiązań firmy Agfa na targach Fespa 2024.

Na stoisku nie mogło zabraknąć flagowego rozwiązania hybrydowego z oferty firmy Agfa - maszyny Jeti Tauro H3300 UHS.

Stoisko firmy Agfa odwiedziły setki gości z całego świata, w tym z Polski.

„Bestia na każdą okazję”
„Jesteśmy niezwykle podekscytowani możliwością zaprezentowania naszego portfolio rozwiązań inkjetowych, w ślad za jego rozbudową i transformacją. Tym bardziej, że uwzględnia ono z jednej strony sprawdzone już na rynku druku wielkoformatowego maszyny, jak też trzy zupełnie nowe „bestie”, jak je nazywamy w naszym wewnętrznym żargonie – mówi Arnaud Calleja, Vice-President Digital Printing Solutions w firmie Agfa. – Motto naszej tegorocznej prezentacji targowej  „Silni z natury” ma odzwierciedlać jakość i wydajność każdej z maszyn, jak też ich design. Niezależnie bowiem od środowiska produkcyjnego danej firmy, rynku docelowego czy realizowanych aplikacji, niezależnie od tego czy klient poszukuje najwyższej wydajności, jakości czy wszechstronności – w naszej ofercie znajdzie maszynę, która wyjdzie naprzeciw jego oczekiwaniom i pozwoli osiągać założone cele biznesowe”.

Światowa premiera: Jeti Condor RTR5200 HS
Jeti Condor RTR5200 HS to jedna z trzech maszyn z oferty firmy Agfa, które miały swój światowy debiut na targach Fespa 2024. Jest to maszyna inkjetowa pracująca w trybie roll-to-roll, oferująca imponującą – jak podkreśla Agfa – szerokość druku sięgającą 5,2 m przy prędkości dochodzącej do 672 m2/h i najwyższej jakości reprodukcji. Urządzenie obsługuje szeroką gamę podłoży giętkich, zadrukowując je nawet na trzech rolach jednocześnie. Z myślą o wzbogaceniu finalnych wydruków możliwa jest jego rozbudowa o dodatkowe kolory typu light, jak też lakierowanie i aplikowanie bieli. Producent wskazuje również na jego możliwości w zakresie obsługi mediów, uwzględniające m.in. duże, ciężkie zwoje z materiałem. Inne zalety Jeti Condor, które podkreśla Agfa, to szereg opcji zapewniających użytkownikom oszczędności w kontekście finansów, pracy i powierzchni niezbędnej do posadowienia maszyny. Ich zadaniem jest zautomatyzowanie procesu produkcji, zarówno w obszarze zadrukowywania jak i wykańczania.

Światowa premiera: Jeti Bronco H3300 S
Drugą premierą targową firmy Agfa był hybrydowy ploter Jeti Bronco H3300 S. Bazuje on na sprawdzonych rozwiązaniach sprzętowych i software’owych, znanych z serii Tauro i jest pozycjonowany przez producenta jako kolejna w jego ofercie maszyna do wysokowydajnych, wymagających i wysokonakładowych zleceń. Oferuje szerokość zadruku 3,3 m i bazuje na technice inkjet UV LED. Skierowana jest na rynek aplikacji Sign & Display, oferując druk w sześciu kolorach z dodatkową bielą oraz opcjonalnym primerem. O wysoką wydajność procesu dba tu system stałego podawania brytów, a niezależne od siebie drukowanie w trybie dual-roll pozwala na jednoczesną obsługę zwojów o różnej szerokości bądź zawierających inny rodzaj materiału.
Początkowo model Bronco będzie dostępny w wersji z dwoma rzędami głowic. Jednak, jak podaje Agfa, możliwy będzie jego upgrade do wersji 4-rzędowej, co ma znacząco zwiększyć wydajność pracy i zwrot z inwestycji w to rozwiązanie.

Światowa premiera: Anapurna Ciervo H3200
Od chwili wprowadzenia na rynek pierwszej maszyny z serii Anapurna, co miało miejsce ponad 20 lat temu, rodzina tych urządzeń stale ewoluuje. Targi Fespa 2024 przyniosły premierę nowego hybrydowego modelu – Anapurna Ciervo H3200 o szerokości 3,2 m. Producent podkreśla elastyczność i wszechstronność tego rozwiązania, skierowanego do drukarń wykonujących różne rodzaje prac. W porównaniu z wcześniejszą wersją, Ciervo oferuje – jak podaje Agfa – znacznie wyższą jakość i wydajność, która wynika z szybszego niemal o 70% druku w trybie produkcyjnym. System ciągłego podawania mediów umożliwia wydajną produkcję z udziałem podłoży sztywnych – jednocześnie można załadować tu nawet cztery bryty.

Onset Grizzly X3 HS
Rebranding urządzeń inkjetowych objął nie tylko nowe modele, ale też rozwiązania znane już z oferty firmy Agfa. Jednym z nich, również zaprezentowanym na stoisku, była wysokowydajna płaska maszyna inkjetowa – Onser Grizzly X3 HS, łącząca – jak podkreśla producent – wielozadaniową pracę z najwyższą jakością reprodukcji. Urządzenie pracuje z prędkością maksymalną 1450 m2/h, oferuje szybkie narządzanie i przezbrojenie, a także szereg opcji automatyzujących pracę. Należą do nich roboty podające i odbierające bryty, które mają zapewnić – zwłaszcza firmom specjalizującym się w produkcji wysokonakładowej – wydajną obsługę zleceń z rynku grafiki reklamowej czy opakowań.
Grizzly wykorzystuje atramenty inkjetowe z certyfikatem GREENGUARD Gold, charakteryzujące się – jak podaje Agfa – wysoką jakością, szerokim gamutem kolorystycznym i niskim poziomem zużycia. Ten ostatni zapewnia opatentowana przez firmę technologia Thin Ink Layer. Firma podkreśla też udoskonalony tryb druku białego, dzięki któremu atrament jest tu aplikowany o 40% szybciej niż w maszynach bazujących na materiałach eksploatacyjnych innych producentów.

Jeti Tauro H3300 UHS
Kolejna znana z wielu wdrożeń rynkowych „gwiazda” stoiska targowego firmy Agfa to najszybszy w jej ofercie hybrydowy model wielkoformatowy – Jeti Tauro H3300 UHS. Belgijski producent wskazuje na podkreślaną przez wielu użytkowników niezawodność tego rozwiązania, pozwalającą na pracę maszyny w trybie 24/7. Jeti Tauro H3300 UHS obsługuje podłoża o szerokości maksymalnej 3,3 m, zadrukowując je z wysoką jakością i prędkością do 905 m2/h. Maszyna, podobnie jak wiele innych modeli z portfolio firmy Agfa, oferuje szereg opcji automatyzujących pracę, a w efekcie – podnoszących wydajność produkcji.
W trybie jednoprzebiegowym urządzenie zadrukowuje różnorodne podłoża m.in. tekturę falistą, także z opcją dodatkowego lakieru. Tym samym, jak podkreśla Agfa, jest idealnym rozwiązaniem zarówno dla drukarń opakowaniowych jak też firm specjalizujących się w produkcji reklamowej.

System workflow Asanti
Wszystkie ww. maszyny są sterowane stworzonym i stale udoskonalanym przez firmę Agfa systemem workflow – Asanti, dedykowanym cyfrowej produkcji wielkoformatowej. Jest to – jak podkreśla producent – unikalny ośrodek produkcyjny, automatyzujący cały proces produkcji poligraficznej, umożliwiający wygenerowanie oszczędności czasowych i finansowych. Bazujący na przeglądarce internetowej moduł Production Dashboard oferuje bieżący wgląd w czas produkcji, poziom zużycia mediów i atramentu, jak też „spina” Asanti z systemami ERP/MIS, optymalizując procesy kalkulacji wstępnej i finalnej. Asanti posiada certyfikację Idealliance G7 System Certification, potwierdzającą stabilność reprodukcji przetwarzanych kolorów, niezależnie od procesu drukowania i wykorzystywanych podłoży.
Z bogatej oferty software’owej firmy Agfa, uzupełniającej system Asanti, firma promowała na targach również sklep internetowy StoreFront oraz PrintTune – narzędzie do standaryzacji i monitoringu procesu produkcyjnego.

Próbki z „Bestii”
Na stoisku firmy Agfa dostępne były, oglądane z zainteresowaniem przez wielu zwiedzających, próbki wydruków ze wszystkich jej maszyn, również pięciu demonstrowanych podczas targowych pokazów. Wśród nich szczególną uwagę zwracały przyciągające wzrok displeje dodatkowo uszlachetnione lakierem, tapety ścienne, samoprzylepne podłoża wolne od PVC, kolorowe zawieszki na drzwi i ubrania, wielkoformatowe mapy świata, jak też 100-metrowe zwoje z papierem syntetycznym Agfa Synaps.

Specjalistyczna wiedza w zasięgu ręki
Zwiedzający stoisko firmy Agfa mogli też liczyć na spotkania z obecnymi na nim ekspertami belgijskiego producenta. Podczas licznych rozmów nie zabrakło dyskusji na temat zastosowań technologii druku inkjetowego UV i wodnego w kontekście różnych aplikacji przemysłowych. Klienci pytali też o specjalistyczne rozwiązania z oferty Agfa, dedykowane konkretnym rynkom: InterioJet – do laminatów podłogowych, Alussa – dekoracji na bazie skóry czy wysokowydajnej maszyny wodnej SpeedSet Orca 1060 - do produkcji opakowań, która miała swoją premierę rynkową w ubiegłym roku.

Adriana Piotrowska podsumowuje: „Nasza obecność podczas targów Fespa była w wielu aspektach spektakularna, co podkreślali odwiedzający nas klienci, także z Polski. Trzy premiery rynkowe, pięć demonstrowanych „na żywo” maszyn, ich rebranding i różnorodność zastosowań, jakie są możliwe przy wykorzystaniu każdego z urządzeń – wszystko to wywarło ogromne wrażenie na naszych gościach. Podkreśliliśmy tym samym naszą wiodącą pozycję na rynku druku wielkoformatowego i wszechstronność rozwiązań, skierowanych do firm reprezentujących różne segmenty przemysłu poligraficznego, w tym Sign & Display i w coraz większym stopniu – opakowaniowego. Tym, którzy odwiedzili nas w Amsterdamie, bardzo dziękujemy. Wszystkich zainteresowanych naszą stale rozbudowywaną ofertą zapraszamy do kontaktu z polskim oddziałem firmy Agfa”.

 

 

------------ koniec informacji -----------

 

Dodatkowe informacje na temat produktów firmy Agfa:
Agfa NV (Spółka Akcyjna) Oddział w Polsce
ul. Jutrzenki 137A, 02-231 Warszawa
Tel. 0-22 3 111 900
http://www.agfa-polska.pl

Poligraficzna Agencja Informacyjna
Slawek.Sokolowski@pai.info.pl, + 48 694 473 651
Magda.Dudanowicz@pai.info.pl, + 48 694 473 650
http://www.pai.info.pl
Copyright ©2004-2024 by Printnet s.c. :: Made by WebFabrika