English version
Witamy w środę, 24.07.2024 o
PAI - Poligraficzna Agencja Informacyjna 
 

Sun Chemical na targach drupa 2024: prezentacja proekologicznych rozwiązań dedykowanych branży opakowaniowej
 
Warszawa, 17.06.2024
Firma Sun Chemical, pomimo braku własnego stoiska, aktywnie włączyła się w różne inicjatywy podczas zakończonych niedawno targów drupa 2024. Większość z nich realizowała z kluczowymi partnerami biznesowymi, koncentrując się na rynku opakowań. Sun Chemical skupił się na aspektach proekologicznych, bazując i czerpiąc ze swoich wieloletnich doświadczeń rynkowych.

Fot.: Sun Chemical

Fot.: Sun Chemical

Sustainable Packaging Showroom
Sun Chemical był jednym ze współorganizatorów – razem z firmami Comexi Group, COIM Group, Energy Sciences Inc. i Wikoff Color Corporation – wydarzenia pod nazwą Sustainable Packaging Showroom. Dyskutowano podczas niego o najnowszych trendach w branży opakowań, z naciskiem na realizację zasad polityki zrównoważonego rozwoju. Z ramienia Sun Chemical wystąpił tu Jonathan Sexton –  Marketing Director, Narrow Web & Screen w firmie. W swojej prezentacji pokazał jak skutecznie można wykorzystać technologię farb EB (electro beam) w druku fleksograficznym i offsetowym. Wskazywał, że farby suszone wiązką EB mogą w znacznym stopniu zredukować ilość używanego rozpuszczalnika, zwiększając tym samym proekologiczność całego procesu wytwórczego i odzyskiwalność produkowanych w nim opakowań.
„Każde tego typu wydarzenie – mówi Tomasz Dobrowolski, Business Director Packaging Inks w polskim oddziale firmy Sun Chemical - które jest okazją do dyskusji na temat tego, co dzieje się w branży, kierunków, w jakich powinniśmy wszyscy – i my i nasi klienci – podążać są dla nas szczególnie ważne. Tym razem było podobnie i jak się okazuje tego typu wydarzenia przynoszą nam cenną wiedzę, którą następnie staramy się wdrażać w nasze codzienne działania. Jesteśmy przekonani, że podobne refleksje mają uczestnicy takich spotkań, a nasza na nich obecność dedykowana jest im właśnie i rozwojowi ich biznesów, na czym nam bardzo zależy.”

Panel dyskusyjny #oneBARRIER PrimeCycle
Sun Chemical wziął też udział w panelu dyskusyjnym, zorganizowanym na stoisku firmy Bobst. Tematem przewodnim rozmowy, uwzględniającej ekspertów reprezentujących trzech dostawców – Bobst, Dow i Sun Chemical – było zastosowanie rozwiązań monomateriałowych w opakowaniach giętkich. Całość składała się z wystąpień przedstawicieli każdego z partnerów, sesji pytań i odpowiedzi oraz sesji networkingowej z udziałem ekspertów. Kluczowym zagadnieniem, na jakim koncentrowało się spotkanie, była maksymalizacja monomateriałów w nowo wprowadzanych na rynek, alternatywnych i bazujących na polimerach opakowaniach giętkich, z uwzględnieniem wysokiego i ultrawysokiego stopnia barierowości. Wszystko z myślą o zwiększeniu proekologiczności produkowanych opakowań, wychodzących naprzeciw rosnącym potrzebom i oczekiwaniom właścicieli marek i konsumentów. „Poszukiwanie proekologicznych rozwiązań staje się obecnie jednym z najważniejszych trendów w naszej (i nie tylko) branży – dodaje Tomasz Dobrowolski. – Dlatego nie mogło nas zabraknąć na panelu dyskusyjnym, na którym mogliśmy zaprezentować wąską część tego, co mamy w tym zakresie w swojej ofercie. Sun Chemical od lat stara się dostarczać klientów rozwiązania proekologiczne, bo tego z kolei poszukują ich klienci. Generalnie świat zmierza w tym kierunku, więc chętnie dzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem na tego typu panelach”.

Prezentacje na stoisku firmy Soma
Michel Vanhems – Functional Coatings Product Manager EMEA w firmie Sun Chemical, był jednym z prelegentów podczas prezentacji „na żywo”, zorganizowanych przez firmę Soma – producenta maszyn fleksograficznych i wieloletniego partnera biznesowego Sun Chemical – na jej stoisku podczas targów drupa. Przedstawił on zalety powłok funkcjonalnych i innych innowacyjnych rozwiązań, znajdujących zastosowanie w opakowaniach. Materiały Sun Chemical znalazły zastosowanie m.in. w pracującej na stoisku maszynie Optima², uwzględniającej liczne „inteligentne” rozwiązania automatyzujące produkcję.
„Możliwość prezentacji naszych rozwiązań bezpośrednio na maszynie w produkcji to kolejne doświadczenie, które sobie bardzo cenimy – podkreśla Tomasz Dobrowolski. – Warto podkreślić, że często – jeśli sobie tego życzą nasi klienci – właśnie takie prezentacje przygotowujemy dla nich i cieszą się one dużą aprobatą stąd nasza obecność na stoisku naszego wieloletniego partnera”.

Nagrody FTA Europe Diamond Awards 2024
Jednym z wydarzeń towarzyszących targom drupa 2024 był konkurs zorganizowany przez stowarzyszenie FTA Europe. W ramach jego tegorocznej odsłony wyróżniono najlepsze produkty w branży fleksograficznej, jakie pojawiły się na rynku w ostatnim czasie. Sun Chemical znalazł się wśród sponsorów tego wydarzenia.

Tomasz Dobrowolski podsumowuje: „Jak widać, mimo braku własnego stoiska, nasza firma w znaczący sposób zaakcentowała swoją obecność podczas targów drupa 2024 – najważniejszego w tym roku wydarzenia skierowanego do szeroko rozumianego rynku poligraficznego. Wielu wystawców prezentowało tu swoje rozwiązania opakowaniowe – trend ten był bardzo wyraźny. Jako wiodący dostawca farb, lakierów i innych materiałów eksploatacyjnych dla tej części rynku, również wybraliśmy ten obszar. Targi stały się też okazją do licznych spotkań z naszymi klientami i partnerami biznesowymi, co szczególnie sobie cenimy. Miłym, polskim akcentem była prezentacja 10. edycji raportu „Rynek poligraficzny i opakowań z nadrukiem w Polsce”, obrazująca siłę rodzimej branży poligraficznej, także w kontekście usług realizowanych na eksport”.

 

 

 

------------ koniec informacji -----------

 

Dodatkowe informacje na temat produktów firmy Sun Chemical:
Sun Chemical Sp. z o.o.
Ul. Okólna 46 A, 05-270 Marki k/Warszawy
Tel. 0-22 761 51 01
Fax 0-22 761 51 15
E-mail: info@sunchemical.com
http://www.sunchemical.com

Poligraficzna Agencja Informacyjna
Magda.Dudanowicz@pai.info.pl, + 48 694 473 650
Slawek.Sokolowski@pai.info.pl, + 48 694 473 651
http://www.pai.info.pl
Copyright ©2004-2024 by Printnet s.c. :: Made by WebFabrika