English version
Witamy w sobotę, 25.03.2023 o
PAI - Poligraficzna Agencja Informacyjna 
 

Informacje prasowe

 • Printline wprowadza do oferty Dyphox – nową samosterylizującą się powłokę przeciw patogenom
  Firma Printline – polski dystrybutor materiałów eksploatacyjnych dla branży poligraficznej poinformowała a wprowadzeniu do swojego portfolio specjalistycznej powłoki Dyphox, wykorzystującej technologię tzw. samosterylizacji. Jak podkreśla jej producent, firma TriOptoTec z Niemiec, ma ona działanie antybakteryjne i antywirusowe, zabezpieczając pokrytą nią powierzchnię (np. szkło, tworzywa sztuczne, stal, aluminium czy nikiel) i pozostając aktywną nawet do jednego roku. Warunkiem jej działania jest obecność światła (dziennego bądź sztucznego), które aktywuje tlen z otaczającego powietrza i inicjuje proces fotokatalizy, tworząc tlen singletowy niszczący patogeny. Powłoka Dyphox może być stosowana do zabezpieczania wrażliwych i narażonych na częsty dotyk powierzchni w biurze, hali produkcyjnej, środkach transportu, budynkach użyteczności publicznej, sklepach, przychodniach i szpitalach, a także w domu. więcej »

 • Antybakteryjny i antywirusowy lakier wodny Varcotec Lock 3 z certyfikatem QualityLabs
  Jak informuje firma Printline – polski dystrybutor materiałów eksploatacyjnych dla branży poligraficznej, oferowany przez nią antybakteryjny i antywirusowy lakier wodny Varcotec Lock 3 uzyskał certyfikat wydany przez niezależne niemieckie laboratorium QualityLabs z Norymbergi, stwierdzający jego 99,99% skuteczność w zwalczaniu bakterii gronkowca złocistego. Laboratorium w swoich badaniach posługiwało się normą ISO 22196. więcej »

 • Printline odnotowuje rosnące zainteresowanie antybakteryjnym i antywirusowym lakierem wodnym Varcotec Lock 3
  Jak informuje firma Printline, polski dystrybutor materiałów eksploatacyjnych dla branży poligraficznej, wzrasta zainteresowanie oferowanym przez nią antybakteryjnym i antywirusowym lakierem wodnym Varcotec Lock 3. Grzegorz Sobczyński, jej współwłaściciel, podkreśla – powołując się na testy przeprowadzone przez Fraunhofer Institut w Monachium – że lakier eliminuje różnego rodzaju bakterie, wirusy, drobnoustroje czy grzyby, pozostawiając powierzchnię kartonu bądź papieru bezpieczną dla użytkownika. Printline, jako wyłączny przedstawiciel materiałów poligraficznych wytwarzanych przez Varcotec, zaprasza wszystkich zainteresowanych Lock 3 do jego testowania i wdrażania. więcej »

 • Printline wprowadza do oferty nowy antybakteryjny lakier wodny dla branży poligraficznej – Varcotec Lock 3
  Firma Printline, polski dystrybutor materiałów eksploatacyjnych dla branży poligraficznej, wprowadziła do swojej oferty Varcotec Lock 3. Jest to pierwszy – jak podkreśla dostawca – lakier wykazujący właściwości antybakteryjne, dedykowany produkcji poligraficznej bazującej na różnych technikach drukowania. Jego producentem jest niemiecka firma Varcotec, będąca w naszym kraju reprezentowana na zasadzie wyłączności przez Printline. więcej »

 • Printline na targach Poligrafia 2007
  Podczas zbliżających się targów Poligrafia firma Printline, polski dystrybutor takich dostawców jak Day International czy Varn, zaprezentuje pełną gamę produktów z ich oferty. Na stoisku nr 27 w pawilonie 5 będą promowane m.in. najnowszej generacji środki chemiczne, w tym nowa seria buforów firmy Varn przeznaczonych do druku arkuszowego, heatsetowego oraz gazetowego. więcej »

 Copyright ©2004-2023 by Printnet s.c. :: Made by WebFabrika