English version
Witamy we wtorek, 24.05.2022 o
PAI - Poligraficzna Agencja Informacyjna 
 

Informacje prasowe

 • Agfa wprowadza SolidTune – oprogramowanie optymalizujące zużycie farby i poprawiające zadrukowalność opakowań oraz innych produktów realizowanych w technice offsetowej
  Agfa poinformowała o wprowadzeniu do swojej oferty SolidTune –przełomowego, jak zapewnia producent, oprogramowania dedykowanego wytwarzaniu różnych produktów (m.in. opakowań) w technice offsetowej. Jego zastosowanie ma pozwolić na redukcję zużycia farby oraz zwiększyć wydajność działań na etapie prepress, poprawić jakość reprodukcji, a także zredukować ilość odpadów generowanych podczas drukowania. więcej »

 • „Think Inkjet. Think Agfa” – prezentacje rozwiązań inkjetowych Agfa na targach Fespa 2022
  „Think Inkjet. Think Agfa” to hasło przewodnie firmy Agfa na targach Fespa 2022, jakie odbędą się w dniach 31 maja – 3 czerwca br. w Berlinie. Na stoisku C20 w pawilonie 2.3 zaprezentuje ona trzy wielkoformatowe plotery inkjetowe, w tym urządzenie hybrydowe ze swojej flagowej serii – Jeti Tauro H3300 HS LED, dedykowane zadrukowywaniu mediów sztywnych (m.in. tektury falistej z dodatkową opcją lakieru błyszczącego bądź matowego) i giętkich. Zwiedzający targi będą mogli zobaczyć też maszyny: Avinci CX3200 – sublimacyjną, skierowana na rynek soft signage oraz Oberon RTR3300 – pracującą w technologii UV LED w trybie „roll to roll”. Wszystkie one będą sterowane najnowszą wersją systemu workflow Asanti. Firma będzie też promować swoje rozwiązania dedykowane rynkowi przemysłowemu: InterioJet (do produkcji laminatów podłogowych) i Alussa (do podłoży wykonanych ze skóry), a także atramenty inkjetowe UV i wodne do różnorodnych zastosowań. Na stronie internetowej https://www.agfa.com/printing/events/fespa-2022 zainteresowani znajdą link do bezpłatnych wejściówek; firma zaprasza też do umawiania spotkań bądź indywidualnej prezentacji poprzez znajdujący się na niej formularz. Z myślą o klientach z naszego kraju na stoisku przez cały okres trwania targów będą obecni przedstawiciele polskiego oddziału Agfa. więcej »

 • Agfa-Gevaert planuje przejęcie Inca Digital Printers: znaczący krok w rozwoju działu druku cyfrowego i coraz większa koncentracja na segmencie opakowań
  Agfa-Gevaert poinformowała o planach przejęcia firmy Inca Digital Printers, które ma zostać poprzedzone spełnieniem i uzyskaniem wszelkich zwyczajowych warunków i zgód. Zakup ten wzmocni pozycję belgijskiego producenta na rynku wysokowydajnego druku cyfrowego, ze szczególnym uwzględnieniem perspektywicznego obszaru produkcji opakowań. więcej »

 • Agfa podsumowuje swoją obecność na targach RemaDays Warsaw 2022: duże zainteresowanie prezentacjami plotera Anapurna H2500i LED i liczne spotkania biznesowe
  Po rocznej przerwie w centrum wystawienniczym Ptak Warsaw Expo odbyła się kolejna edycja targów branży poligraficzno-reklamowej RemaDays Warsaw. Wśród kilkuset przedsiębiorstw prezentujących na nich swoją ofertę tradycyjnie już znalazła się firma Agfa, która demonstrowała podczas pokazów „na żywo” jedno ze swoich flagowych rozwiązań hybrydowych – ploter Anapurna H2500i LED. Drukowane były w nim różnorodne aplikacje, z zastosowaniem zarówno mediów sztywnych (m.in. dibondu czy szkła), jak i giętkich. Jak podkreślają obecni na stoisku przedstawiciele działu cyfrowego Agfa, tego typu lokalne wydarzenia pozwalają zaprezentować ofertę i potencjał firmy w kontekście zarówno jej rynku macierzystego (poligrafia i reklama), jak też różnych aplikacji przemysłowych. więcej »

 • „Agfa na piątkę”: kolejna maszyna inkjetowa z serii Jeti w firmie SimpliCity
  Pięć lat współpracy, pięć dostarczonych maszyn – tak z w skrócie można ująć bliskie relacje biznesowe firm SimpliCity i Agfa. Od 2017 roku belgijski producent dostarczył tu dwa plotery z serii Anapurna i trzy z rodziny Jeti. Najnowszy nabytek firmy SimpliCity to Jeti Tauro H2500 LED. Maszyna, jak zapewnia Robert Radecki – prezes przedsiębiorstwa, znacząco zwiększyła możliwości firmy w obszarze zadrukowywania mediów sztywnych oraz giętkich. Jej dostawa to konsekwencja udanej współpracy obu firm, zarówno w obszarze handlowym jak i serwisowym. więcej »

 Copyright ©2004-2022 by Printnet s.c. :: Made by WebFabrika